BOTKY ESSI- záměna visaček???

853
3.3.07 09:55

BOTKY ESSI- záměna visaček???

AHOOJKY…potřebuju poradit.Včera sem koupila malému kásné nové botky od fy Essi.Pak koukám na net a tam píšou něco o záměně visaček.Jsem z toho docela jelen a říkám si, zda jsem se nenapálila a nekoupila špatně.Plno lidí Essi má a chválí si je tak Prosím poradte nebo mámjít a boty zkusit vyměnit kvůli té visačce?Máme tu s tím klaunem.
jít a boty zkusit vyměnit kvůli té visačce?

Tady je o tom psáno… http://www.coka.cz/zo_visacka.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
3.3.07 13:26

Ahoj

tak my jsme Essáče ještě neměli (dělají je moc úzké na naši buclatou nožku:o), ale myslím že vedle Fare a DPK se řadí mezi velmi kvalitní obuv. Botečky by měly být hlavně vyrobeny u nás. Ne v nějaké asijské zemi, kde mají jiné nožky než v Evropě.
Myslela jsem, že Essi, má taky certifikát žirafky… ale zjevně nemá. Na druhou stranu, ne vždy je žirafa na botečce zárukou kvality. Nedávno jsem četla článek, kde psali, jak výboce dostane certifikát na jeden druh obuvi, a pak si ožirafkuje celý sortiment. To pro mě žirafku dost degradovalo.

Při výběru obuvi, bych se spíš řídila tím, aby měla pevný opatek, klenbu, byla kožená (vyjma tenisek že:o), a aby měla pružnou podrážku… samozřejmě hlavní je taky výběr velikosti.

Já osobně, bych tedy klidně žirafku oželela, pokud by bota splňovala vše výše jmenované.

Ale je to od firmy Essi trochu nefér… vždyť ten klaun mohl vést jakékoli jiné zvíře… zavání to klamáním spotřebitele:o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.3.07 13:42

Ahoj,
my tedy body od Essi kupujeme hodně, hlavně sandálky a zimní body a jsme s nimi moc spokojeni.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
3.3.07 13:52

Ahoj, už jsem ti to psala včera na chatu, ale mrkni sem:

http://www.essishoes.com/cesky.html
V kategorii O firmě píšou, že vyrábějí zdravotně nezávadnou obuv, certifikovanou v kategorii do tří let. Pokud máš ale o kvalitě botiček pochybnosti, jdi je vrátit s odkazem na článek, který uvádíš. Anebo jak jsem ti psala, zkus oslovit výrobce (rovněž na výše uvedených stránkách je kontakt) s žádostí o stanovisko a podle toho se pak zařiď.

Jinak mě překvapilo, že Essi nejsou pro baculatou nožičku, můj syn má právě maličkou nožku s vysokým nártem a jedině šněrovací Essi nám vyhovovaly. Ke zdravotní závadnosti se kompetentně vyjádřit neumím, ale co se kvality týče, neměli jsem ani u jedněch z těch cca 10 párů Essi bot problém.

Samozřejmě v lékárnách se dá koupit i spousta dalších značek „zdravotních“ botiček, ale cenově je to zase o kus jinde než Essi.

Tak dobře pořiď.

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
3.3.07 14:06

Také máme vysoký nárt a tyto Essi nám sedli jen mne překvapila ta visačka, že nejsou atestované, ale spíš mám dojem, že třebas z kolekce jaroúléto neotestují cca 10-15druhů bot, které se jim zdají podobné jako jedny, co testovali nebo už fakt nevim.Botky se mi mooc líbí,vypadají kvalitně, byli za pěknou cenu sleva 30procent doprodej lonské kolekce,ale jen ta visačka mne znepokojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
3.3.07 15:24

Ahoj!
Malemu od mala kupuju botky od firmy Essi, sedi pekne, jsou pohodlne a vypadaji taky dobre. Jenze posledni 2 pary me zklamaly - jedny po 1/2 roce vypadaly tak, ze je ani v obchode, kde tyto botky prodavaji nepoznaly, ze jsou od nich (a to je maly nosil jenom na prochazky, na zahradu na jine boty). A u posledniho paru, ktery ted mame, se na pate v podrazce udelala dira. Docela me to stve, protoze malemu jeste v pohode jsou, i celkove jsou docela zachovale, ale nevim, jestli ta dira pod patou (u obou boticek) nevadi na klenbu nohy. Kdyz je pujdu reklamovat, nechaji si je tam mesic a ja budu kupovat nove boty a za mesic budeme mit dvoje :-( Takze uz asi znacku Essi opustim a vyzkousim nejakou jinou.
ekita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
3.3.07 21:17

VVV
no malej se mi nenarval do zimních botiček - protě přes nárt mu byly malý… štvalo mě to protože ty botečky byly nádherný, ale přece mu nekoupím těsný že… jarní jsme zatím měli všechny značku DPK nebo tak nějak… je to taky český výrobce s atestem, a ty mu sedly… ale na jaře zkusíme znova Essáče:o)

On asi jak který střih - ty zimní měli jen jedny… výběr nic moc… V Brně jsou jen 3 prodejny se zdravotně nezávadnejma botama… takže nic moc výběr… všechno je hned pryč..

botečkům zdar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
3.3.07 22:29

když jsem šla Míše koupit první botičky, zrovna tady na emimi někdo popisoval šílený proces reklamace, kt. s nimi vedl.. bála jsem se, přesto jsem Essíky koupila.. zatím jsme asi jiné nekoupili, kromě bačkor a jedněch plátěnek..Michi má hodně vysoký nárt a buclatou nohu, boty, kt. jsou prošité dole neobuje, ale vždycky jí nějaké Essíky padnou, což se o jiných nedá říct.. vyzkoušíme několikatery, nekoukám na značky a nakonec stejně pokaždé zjistím, že ty co sedí, jsou Essi.
Přiznám, nic o visačkách a žirafkách nestuduju, prostě věřím tomu, že když koupím boty ve spec. dětské obuvi, budou slušné a ne nějaký podvrh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
5.3.07 14:15

Děkuju všem za rady a když by měl někdo další postřehy budu ráda.Hloubající Nikkol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
6.3.07 13:58

Holky, nedalo mi to a výrobci jsem napsala, že prosím o jejich stanovisko k výše uvedenému odkazu :wink:
Dnes mi přišla odpověď, o kterou se s vámi tímto dělím :D Posuďte samy :)

Verča

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Vážená paní,

děkuji Vám za Vaši zprávu a nejprve bych rád podotkl, že firma Obuv Essi s.r.o. stojí mimo Českou obuvnickou asociaci. Výrobky firmy jsou podrobeny ze zákona povinné certifikaci a jsou rovněž vyráběny na certifikovaných kopytech. Náklady na tuto nezbytnou certifikaci jsou ročně do výše přes 50 000,– Kč.
Nepovinná certifikace propagovaná Asociací znamená prakticky provedení odzkoušení použitých materiálů opakovaně, avšak u akreditované laboratoře, kterou Asociace určila. Tento proces je pak Asociací zastřešen „žirafou“. Pro výrobce to znamená samozřejmě i dvojnásobné náklady, které je nucen promítnout do výrobku.
Způsob zajišťování práce Asociací pro jednu z akreditovaných laboratoří je pro firmu Obuv Essi nepřijatelný. Vnímáme to jako lobing a nesmyslné prodražování výrobku.
Naši prodejci jsou seznámeni s tím,že náš výrobek prošel povinnou certifikací a nepovinnou nikoliv, a v tomto smyslu informují své zákazníky pokud je taková to informace zajímá.
Nehodláme vést s nikým polemiku o možnosti záměny naší visačky s lístečkem, který prodává Obuvnická asociace. Jsou to dva naprosto odlišné doklady, které se liší velikostně, kvalitou papíru, barevností, grafikou, ale i obsahem. Naše visačka zcela určitě nebyla vytvořena k tomu, abychom zákazníka klamali, či klamavě informovali.
Vážená paní,
toto je asi tak vše, co jsme Vám k této problematice mohl v krátkosti sdělit.
To, že se Obuvnické asociaci, a zvláště pak jejímu prezidentovi, nelíbí, že zákazníci chodí do obchodů a ptají se po botičkách Essi a nikoliv po botičkách se žirafou, má nedevší pochybnost, především komerční pozadí.
Přeji hodně zdraví a spokojené chození a běhání Vašemu synovi.
S úctou

A. Schmidt
jednatel firmy
Obuv Essi s.r.o.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.3.07 18:52

Tak tohle je presne to cemu stoprocentne neverim.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.3.07 18:53

myslel sem pochopitelne tohle… Naše visačka zcela určitě nebyla vytvořena k tomu, abychom zákazníka klamali, či klamavě informovali

• Nahlásit
  • Citovat
327
3.4.07 22:15

Hledám vhodnou diskusi, kde se vykecám z toho jak jsem blbá a najdu tuto.

Dnes jsem byla koupit prckovi Essi botičky. O této firmě jsem nevěděla, ptala jsem se na žirafu, prodavačka mě ujistila, že žirafu mají, ta tam ostatně taky je, až teď koukám, že je problém i v tomto, ale to neřeším.

Pečlivě jsem je prohlédla: švy, spoje, lepení. Doma jsem je malému obula a on si v nich natrhl ponožku. Zjistila jsem, že v obou trčí v zadní části z podrážky takový trn, jako špička jehly. V té jedné dost výrazně. Boty jsou velikost 22 a stály 650,– Kč. No mě by omylo. Zítra je nesu zpět, ale jestli mi řeknou, že je pošlou na reklamaci a bude to trvat měsíc, tak už je snad ani nebudeme potřebovat a na podzim budou malé. Snad mi je vymění,když jsou nenošené.
Jsem blbá, protože mi kamarádka, říkala, že koupila holčičce boty a měly blbě přilepenou kůži uvnitř. Já do nich jen koukla, že je to OK, ale ruku už tam nestrkala.
Psala jsem jím mail, ale to bylo taky jen pro mé ulevení.
Tak vám chci jen říct, ať botičky kontrolujete i uvnitř.
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama