Botky na kolo-odrážedlo

10482
26.6.10 22:41

Botky na kolo-odrážedlo

Ahoj,

chci se zeptat na vaše zkušenosti s botkama na kolo|-odrážedlo. i když máme firstbike s brzdou a i když jí už vojta začíná trochu používat, stejně pořád raději a jistěji brzdí nohama.
zatím měl klasicky pevné botky (kupujeme Essi, které mu nejlépe sedí), jenže v tom je právě problém.. podrážka a asfalt se moc nekamarádí a už oddělal od dubna druhé botky (které nejsou zrovna levné..) - totálně obrousí podrážku :(

nemáte někdo tip na a) boty s kvalitnější podrážkou, pro dospělé existují boty s podrážkama, které více vydrží.. co pro děti?
b) levnější boty, které by měl na kolo, byly kotníkové a trochu lepší než obyčejné tenisky..

ne že bych mu nedopřála všechno, ale druhé boty za 8-900 jsou už i na mě moc :(

díky moc za tipy! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3329
26.6.10 23:37

A co koupit chranice na boty? Ja je poridila v obuvi za 190 Kc, jsou univerzalni cca cisla 21-29.
Nemuzu ted najit fotku jak to vypada…
Tak jsem nasla aspon video

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.10 00:14

Mala ma Adidas Superstar, koupila jsem ji je, protoze je sama nosim a vim, ze jsou prakticky neznicitelne - spicka gumova, podrazka bytelna…a navic v cerne variante - vydrzi bez myti dlooouho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
27.6.10 07:23

Dcera nosí také Adidas Superstar, špičky teda na koloodrážedle obrousila slušně, ale nikde žádná díra, jen to prostě blbě vypadalo. Ale ty potřebuješ kotníkový boty, tak to nevím… leda tenisky, i když třeba tenisky Fare stojí taky kolem pětistovky. :(

Já jsem se s tím prostě smířila. Dcera už z odrážedla naštěstí přesedlala na kolo, teď brousí boty syn. Má kotníkáče od Fare, vypadají hrozně, ale nejsou děravý, tak toto odrážecí období prostě přežiju podruhý. :mrgreen:

Nejhorší jsou na toto botky Next, ty by byli děravý snad za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12909
27.6.10 07:54

Ahojky,
já kupuju botičky tady http://www.beda-obuv.cz/…uv/boty.html ale já je kupuju přímo ve výrobně a tam stojí 480,– do velikosti 24. a pak oněco málo víc. Ale je pravda že Mikin zatím moc nejezdí tak nevím co vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
27.6.10 10:06

díky za rady.
pravda je že boty začal rasit až co má firstbike, na motorce to bylo ještě OK.

vydýchala jsem to u prvních, ale teď jsme byli na pár dní na chalupě, jezdil hodně a ojel dost i botky, které při příjezdu vypadaly dobře..
ještě mu nejsou tři, tak proto kotníkové, navíc to kolo a způsob brždění, myslím, že jsou kotníkové potřeba..

na ty chrániče jsem koukala, jenže u nás by to nefungovalo.. :( jednak by nesnesl něco na botě.. pak jeho styl jízdy je poněkud méně klidný, než u té holčičky a obávám se, že by to asi na botě nevydrželo dlouho.., ale hlavně, problém je v tom, že on si navykl brzdit jakoby vnitřní stranou boty.. první boty prošoupal předek, teď je obroušená - ale totálně - vnitřní hrana noty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
27.6.10 11:46

Natašo,
tady asi nic jinýho nevymyslíš. Můžeš mu koupit třeba kotníkový tenisky, který bude nosit jen na kolo, aby neničil kotníkový kožený. Jinak fakt nevím. S Essi botama zkušenosti nemám, Fare boty to vydrží, jen budou vypadat prostě jetě. 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11056
27.6.10 11:52

Ondra má zvláštní obyčejné botičky asi za 2 stovky, které dávám jen na odrážedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
27.6.10 16:00

možná zkusím fare, jetost mi nevadí 8-) je to kuk :) jsem zvyklá :) jen mi vadí, že ta podrážka jde tak rychle do háje a stačí pár takových víkendů a boty mají díru :(
to je právě ono, prostě asi hledám botky, co jejich podrážka vydrží víc než essi 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
27.6.10 23:36

Tak to teda nevim co vymyslet… Mala na tom videu byla na kole poprve, takze proto ta klidna jizda, ted jezdi samozrejme jinak :roll:
A nechapu jako jak ze by nesnesl nic na bote? 8O To mala taky zkousela, ale ja nepovolim - nemas helmu a chranice, takze kolo zustava doma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
28.6.10 21:45

no, když ono vidět ho, bylo by to jasné.. 8-) podle mého by ten chránič prostě sundal bržděním.. (jednak proto, že by ho nechtěl na botě a jednak i proto, že by prostě spadl.. a to bych se na něj ani zlobit nemohla.. ) - nevím, jak je to na tu botu chycené pevně, kolik vlastně pokrývá délky boty, to z toho videa nebylo vidět.. ale vím moc dobře, co dokáže V. sundat.. (byť i nechtěně)..

on jezdí fakt jako drak.. a pak taky prostě brzdí tou nohou bokem, což je neobvyklé a dost blbé, ale nezmůžu s tím nic.. :( - u nás není problém špička, ale vnitřní hrana boty ..

jasně, že by prostě musel.. to je jasný, s helmou to bylo taky tak, asi je problém ve mně, nedovedu si představit, že má něco na botě, že by to nevadilo při chůzi, nebo že bych to pořád sundavala a nandavala. nedovedu si to prostě představit ..

nicméně děkuju za rady :kytka: , zatím se kloním k tomu, že zkusím jinou značku bot, třeba bude podrážka tužší a něco vydrží.. při jeho jízdě ale vím, že je potřeba pevný kotník.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama