Boty v zimě

261
27.9.20 14:33

Boty v zime

Zdravím, jdu se poradit. Kluk má rok a půl, chodí už půl roku, takže obstojně. A já přemýšlím, jaké boty na zimu. A jedny, dvoje? V praxi si zatím neumím představit, jak vypadají boty batolete po procházce v zimě, sněhu/mokru. :D Do teď měl boty RAK. Koupit zimní nebo celoroční? Nebo sněhule? Nebo oboje? Taky přemýšlím, jestli na doma ještě pořád capáčky, nebo už je čas na pevnější papučky…
Budu ráda za tipy! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17084
27.9.20 14:42

Záleží, jak jste akční… Já jsem kupovala sněhule a pak boty na teplejší období, aby se v nich nepařila noha. Celoročky nejsou do mrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
27.9.20 14:44

Vždycky máme jedny „hlavní“ boty, to se snažím koupit kvalitní, nové. Pokud bydlíte ve městě a třeba moc nechodíte do přírody, tak bych možná uvažovala jen o celoročních místo zimních. Jinak jsme vždycky měli navíc sněhule (třeba obyč z Decathlonu). Na těch pár hodin raz za čas (např. na sáňky, na hory) se nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
27.9.20 15:09

Chci s ním chodit ven, jak jsme zvyklí, takže denně, pokud nebudou nějaké extra mrazy. V kočáru už moc neposedí. Bydlíme ve městě, kde závěje neočekávám, ale rodinu máme v horách, kde sníh rozhodně bude. Takže asi klasicky zimní boty a k tomu nějaké sněhule, děkuju! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
27.9.20 15:20

@Bamace Já měla pro obě děti do sněhu snehule od Stonz, jsou to BF boty, neprotekly, jak syn, tak dcera v tom pěkně chodili a měli teplé nohy i když bylo venku - 10. Jsou tedy spíš do sněhu a terénu, dlouhodobá chůze ve na asfaltu by je asi časem poškodila. Na to měli normální zimní BF kožené boty s ovčí vlnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
27.9.20 15:21

Loni jsem řešila totéž, nakonec jsem koupila zimní s gore-texem a pres ně vždy natáhla kalhoty, aby zhora nenapadal sníh nebo nenatekla voda z kaluží ;) Nohy zpocené občas byly, ale zimní boty s flaušem bez zateplení jsem neobjevila, resp. letos jedny možná ano, tak uvidím, zda sednou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8080
27.9.20 15:29
@Bamace píše:
Chci s ním chodit ven, jak jsme zvyklí, takže denně, pokud nebudou nějaké extra mrazy. V kočáru už moc neposedí. Bydlíme ve městě, kde závěje neočekávám, ale rodinu máme v horách, kde sníh rozhodně bude. Takže asi klasicky zimní boty a k tomu nějaké sněhule, děkuju! :)

Jo, máme zimní plus sněhule do fakt sněhu.
Na doma bych nechala capáčky nebo protiskluzové ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
27.9.20 15:45
@Bamace píše:
Zdravím, jdu se poradit. Kluk má rok a půl, chodí už půl roku, takže obstojně. A já přemýšlím, jaké boty na zimu. A jedny, dvoje? V praxi si zatím neumím představit, jak vypadají boty batolete po procházce v zimě, sněhu/mokru. :D Do teď měl boty RAK. Koupit zimní nebo celoroční? Nebo sněhule? Nebo oboje? Taky přemýšlím, jestli na doma ještě pořád capáčky, nebo už je čas na pevnější papučky…
Budu ráda za tipy! :)

Ahojky. Pracuju v prodejne s detskou obuvi, tak ti rada poradim ;).
Moznost A : koupis zateplene kozene botky, a k nim jedny snehulky, nebo napriklad holinky Mammut, ktere maji vyndavaci vlozku z ovci vlny, a jsou do -30 stupnu. A to je bud do velke cvachty, na sanky apod.,nenahradi ti klasickou botu, je to spis jako 2.bota.
Moznost B : koupis jedny boty s membranou, ktere to neprotecou, a jsou i teple.
Ani s jednou moznosti neudelas chybu.
A co se tyka znacek, tak zalezi na typu nozicky, sirsi, uzsi, vysoky nart apod.,nejlepsi je samozrejme koupit je osobne na prodejne a aby vam tam poradili.
Raky jsou dobre kvalitni boty, jestli mate celorocky, tak ty vam ted zatim jeste poslouzi, na zimni botu to zatim neni, a i kdybyste je poridili a nosili uz ted, tak pravdepodobne, nebo spis jistojiste, byste pak museli poridit jeste dalsi v prubehu zimy, protoze nozky maleho ditete rostou vcelku rychle a skokove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9152
27.9.20 15:46

Já třeba u syna loni(byly mu dva), sněhule vůbec nevyužila. Měl na půlku zimní boty z Lidlu, takové ty klasické traktorky a v lednu jsme kupovali jen kotníkové, trošku vyteplené Nike. Letos už kupuji boty dvoje (dceři je 1,5 roku) a počkám, jaká bude zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
29.9.20 14:15

My jsme sněhule ještě nikdy neměli (děti 4 a 7 let). Vždy jen jedny pořádné boty s goretexem. 2× za zimu se snesou i do divadla (umyté).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18492
30.9.20 16:09

Kolikátku má nohu? pro menší čísla Stonz capáčky, ideálně bazar, jsou drahé jako prase :?, pokud už má větší nožku, tak sněhulko-holínky: 22/23 = 15,4cm už seženeš Demar mammut nebo tyto: https://www.boso-barefoot.cz/vyhledavani/?…

a jinak botky s membránou, záleží jak širokou nohu má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
18.10.20 21:33

Pozor na došlapovou vložku, chodidlo si může zmařit děcko jen jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama