Jaké botičky na první chůzi

73
6.9.20 21:51

Jaké botičky na první chůzi

Prosím poradíte jaké první botičky? Vůbec si nevím rady, naše první mimi :dance:
Třeba I nějaký obchod kam se dá zajít Brno a okolí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
984
6.9.20 22:03

Určitě nekupuj v obchodních řetězcích jako je CCC apod. Najdi si obchod specializovaný na dětskou obuv a podívej se tam, řekni že chceš boty úplně pro první ťapkání a měli by ti poradit. U těch bot by měla být značka žirafy (to je něco jakože důkaz, že jsou ty boty ortopedicky v pořádku)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
6.9.20 22:04

Už chodí samo venku? Jestli ne, tak zatím nic, na lezení venku kožené capacky (typu capiki, ne kotníkové boty). Až bude fakt chodit, tak ty capacky vlastně taky stačí, teprve až bude zima a mokro, tak boty.

Doporučuju takovou špičku, aby se tam hezky vešel palec a prsty se mohly roztáhnout (takže ne kulatou, děti nemají kulaté nožičky, to by měly největší prostřednícek) a ohebnou podrazku a takový opatek, aby dítě nesmajdalo. Nám by zítra měly dojít Protetika Rony, pro osmnactimesicni, zatím měla fakt jenom ty capacky (a párkrát teda nějaké zdědene holinky do louží)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13910
6.9.20 22:04

Urcite mekke, dostatecne siroke a ohebne ;) nekupuj kopyta, ty deti v tom chodi hrozne. Pokud jeste uplne netape jen treba obchazi nabytek, tak rozhodne capacky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
6.9.20 22:05
@PeBa12 píše:
Určitě nekupuj v obchodních řetězcích jako je CCC apod. Najdi si obchod specializovaný na dětskou obuv a podívej se tam, řekni že chceš boty úplně pro první ťapkání a měli by ti poradit. U těch bot by měla být značka žirafy (to je něco jakože důkaz, že jsou ty boty ortopedicky v pořádku)

Boty se zirafou bývají kulatý a tvrdý a s podporou klenby, do toho bych nešla. Já bych koupila barefoot, kvůli špičce a ohebnosti. Ale jak vidíš, Zakladatelko, lidi se neshodnou :lol:

EDIT :eh, protetika fergus. Rony má ta starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
6.9.20 22:11

V Brně si najdi botickarnu. Tam ti poradí. Co jsem tak koukala na jejich web, tak asi půjdeme do dd step. Nebo v Židlochovicich je nějaká paní, co šije boty i je prodává a jsou prý taky kompromisní. Budu teď taky řešit, dcera má 13 měsíců, ještě toho moc nenachodi, tak má kožené capacky a pak takové ty gumové rozplacle na A (nevím název :-)), ale až bude chladno, musí mít pořádné boty. Jen váhám, jestli má smysl do té české „zimy“ kupovat zimní, nebo postačí nějaké celorocky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4243
6.9.20 22:16

Osobně porádím mrkní na barefoot případně kompromis. Botička aby měla dostatečnou šířku, ohebné měkké. Záleží jak má dítko širokou nožku. Určitě žádné tvrdé kopyta s podporou klenby.
Koukám na botičkárnu co psala v příspěvku výše a tam ten výběr vypadá parádně tedy. Určitě zajdi tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
6.9.20 22:30

@Veru1987 Hlavně jsou tam super paní, které fakt poradí a nesnaží se ti za každou cenu nacpat nejdražší botu. Mají tam i levnější, ale dobré varianty. Mám to tam moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7106
6.9.20 23:29

Najdi si specializovanou prodejnu s dětskou obuví, určitě ti poradí. Sto lidí, sto chutí. Je potřeba botičky vyzkoušet, aby na nožku hezky padly. Já jsem nedávno pořizovala od Superfitu botičky pro první krůčky, nějaká novinka. Do začátku jsou fajn, ale na další botky určitě budu vyžadovat pevný opatek. Taky je pro mě prioritou, aby byly boty lehké, ohebné, ale Barefoot vyloženě ne. Tady můžeš dostat množství doporučení, ale nejdůležitější je prostě to osobní vyzkoušení a personál, co dobře poradí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
7.9.20 00:25

Jestli už dítě opravdu chodí v prostoru samo, ne, že si stoupne u stolu a stojí. Tak ve stoje obkreslit nohu a hledat boty tak, aby mělo dítě do centimetru v předu nadměrek a dostatečné místo na prsty. Aby bota byla co nejlehčí a nejohebnejší. Nějaké podpory klenby, kotníku, opatek, to jsou 20 let zastaralé názory a je to jako sevřít nohu do sádry a v ní chodit - asi se správně nevyvíjí svaly, když je někam sevřeš a nutíš vláčet nadměrnou zátěž, že. 8o Žirafa a podobné certifikáty jsou certifikáty na materiál těch bot, o nějaké správnosti pro nohu to nic neříká. Plus dítě v tomhle věku často leze, kleká, takže určitě je nesmysl příliš tvrdý opatek, který tu nohu pak vykrucuje do nepřirozených úhlů - zkus si kleknout v pohorkách, prakticky to nejde. :nevim: V Brně je docela fajn Botičkárna, ale nechoď tam na začátku školního roku, budeš hodinu čekat než si všichni nakoupí papučky do skoly. :mrgreen: A nebo vyloženě najít rozměry bot a jít po značce, to klidně přes net - bobux, baby bare, fare bare, beda, tikki, camper, vivo, filii, některé d.d.step, ricosta, primigi, jonap…ale každé sedí na úplně jinou nohu a opravdu dát pozor na tvar špičky. Třeba ty oblíbené Superfit jsou sice lehké, ohebné ale podle tvaru by si dítě mělo useknout půl palce a malíček, to si málo lidí uvědomuje. :nevim:

Příspěvek upraven 07.09.20 v 00:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16805
7.9.20 00:32

Dcera v barefootech nonstop zakopavala. Kdyz jsme ji koupili nakonec poradne pevne boty (to, co je ted tak out a demonizuje se to), prestala zakopavat a zacala lepe chodit.

Podpora klenby ma byt spatne proc? Naopak verim tomu, ze to dela noze jenom dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
7.9.20 00:43
@warita píše:
Dcera v barefootech nonstop zakopavala. Kdyz jsme ji koupili nakonec poradne pevne boty (to, co je ted tak out a demonizuje se to), prestala zakopavat a zacala lepe chodit.Podpora klenby ma byt spatne proc? Naopak verim tomu, ze to dela noze jenom dobre.

Protože příroda nám nadělila svaly proto, aby pracovaly, ne aby byly opřené v botách. :D Pak boty vyzuje a stejně problém (pokud nějaký je) vypluje napovrch. Samozřejmě to není třeba nějak démonizovat, ale proč se vracet v pokroku zpět. :nevim: Když už se ví, že úzké tvrdé boty jsou pro nohu evidentně nesprávné, tak proč to podporovat. :nevim: Taky nejíme z hliníkových příborů, když víme, že je to karcinogenní. :nevim: Asi zakopává, protože jí bota nesedí, barefoot přece není o tom, že jedny konkrétní boty budou sedět všem. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16805
7.9.20 01:04
@prejeta_zaba píše:
Protože příroda nám nadělila svaly proto, aby pracovaly, ne aby byly opřené v botách. :D Pak boty vyzuje a stejně problém (pokud nějaký je) vypluje napovrch. Samozřejmě to není třeba nějak démonizovat, ale proč se vracet v pokroku zpět. :nevim: Když už se ví, že úzké tvrdé boty jsou pro nohu evidentně nesprávné, tak proč to podporovat. :nevim: Taky nejíme z hliníkových příborů, když víme, že je to karcinogenní. :nevim: Asi zakopává, protože jí bota nesedí, barefoot přece není o tom, že jedny konkrétní boty budou sedět všem. :mavam:

tak boty s podporou klenby nemusi byt uzke a tvrde a osobne teda opakovane padajici a divne smajdajici dite v barefootech za pokrok moc nepovazuju.

Kdyz chodi vyrazne lepe v poradne obuvi, tak bude asi ta poradna obuv lepsi.

Navic, to, ze uzke a tvrde boty jsou nespravne rika kdo? To spektrum nazoru je opravdu siroke a ruzni odbornici tvrdi ruzne veci. Neni to vubec tak, ze se vsichni shodnou na tom, ze barefoot je to nejlepsi.
Jinak, ted jsou barefooty IN. Taky me ten trend vtahl, zni to vsechno logicky a prirozene… no a ja prirozene moc rada. Dbam hodne na bio a eko, etc, cili jsem cilova skupina. No a realita byla, ze si dcera musela xkrat rozbit koleno, jak zakopavala, nez jsem prisla na to, ze to nebude takovy trhak, jak se mi zdalo a bylo mi slibovano. Jo a vyzkouseli jsme ruzne barefoot znacky a bota sedela dobre, tim to nebylo.

Ja jenom sdilim svoji zkusenost, zakladatelka at si to probere sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4243
7.9.20 06:26
@warita píše:
Dcera v barefootech nonstop zakopavala. Kdyz jsme ji koupili nakonec poradne pevne boty (to, co je ted tak out a demonizuje se to), prestala zakopavat a zacala lepe chodit.Podpora klenby ma byt spatne proc? Naopak verim tomu, ze to dela noze jenom dobre.

Však nemusí být uplný barefoot. Třeba nějaký kompromis pevnější pata, podrážká ohebná ale ne měkka jako v bf, široká špička at se nemačkají prsty. Takhle obouvám já dceru. Mám d. d.stepy, keen cnx, ted na podzim tedy bare podzimní, papuče fare bare. Ale prostě jak co a i farebare vybírám s pevnější patou.
A podpora klenby je blbost určitě. Dcera má čtyři roky a neměla v žádných botech od malinka podporou klenby a má ji krásně vytvarovanou, na tříleté prohlídce taky kontrolovala doktorka klenbu a říkala ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
7.9.20 06:53

Suor díky holky pomohly jste 😘

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu