Reklama

Brát dál nebo vysadit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bertie94
Nováček 4 příspěvky 31.01.17 15:36
Brát dál nebo vysadit?

Dobrý den, antikoncepci beru již 5 měsíců, ale už mám druhou. První mi neseděly vůbec šílené zhoršení pleti a silné migrény. Nyní beru dva měsíce druhou, migrény sice zmizely, ale ted mám zase pro změnu šílené chutě na sladké a plet stále špatně, po akné jizvy. Nyní mám pauzu mezi 2 a třetím platem a zvažuji, zda brát dále a případně zajít pro jiné nebo přestat? Popravdě do třetí už se mi jít nechce. Jsem sama, ale v případě vztahu, se bojím spoléhat jen na kondom

Reklama

Reakce:

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 31.01.17 15:40

Nebrala bych nic a řešila to, až s novým vztahem.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 31.01.17 15:45

Teď bych nebrala žádné, začala bych brát až s novým vztahem :)

unuděná
Kelišová 5374 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 16:15

Tak já bych naopak nečekala na další vztah, to by mohlo špatně skončit ;) Většinou se říká, že bys měla brát 3 plata, a pokud i po nich problémy přetrvají, pak měnit. Ale sama musíš posoudit, nakolik je to obtěžující.

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 31.01.17 16:53

@Bertie94
je možné, že si příliš mladá na atk, Tvé hormony reagují - prostě se jim toto nelíbí, je to velký zásah do hormonální soustavy, pokud Ti atk nesedí, tak jí neber. Můžeš si poškodit trvale zdraví. Dělal Ti někdo jaterní testy?
Pokud nemáš vážný vztah, je zbytečné zatěžovat tělo atk.

někdy trvá než si s atk sednete vzájemně. Některé ženy jí brát nemohou. Poraď se svým gynekologem ví o Tobě víc, než my tady. :kytka:

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 31.01.17 17:35

Po vysazení HA po 8 letech jsem se necítila snad nikdy lépe. Už nikdy bych ji nebrala a už vůbec ne když bych s nikým neměla vztah, cpát do sebe zbytečně hormony. S aktuálním přítelem jsem používali jen kondom a pak přerušovaný styk a nikdy jsem neotěhotněla, pak až jsme si řekli že chceme miminko tak to vyšlo hned na první pokus.

unuděná
Kelišová 5374 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 17:47

@90-60-90 V životě jsem neslyšela, že by to mohlo mít souvislost s věkem, a když už, tak spíš naopak - mladé tělo všeobecně lépe snáší zásahy do organismu :think:
Každopádně pravdou je, že spousta žen hormonální antikoncepci mít vůbec nemůže. Já třeba dlouhá léta brala jeden typ a pak najednou nastal problém a trvalo další 2 roky, než jsem objevila takovou, co mi bude vyhovovat.
Zkusila bych jiný typ - pokud bereš třífázovou, zkus jednofázovou a naopak. Nebo jiný typ hormonů.
No a kondom přeci taky není jediná volba, pokud nevyhovuje HA. Vždy můžeš zkusit nehormonální tělísko, pesar, spermicidní gely/globule v kombinaci s plodnými dny atd.

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 31.01.17 17:59

@unuděná
všechno je jednou poprvé :)

unuděná
Kelišová 5374 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 18:31
@90-60-90 píše:
@unuděná
všechno je jednou poprvé :)

Teď nechápu, na co přesně reaguješ?

Bertie94
Nováček 4 příspěvky 02.02.17 13:24

@90-60-90
Je mi 23, to za tak málo není, ale jsem hodně malá a hubená, takže moje tělo asi nedává ty hormony. A vysadit hned nebo dobrat poslední plato?

Bertie94
Nováček 4 příspěvky 02.02.17 18:28

@90-60-90 Je mi 23, to za tak málo není, ale jsem hodně malá a hubená, takže moje tělo asi nedává ty hormony. A vysadit hned nebo dobrat poslední plato?

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 05.02.17 14:19
@unuděná píše:
Teď nechápu, na co přesně reaguješ?

reguji na Tvoji:Vživotě jsem neslyšela, že by to mohlo mít souvislost s věkem

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 05.02.17 14:50
@Bertie94 píše:
@90-60-90
Je mi 23, to za tak málo není, ale jsem hodně malá a hubená, takže moje tělo asi nedává ty hormony. A vysadit hned nebo dobrat poslední plato?

Hormonální atk. se dělí na skupinu, která obsahuje oba ženské hormony – estrogeny i gestagen. Záleží na Tvém celkovém zdravotním stavu, a důvody jak dlouho atk. brát.
To by Ti měl poradit Tvůj gynekolok, který Tě zná.
Pokud Ti tato antiko nevyhovuje, neber jí. Partnera nyní nemáš, je zbytečné trápit své tělo. Vyzkoušej další atk. Dnes jsou mírné, je možné, že jsou tyto atk pro Tebe příliš „silné“ nech si napsat atk pro mladé dívky. Jsi drobná, tak tady možná bude problém, trefit se do správné. Držím palce, ať ti není blbě

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama