Brigáda v Bille

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 10:18
Brigáda v Bille

Ahoj holky,
mám osmnáctiletou dceru, která se rozhodla, že spolu se svojí patnáctiletou kamarádkou půjdou na brigádu do Billy. Prej by chtěli na měsíc, dcera si chce vydělat na řidičák (což si právě nejsem jistá, jestli si zvládne vydělat). Zajímaly by mě vaše zkušenosti s brigádu v Bille, jestli to je hodně náročné, nebo vás to opravdu nebavilo. Jde o to, že ještě mají čas najít si něco jiného, ale ať přemýšlíme jak chceme, nenapadá nás nic jiného (jiná brigáda), aniž by to znamenalo že budou mít menší platy. No prostě si tou Billou nejsem moc jistá, je to velkoobchod, tak mě to trochu zaskočilo. Nevím, možná jsem paranoidní.

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10658 příspěvků 25.05.19 10:21

No záleží co tam bude dělat, ale přežít se to dá a na řidičák si za měsíc vydělá, pokud teda bude mít brigádu jako normální úvazek (ne nějakou výpomoc na vikendy apod). Já tam pracovala skoro rok a musím říct že jsou mnohem horší práce :mrgreen:

vokishka
Extra třída :D 14495 příspěvků 25.05.19 10:23

Bude mít ta kamarádka ukončenou základku? Dcery byly na brigádě v Gate, moc je to nebavilo, ale aspoň získaly zkušenost. Jen byly neustále problémy se změnou směn. Navíc nijak závratně neplatili, ale je to už nějaký ten rok.

AnnieTRoj
Kecalka 297 příspěvků 25.05.19 10:25

Billa zas tak velký obchod není. Mám zkušenost z obchodů pouze s Kauflandem, který je větší. Sestřeničina vyvdaná dcera tam byla od 15, 16 a asi je spokojená. Když vás nic jiného nenapadá, tak to holky zkusí, ne? Měsíc není nic hrozného a i kdyby je to tam nebavilo, tak se naučí, že nemusí mít v životě takové štěstí, že práce bude jejich koníčkem, ale pracovat musí.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 25.05.19 10:30

Souhlasím s @AnnieTRoj . I kdyby je to nebavilo, tak ať se naučí, že i když budou mít sebelepší dream job po škole, budou věci, které je nebudou bavit, ale budou je muset dělat.
Pokud se bojíš, že je tam někdo bude šikanovat jako nejmladší, nebo že budou dělat práci, kterou nesmí, tak bych jim důrazně řekla, že mají možnost dát výpověď ve zkušební době, plus to mají říct vám a vy jim poradíte, co si vedoucí může a nesmí dovolit.
Pokud se dcera bojí, že ji nebude bavit skládat mlíko do regálu, tak to musí jít dělat jinam.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 25.05.19 10:37

Zrovna Billa mi přijde jako jeden z těch „slusnejsich“ obchodu. Alespoň u nás vidím, že se v něm prodavačky nijak nestridaji a oproti prodavačkam např. v Lidlu nebo Albertu vypadají celkem čerstvě, neuhonene a většinou i příjemně. ;) Pokud si dcera za měsíc na autoškolu nevydela, zbytek bych ji doplatila sama a pro ni to alespoň bude lekce, že peníze nejsou zadarmo.

aiera
Kecalka 240 příspěvků 25.05.19 10:42

Ja pracovala v Bille brigadne na vejsce, na pokladne.. Dalo se to, ze zacatku bylo nejhorsi naucit se kody peciva, ovoce a zeleniny… A taky si zvyknout na lidi, obcas to stalo za to…

Zapomnela jsem dopsat, ze bylo fajn, ze smeny jsem si vybrala, jak mi to vyhovovalo..

Příspěvek upraven 25.05.19 v 10:45

Kelsey
Hvězda diskuse 45935 příspěvků 25.05.19 10:44

Moje sestrenice jedne Bille urcity cas sefovala a jeji vlastni dcera chodila na brigadu (doplnovat zbozi a pomahat). Mlada brigadnici dlouho.
Proc ne? At holky jdou :kytka:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 10:50

Delas jak kdyby mely jit pracovat nekam do uranovych dolu. Normalni brigada v supermarketu kde pracuje tisice lidi, nikdo je tam mucit nebude a kolik si tam vydelaji by mely vedet snad driv nez tam nastoupi ne? Ja jsem od patnacti let chodila na brigadu jako uklid po malirich, ono v 15 si clovek moc nevybere a je rad ze sezene aspon neco, kdyz si chce neco vydelat

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 12062 příspěvků 25.05.19 18:35

Dobrý den,

diskuzi jsem přesunula do vhodnější kategorie :)

Jinak co se týče brigády v Bille, neviděla bych na tom nic špatného, když má holka chuť, ať to zkusí. Sama jsem si jako 16letá přivydělávala v tehdejší Hypernově a myslím, že jsem si díky tomu začala víc vážit peněz a byla jsem na sebe pyšná, když jsem si z první výplaty koupila značkové hodinky.

Každá zkušenost se počítá.

Krásný den, Iva :mavam:

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 25.05.19 18:51
@Azallea píše:
Souhlasím s @AnnieTRoj . I kdyby je to nebavilo, tak ať se naučí, že i když budou mít sebelepší dream job po škole, budou věci, které je nebudou bavit, ale budou je muset dělat.
Pokud se bojíš, že je tam někdo bude šikanovat jako nejmladší, nebo že budou dělat práci, kterou nesmí, tak bych jim důrazně řekla, že mají možnost dát výpověď ve zkušební době, plus to mají říct vám a vy jim poradíte, co si vedoucí může a nesmí dovolit.
Pokud se dcera bojí, že ji nebude bavit skládat mlíko do regálu, tak to musí jít dělat jinam.

k LV do Pařížské ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 14:24

Holky, má někdo zkušenosti s Billou, konkrétně práce na lahudkach? Děkuji.

romanos7
Stálice 95 příspěvků 06.06.19 16:53
@aiera píše:
Ja pracovala v Bille brigadne na vejsce, na pokladne.. Dalo se to, ze zacatku bylo nejhorsi naucit se kody peciva, ovoce a zeleniny… A taky si zvyknout na lidi, obcas to stalo za to…

Zapomnela jsem dopsat, ze bylo fajn, ze smeny jsem si vybrala, jak mi to vyhovovalo..

Příspěvek upraven 25.05.19 v 10:45

Tak kdyz jsi tam pracovala brigadne tak sis mohla vybirat smeny jak se ti chtelo. Vyhoda brigady.To ja jsem v penny musel pracovat podle smen ktere napsala do rozvrhu vedouci a jak se to vedouci hodilo

Váš příspěvek
Reklama