Bulímia lieky

Anonymní
6.10.20 08:47

bulímia lieky

Ahojte čo je vhodné aké lieky na potlačenie nutkania prejedat sa

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.10.20 09:02

Terapie :nevim:
A před lety jsem měla Deprex a byl fajn. Má v příbalovém letáku že je dobrý i při bulimii.

Tohle všechno ale stejně musíš řešit s psychiatrem. Ten ti ty prášky může předepsat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 09:18

Ako ti ten deprex zaberal?
niečo vhodné na nutkavé konanie, čo pomáha..aj na taký tlak v tele..myšlienky..

• Citovat
  • Nahlásit
70525
6.10.20 09:38

Prozac, deprex

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 09:46
@Anonymní píše:
Ako ti ten deprex zaberal?
niečo vhodné na nutkavé konanie, čo pomáha..aj na taký tlak v tele..myšlienky..

Snižuje chuť na jídlo :nevim: konkretněji nevím. Neměla jsem vyloženě nutkání. A taky pomáhá na depresi a to samo o sobě může pomoct.
Pokud máš nutkání a myšlenky opravdu zajdi k psychiatrovi :palec: on bude nejlépe vědět co na tvůj konkrétní problém.

• Citovat
  • Nahlásit
70525
6.10.20 09:55

Pomáhá zbavit se úzkostí, když pomyslíš na jídlo. Držím pěsti, ať máš dobrého psychiatra, plno silné vůle přeji. Není jen tak se toho zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 10:12

Viem o tom svoje bojujem už 5 r
práve psyhiatrička nie je moc dobrá
preto sa pýtam lebo ten kto zažil vie

takže zaberá Deprex aj na náladu aj na zníženie chuti na jedlo?

• Citovat
  • Nahlásit
70525
6.10.20 10:20

Tak mne to začalo ve 14 letech a skončilo ve 23 letech. Zatím jsem „čistá“.
Psychiatričku jsem měla vynikající, je to naprosto skvělý člověk s velkým pochopením, tolerancí a porozuměním. Kterému se nebojím nic říct a mám absolutní důvěru. A to je základ.
Ten deprex byl pro mne osobně spíš na snížení úzkostí, které vyvolávaly stavy, když jsem pomýšlela na jídlo. Chuti na jídlo v mém případě nezamezoval. Je to hlavně o velmi silné vůli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 10:27

Ako si ho brala? a ako si znižovala chut na jedlo, aký režim maš teraz

• Citovat
  • Nahlásit
70525
6.10.20 10:34

No to už si nepamatuji, ale minimálně jeden denně ano. Já jsem tu chuť na jídlo měla pořád i mám, když mám hlad, tak se normálně najím, už jím jako všichni ostatní 4×až 5× denně. Prostě jsem se to zpátky naučila. Není to o tom, ztratit chuť na jídlo, ale dokázat se ovládnout nepřejíst se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
6.10.20 10:37

Psychoterapie a dobře zvolená antidepresiva. Ty se opravdu nedají vybrat podle toho, co ti kdo napíše na internet, to je individuální proces.

Pokud ti nesedí psychiatrička, najdi si někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 10:49

A brala si aj iné lieky

• Citovat
  • Nahlásit
70525
6.10.20 10:52
@Anonymní píše:
A brala si aj iné lieky

jako jestli myslíš mne, tak ani ne, nejdříve se to jmenovalo tuším Deprex, pak Prozac, už si to ani nepamatuji. Ale zůstala jsem u toho. Hlavně mne vyléčila spíš pevná vůle než ty léky, ty akorát zabraňují úzkosti. A je pak průšvih, když se vysadí, musí se postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70525
6.10.20 10:54

Ale samozřejmě ty prášky do začátku pomohou, ale je důležité umět to zvládat, když se vysadí. Jsou po nich trochu problémy s usínáním. Ale co jsem měla subjektivní problém já, nemusejí mít ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
6.10.20 16:58

Já taky měla bulimii (před ní anorexii) a brala jsem taky Deprex, ale snížení přejídání se mi nezabránil. Chodila jsem do Anabell (Praha, Brno, Ostrava), tam se PPP zabývají a byly tam tehdy svépomocné skupiny, ty mi docela pomohly a pak mě jednou napadla asi blbost, ale fakt mi pomohla, že když zvracím, že se mi nezavře epiglottis (hrtanová příklopka), která odděluje trávicí a dýchací systém a že si nazvracím do plic. Teď naopak zvracení nesnáším, ale bohužel občas zvracím z nervů, třeba dnes ráno jsem se pozvracela, ale bylo mi z toho úplně zle, už bych si to nechtěla sama vyvolávat. Držím palce. Ale základ u PPP je určitě terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama