Bušení srdce a dušnost při ulehnutí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.9.13 11:49

bušení srdce a dušnost při ulehnutí

Ahojky mam takový problem trápí mě bušení srdce a dušnost pokud ulehnu, byla jsem na ekg a vše bylo dobrý. Včera jsem usla pak mě zbudilo strašně mě bušelo srdce že mi bylo na omdlení ale pak sem to rozchodila, mam problém i s usínáním kvůli bušení a pocitu dušnosti nemůžu usnout. Může to být třeba i nějak stresem? já si tedy neuvědomuju že by mě něco trápilo, jen že prez den jsou moje potíže docela v pohodě, ale jakmile se blíží večer a já lehnu k televizi nebo chci jíd spát, tak to začne. Jinak tlak mam 120/85,léčim se se žaludkem mam tam menší vředik na dvanacterníku a menší reflux

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67525
9.9.13 11:52

Může být stres. Podvědomě očekáváš, že se to večer bude dít.. zkusit psychoterapii? naučit se dechová cvičení? nevím, co víc poradit. Pokud by to byl zdrav. problém, přišlo by se na to. Nenabídli Ti budík na 24 hodin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7965
9.9.13 11:53

Mamka ma taky reflux a pry ji buši pořád ale má ještě k tomu štítnou žlazu tady ti moc neporadíme zajdi k doktorovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
9.9.13 11:54

S tou dušností bych poradila zajít na plicní, mohlo by to být astma a myslím si, že by i mohlo mít spojitost s pocitem bušení. Tohle je má zkušenost. Mamka měla to samé, na kardiologii taky vše v pořádku a její příčina byl stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
9.9.13 11:55

Ahoj, ja to mávam tiež, ale liečim sa na tlak a väčšinou to s tým súviselo, keď som ho mala vyšší, ale zhodou okoloností včera večer som to mala tiež, ale tlak 122/86, pulz 67, čiže super, tak som si dala magnézko a prešlo to. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.13 11:57

Jojo astma mam ale jen slabé a to hlavně kvůli alergii, jinak krev mi brali na štítnou žlázu a vše dobrý. Já jsem objednana na interní na 17,zatim mi udělali jen ekg a to bylo v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
13183
9.9.13 11:58
@Anonymní píše:
Ahojky mam takový problem trápí mě bušení srdce a dušnost pokud ulehnu, byla jsem na ekg a vše bylo dobrý. Včera jsem usla pak mě zbudilo strašně mě bušelo srdce že mi bylo na omdlení ale pak sem to rozchodila, mam problém i s usínáním kvůli bušení a pocitu dušnosti nemůžu usnout. Může to být třeba i nějak stresem? já si tedy neuvědomuju že by mě něco trápilo, jen že prez den jsou moje potíže docela v pohodě, ale jakmile se blíží večer a já lehnu k televizi nebo chci jíd spát, tak to začne. Jinak tlak mam 120/85,léčim se se žaludkem mam tam menší vředik na dvanacterníku a menší reflux

Mám úplně to samé.. Přikládám to stresům kolem těhotenství a porodu i když pocitově se tyhle stavy nevztahují na nic konkrétního.. Začalo to ve třetím trimestru. Kdy při usínání mě náhle probudil pocit, že se musím zhluboka nadechnout, rozbušilo se mi srdce, po chvíli se uklidnilo, já usínala a znova.. Takhle klidně 30× za večer, než jsme natvrdo zabrala.. Po porodu se mi k tomu přidalo i to co popisuješ ty.. Ze spánku mě probudil děsivý pocit a rozbušilo se mi srdce tak, že jsme to musela rozchodit a celá jsme se klepala.. Měla jsem podezření na arytmii, ale srdce mám v pořádku. Dřív jsme se léčila na panickou poruchu, ale tohle je jiné.. Jsem jinak úplně v pohodě, ale tohle jednou za čas přijde.. Pomáhá mi před spaním modlitba.. Poděkuju za dobrý den a poprosím o ochranu rodiny a tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.13 12:01

Někdy si přijdu na palici včera jsem kvůli tomu budila manžela, měla jsem pocit že omdlim a srdce mi vylítne. Pak jsem si zvedla postel do pololeže a do půl hodiny se to uklidnilo ale je možné že každý večer mam strach jid spát.

• Citovat
  • Nahlásit
20557
9.9.13 12:05

Co panická porucha? Nebo úzkosti? Psycholog nebo psychiatr by určitě poradil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
9.9.13 12:17
@Anonymní píše:
Někdy si přijdu na palici včera jsem kvůli tomu budila manžela, měla jsem pocit že omdlim a srdce mi vylítne. Pak jsem si zvedla postel do pololeže a do půl hodiny se to uklidnilo ale je možné že každý večer mam strach jid spát.

tak přesně tohle jsem měla já…když jsem brala antikoncepci…manžel vůbec nevěděl, co semnou…dostala jsem se úplně do záchvatu, že musíme do nemocnice, že asi umřu…šílené bušení srdce, nemohla jsem se zhluboka nadechnout, jakoby mi někdo seděl na hrudníku…a stresem jsem se dostala do hrozného stavu-sama jsem si to zhoršovala-manžel mě uklidnil a bylo po všem…myslím si, že velká část je i v hlavě…to samé má můj bratr…jednoho dne se mu udělalo špatně…silné bušení srdce, tlak mu v 17 letech naměřili 180/200… jel do nemocnice a našli mu zablokovanou krční páteř…já antikoncepci už nikdy nedám do pusy…když mi někdy takto nepříjemně buší srdce, tak poprosím manžela, aby mi trošku promasíroval záda…a okamžitě mi to pomáhá…takže u mě to třeba je taky zádama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
9.9.13 12:18
@peggy.sl píše:
Co panická porucha? Nebo úzkosti? Psycholog nebo psychiatr by určitě poradil..

já si právě myslím, že velkou roli v tom právě hraje ta úzkost…měla jsem přesně to samé, co zakladatelka…různá vyšetření EKG, vše v pořádku…sama jsem si stav vždycky zhoršovala, od té doby, co jsem se to naučila ovládat mám pokoj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13183
9.9.13 16:46

@MonikaN.89 Taky se učím to ovládat.. Na rozdíl od panických záchvatů to naštěstí jde v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
28.1.14 12:07

Ahoj všichni :-)

Poslední cca měsíc se mi stává, že se mi najednou - v klidu - rozbuší srdce. Je to velmi nepříjemné, občas mám pocit, že se i na chvíli zastaví. Také mám potíže s dechem, opět v klidu. Sedím nebo v noci, když ležím, mám najednou pocit že mám málo kyslíku, nadechnu se zhluboka, ale stále mám pocit, že je to málo. Snažím se dýchat kklidně, pravidelně - neplašit a nedýchat rychle.. Mám problém i se vstáváním ze sedu. Vstanu a do 5 vteřin mi začne bušit v hlavě, jen na chvilku. Zároveň mám mžitky před očima a pocit na omdlení. Tlak byl v srpnu v pořádku, cca 160/70 - tep na ruce prý trochu vyšší. Léčím se na ŠŽ, letrox 75 denně. (Šíleně mě po něm bolí hlava, často na něj zapomínám :zed: )
Já se chci jenom zeptat, jestli si to jen namlouvám, že by to mohlo něco být..Je to pár let zpět, kdy jsem bylo u praktického lékaře a tam mu říkala, že se občas vklidu zadýchávám - prý jestlipak spíš nezapomínám dýchat.. :nevim:
EKG jsem měla v roce 2011,kdy křivka bez patologií, jen lehce vyšší QT - tady mě právě odeslali na endokrinologii a zjistili tu ŠŽ.
Mám teď zkouškové, takže možná souvislost se stresem.

Jen chci vědět, zda vy byste se objednali k obvoďákovi? nechci být za hysterku. (Vzhledem k tomu, co mi v minulosti řekl o tom dýchání.. )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11737
28.1.14 12:15

@Hotaru To je z té štítné žlázy nejspíš. Porad se spíš se svým endikrinologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3595
28.1.14 12:18

Nebo psychosomaticke problemy, zkus neco na uklidneni, treba medunku, to zk8usk8ve je zaprah :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat