Bydlení - pomůžete mi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 17:32
Bydlení - pomůžete mi?

Dobrý den. Už nevím na koho se obrátit s radou a tak to zkusím tady. S přítelem jsem 4 roky, momentálně bydlíme v domečku,
radovce, který je cely napsán na přitelovu tetu. Abych celou situaci upřesnila. Domeček byl původně jeho dedy. Když zemřel vše šlo do dědického řízení a dům měl být rozdělen na půl mezi pravé tuto tetu a pritelovu matku. Jenže ta v tu dobu měla dluhy a tak se zřekla dědictví. A tak vznikla “ústní” dohoda ze až se jednou bude něco s domem řešit, polovina domu či peněz je jeho matky, s tím ze mu případně ale veškerou svou část nechá. Buď peníze nebo dům ať má taky něco svého. Loni jsme celou situaci chtěli začít řešit a tak se rozběhl kolotoč hypotéky ze tetu jednoduše vyplatime a domeček si necháme. Vezmeme si malinko víc a budeme ho rekonstruovat. Jenže..pritelovi našli starý dluh a hypotéku mu zamítli. Mě momentálně končila pracovní smlouva a již jsem v té práci nechtěla být takže do další práce nastupují až v srpnu. Do té doby mám brigádu. No ale abych to nějak vysvětlila. Když mu tu hypo nedali, teta v tom neviděla problém a řekla ze ji tu částku můžeme splácet a až dosáhneme n hypo doplatime ji to. Jenže si na to vymyslela smlouvu, kde po nás chce něco okolo 10 tisíc měsíčně, plus náklady a do dvou let ji to musíme doplatit. Což v té smlouvě je také. A když to nedoplatime, celá ta částka co zaplatíme zanikne a zůstane ji. Doplňuji ze ten dům je ve stavu, kdy se musí dodělat snad úplně všechno. Za ty čtyři roky jsme do toho vrazili spoustu peněz, takže nic moc nasetreno nemáme. S tim ze to byly ale takové ty menší položky jako jsou Lina, kuchyň, nábytek, dlažba. Ještě se tu musí udělat voda, elektřina, vyměnit některá okna, fasáda, nové veškeré dveře, proste ještě dalších cca 350 tis a nikdy to nebude úplně podle mých představ. Co se tyče ceny, odhad byl na 1 milion 300 tis. S tím ze si ale ona řekla, ze chce 800 tis. Je to víc jak půlka. Ale oficiálně je majitelka ona, takže se můžeme leda tak stavět na hlavu zejo. Ale už mi to od ni přijde nefer. A na co se teda vlastně ptám. Za ty roky dohadů a všeho toho mám až tak nad hlavu. Nikdy se vlastně nic poradně nevyresilo. Musí se tu topit v kotli takže starost navíc. Přítel je totální flegmous takže ho ti zas až tak netankuje. Však ono nějak bude::.
Ale já se rozmyslim co je pro nás lepší. Na smlouvu ji přistoupit a modlit se ze nám za dva roky nějakou tu hypo daji, vrazet do toho další a další peníze a nikdy to nebude úplně bydlení podle mých představ ale zase nebudu do konce života platit nějakou hypo nebo něco protože ta cena je poměrně dobra. A nebo se na to vykašlat, nechat barák barakem jít zatím do podnájmu a pak si podle možnosti něco koupit? Něco co se mi bude relativně líbit? Hlavně vím ze se teď musí složit nějaká částka pro hypo a my toho moc nemáme. A nemáme jistotu ze přítel tu polovinu peněz dostane, protože s tou rodinou včetně jeho mámy není moc řec.
Snad mě chápete a poradíte. Děkuji.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

veria
Generální žvanilka 23583 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 17:36

Nesla bych do toho, z toho budou jen mrzutosti. Pořiďte si něco svého.

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 10993 příspěvků 26.03.18 17:40

:nevim: 10 tisic je jako bezny najem. A pokud nevidite na doplaceni, nemuzete slibovat doplatek. Podle me teta jen sepsala jak by to melo realne fungovat. Aspon si vyzkousite, jestli zvladnete hypo. A penize se do domu vrazi porad

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 26.03.18 17:46
@jahuhudka píše: :nevim: 10 tisic je jako bezny najem. A pokud nevidite na doplaceni, nemuzete slibovat doplatek. Podle me teta jen sepsala jak by to melo realne fungovat. Aspon si vyzkousite, jestli zvladnete hypo. A penize se do domu vrazi porad

To vyzkoušení, jestli zvládnou platit hypotéku by bylo za dost peněz. A vono to nevyjde a budou bez nich. Na takovou zkoušku bych se mohla teda vykašlat.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 26.03.18 17:49
@Anonymní píše:
Dobrý den. Už nevím na koho se obrátit s radou a tak to zkusím tady. S přítelem jsem 4 roky, momentálně bydlíme v domečku,
radovce, který je cely napsán na přitelovu tetu. Abych celou situaci upřesnila. Domeček byl původně jeho dedy. Když zemřel vše šlo do dědického řízení a dům měl být rozdělen na půl mezi pravé tuto tetu a pritelovu matku. Jenže ta v tu dobu měla dluhy a tak se zřekla dědictví. A tak vznikla “ústní” dohoda ze až se jednou bude něco s domem řešit, polovina domu či peněz je jeho matky, s tím ze mu případně ale veškerou svou část nechá. Buď peníze nebo dům ať má taky něco svého. Loni jsme celou situaci chtěli začít řešit a tak se rozběhl kolotoč hypotéky ze tetu jednoduše vyplatime a domeček si necháme. Vezmeme si malinko víc a budeme ho rekonstruovat. Jenže..pritelovi našli starý dluh a hypotéku mu zamítli. Mě momentálně končila pracovní smlouva a již jsem v té práci nechtěla být takže do další práce nastupují až v srpnu. Do té doby mám brigádu. No ale abych to nějak vysvětlila. Když mu tu hypo nedali, teta v tom neviděla problém a řekla ze ji tu částku můžeme splácet a až dosáhneme n hypo doplatime ji to. Jenže si na to vymyslela smlouvu, kde po nás chce něco okolo 10 tisíc měsíčně, plus náklady a do dvou let ji to musíme doplatit. Což v té smlouvě je také. A když to nedoplatime, celá ta částka co zaplatíme zanikne a zůstane ji. Doplňuji ze ten dům je ve stavu, kdy se musí dodělat snad úplně všechno. Za ty čtyři roky jsme do toho vrazili spoustu peněz, takže nic moc nasetreno nemáme. S tim ze to byly ale takové ty menší položky jako jsou Lina, kuchyň, nábytek, dlažba. Ještě se tu musí udělat voda, elektřina, vyměnit některá okna, fasáda, nové veškeré dveře, proste ještě dalších cca 350 tis a nikdy to nebude úplně podle mých představ. Co se tyče ceny, odhad byl na 1 milion 300 tis. S tím ze si ale ona řekla, ze chce 800 tis. Je to víc jak půlka. Ale oficiálně je majitelka ona, takže se můžeme leda tak stavět na hlavu zejo. Ale už mi to od ni přijde nefer. A na co se teda vlastně ptám. Za ty roky dohadů a všeho toho mám až tak nad hlavu. Nikdy se vlastně nic poradně nevyresilo. Musí se tu topit v kotli takže starost navíc. Přítel je totální flegmous takže ho ti zas až tak netankuje. Však ono nějak bude::.
Ale já se rozmyslim co je pro nás lepší. Na smlouvu ji přistoupit a modlit se ze nám za dva roky nějakou tu hypo daji, vrazet do toho další a další peníze a nikdy to nebude úplně bydlení podle mých představ ale zase nebudu do konce života platit nějakou hypo nebo něco protože ta cena je poměrně dobra. A nebo se na to vykašlat, nechat barák barakem jít zatím do podnájmu a pak si podle možnosti něco koupit? Něco co se mi bude relativně líbit? Hlavně vím ze se teď musí složit nějaká částka pro hypo a my toho moc nemáme. A nemáme jistotu ze přítel tu polovinu peněz dostane, protože s tou rodinou včetně jeho mámy není moc řec.
Snad mě chápete a poradíte. Děkuji.

Tohle může skončit dobře za mnoha a mnoha předpokladů. Spíš se něco zkazí a nebude nic. Nájem můžete platit i někde jinde. Já bych šla pryč a šetřila bych na nějaký základ pro hypotéku. Přítel ještě splácí dluh, to taky může ještě dlouho trvat, než tu hypotéku dostanete. Ale myslím si, že se stejně nehnete, pokud k tomu bude tvůj přítel kpřistupovat tak, jak k tomu přistupuje doposud. Sama nic nedokážeš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 17:55
@Kobliha51 píše:
Tohle může skončit dobře za mnoha a mnoha předpokladů. Spíš se něco zkazí a nebude nic. Nájem můžete platit i někde jinde. Já bych šla pryč a šetřila bych na nějaký základ pro hypotéku. Přítel ještě splácí dluh, to taky může ještě dlouho trvat, než tu hypotéku dostanete. Ale myslím si, že se stejně nehnete, pokud k tomu bude tvůj přítel kpřistupovat tak, jak k tomu přistupuje doposud. Sama nic nedokážeš.

Mate pravdu. Přítel je takový. Už jsem sem s tím smířila ale je pravda ze teď se to v něm hnulo. A pravé ze se kolem toho točí takových ALE až se toho děsím… je to prekerka no. Bydlení je důležitá věc. Zakladatelka

berusa.m
Závislačka 2749 příspěvků 26.03.18 17:58

Tak za 800.000,– dnes nic nepořídíte. Takto máte řadovku. Už jste si tam něco podle svého pospravovali. Že jste investovali do cizího je bohužel vaše chyba. Svým způsobem Vám teta dělá dobrou službu. Jestli splácet hypotéku nebo jí na ruku je skoro jedno. Ještě ale ušetříte úroky za 2 roky. Na druhou stranu musíte chápat i ji. Chce své peníze na které má nárok když je majitelkou. Taky vás mohla vyhodit a nezmohli byste nic. :mavam: Je slušná, tak buďte rádi.

pannda
Kelišová 6588 příspěvků 35 inzerátů 26.03.18 18:05

Chytrá tetinka… Na její smlouvu bych nepřistoupila, ted jí budete něco platit, a barák bude stále na ní. Nehledě na to, jak si nárokuje „půlku 800tis.“ z 1.3 mil… A ústní dohoda, že maminka má nárok na polovinu, už nemusí dávno platit. Pokud můžete, bydlete tam, šetřete si, pracujte a o hypotéku se snažte v nejbližší možné době. A hlavně, nevrážejte peníze do domu, Který Vám zatím nepatří, vyzdvihujete cenu nemovitosti, a ještě to není vaše.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 18:05

@berusa.m
O tom ze chce svoje peníze žádná, to je jasný a věřte mi té kdybych je měla velmi rada ji je dam. Tady jde spis o to, ze řekla termín do kterého to chce doplatit. Já bych ji to hrozné rada dala, ale já nemůžu vědět co bude za dva roky. Mužů otěhotnět, jeden z nás dvou mít úraz a už si s hypo neskrtneme. A všechno to vyhodime kamsi. Ano jasné mužů ji dávat jakoby nájem a pořad na tom asi budeme lépe, ale když je to tu věc stavu nutné rekonstrukci? Ja pravé nevím, proto se ptám co byste tak dělali vy. Zakladatelka

Extra třída :D 10993 příspěvků 26.03.18 18:06
@Kobliha51 píše:
To vyzkoušení, jestli zvládnou platit hypotéku by bylo za dost peněz. A vono to nevyjde a budou bez nich. Na takovou zkoušku bych se mohla teda vykašlat.

Vsak splaci -umoruji danou castku. A jestli to nevyjde - jinde snad najem neplati?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 26.03.18 18:09
@berusa.m píše:
Tak za 800.000,– dnes nic nepořídíte. Takto máte řadovku. Už jste si tam něco podle svého pospravovali. Že jste investovali do cizího je bohužel vaše chyba. Svým způsobem Vám teta dělá dobrou službu. Jestli splácet hypotéku nebo jí na ruku je skoro jedno. Ještě ale ušetříte úroky za 2 roky. Na druhou stranu musíte chápat i ji. Chce své peníze na které má nárok když je majitelkou. Taky vás mohla vyhodit a nezmohli byste nic. :mavam: Je slušná, tak buďte rádi.

Nic nemají, natož řadovku. A taky je pořád ještě může vyhodit i když jí zaplatí hodně peněz. Možná je slušná, ale počítat zřetelně neumí. Naúčtovala jim jaksi větší polovinu. Asi jim k té normálně spočítané polovině připočítala finance, co už do oni opravy dali, takže to vlastně zaplatí dvakrát. Ano, je to moc slušná paní.

Extra třída :D 10993 příspěvků 26.03.18 18:10
@Anonymní píše:
@berusa.m
O tom ze chce svoje peníze žádná, to je jasný a věřte mi té kdybych je měla velmi rada ji je dam. Tady jde spis o to, ze řekla termín do kterého to chce doplatit. Já bych ji to hrozné rada dala, ale já nemůžu vědět co bude za dva roky. Mužů otěhotnět, jeden z nás dvou mít úraz a už si s hypo neskrtneme. A všechno to vyhodime kamsi. Ano jasné mužů ji dávat jakoby nájem a pořad na tom asi budeme lépe, ale když je to tu věc stavu nutné rekonstrukci? Ja pravé nevím, proto se ptám co byste tak dělali vy. Zakladatelka

Urcit pririty, otehotnis a z ceho budes platit hypo? Budete mit uraz z ceho budete platit najem/hypo? Vedle nas je bytovka najemni plati myslim 8 tis plus a nemaji tam nic, kuchyn podlahy koupelna k rekonstrukci… Je to ves bez obchodu

Extra třída :D 10993 příspěvků 26.03.18 18:11

@pannda @Kobliha51 na penize ceka tak je jasne ze chce,,uroky,,

berusa.m
Závislačka 2749 příspěvků 26.03.18 18:12
@Anonymní píše:
@berusa.m

A pokud by Vám hypotéka klapla tak co? Úraz ani těhotenství by nehrozilo? Měli byste taky na krku splátky. Pochopila jsem že po Vás nechce nájem ale začít splácet ne? Za rok jí dáte 120.000,–. A pak budete žádat hypotéku jen 700.000,–. Zase bude větší šance. Já bych na smlouvu přistoupila. Jen si ji pořádně přečíst a udělat nějaké předkupní právo nebo tak něco. Zítra může tetu srazit auto a dům půjde do dědického řízení a to už může dopadnout uplně blbě. Jít jinam by pro vás znamenalo platit nájem nebo hypotéku. A jste tam kde jste byli.

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.03.18 18:13

Nešla bych do toho ani za zlaté prase..jako splácet něco co není moje? a ona co jenom se poveze..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >