Nejlevnější stavba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nickylinka
Stálice 96 příspěvků 25.03.18 22:07
Nejlevnější stavba

Ahoj. Přemýšlím o nějaké levné variantě bydlení a napadlo mě. Za kolik se dá vlastně nejlevněji postavit? Materiál je úplně jedno a životnost? Alespoň 20 let. Resp. pro začátek by stačil třeba domeček 2kk, aby děti měly pokoj a já zatím v obýváku. Pokud by se časem našel někdo s kým bych si rozuměla, tak třeba ještě pokoj přistavět nebo prostě pronajímat. Chápete. Prostě, nechce se mi vyrážet do nájmu, když za ty peníze můžu něco postavit, protože možnost pozemku mám. Napadla mě ještě varianta s mobilheimem třeba, ale to jsem vyloučila po přečtení diskusí. :mrgreen: :mavam:

Reakce:
LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 25.03.18 22:29

Koukni na ekonomické stavby a chytrý nájem. Postaví ti dům a splácíš formou nájmu. Tedy aspoň to tak uvádí. My se taky do budoucna chystáme něco postavit a toto se mi líbí.

dedrichov
Závislačka 3352 příspěvků 25.03.18 22:41

Jeden tu zrovna nově naproti nám máme, ale ještě tam nebydlí, takže zkušenosti žádné

JanaKr
Kecalka 346 příspěvků 25.03.18 22:51

Dnes se stavební firmy předhánění v ceně, tak to chce hledat. A hlavně si spočítat, že jejích sleva ze stavebnin je okolo 40%, z toho je dobré taky vycházet. Známí díky této informaci dost ušetřili. Stavební firma měla zájem o práci, tak slevila. Na stavbu ve finále zaměstnali ukrajinské občany, které tady neměli povolení.

Čili cena záleží na víc věcech.

japato
Kecalka 192 příspěvků 25.03.18 23:08

Hlavně si nejdřív zjistěte recenze, než s někým podepíšete smlouvu. V okolí máme několik lidí co staví s nějakou místní stavební firmou a všichni do jednoho mají nějaké problémy. My stavěli (na základě kladných referencí) s RD Rýmařov a tu mohu doporučit, bylo to bez problémů.

mi.anetka
Kecalka 405 příspěvků 26.03.18 08:36

No otázka je, jestli se spokojíš s předraženou dřevostavbou nebo budeš chytřejší a postavíš z něčeho lepšího za stejné peníze. Když vidím, kolik a za kolik se kolem nás staví dřevostavby na klíč, tak člověk zašne. Vše na klíč je vždy o hodně dražší a ve finále se to nevyplatí, dobré je tedy mít firmu na hrubou stavbu a zbytek si dozařídit ale ne každý na to má čas a povahu se dohadovat, honit termíny atd. Byť by to bylo na klíč, důležité je mít někoho, kdo se v tom vyzná a vše ohlídá, jak to dělají a v jakém počasí - to hlavně u dřevostaveb.

Jinak zrovna Ekonomické stavby nejsou firma, nad kterou by se měl člověk vůbec zamýšlet, stačí si přečist recenze, nicméně i z mého okolí mám dvě velice špatné zkušenosti.

RD Rýmařov má jméno ale čekací dobu až 2 roky a i ta se může prodloužit, což se teď stalo sousedům, že měli začít po roce a půl v březnu a oni jim řekli, že až v říjnu.

Podívej se třeba na gservis, vyber si projekt, který by se ti líbil, oslov někoho ideálně známého, kdo ti spočítá reálný odhad na stavbu - třeba jako dřevostavbu i zděný domek.

Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 26.03.18 10:00

Co se zkusit podívat na Unimo buňky? :think:
Dokáží z nich postavit celé domy, ze začátku klidně malý, není problém pak další přistavit. Ale reálné zkušenosti nemám, my stavíme z cihel ;)

Klarka1993
Povídálka 41 příspěvků 26.03.18 11:06

Ahoj,
levné je postavit z lodních kontejnerů, soused to má a bylo postaveno rychle a levně. Nebo také dřevostavby. Ekonomické stavby nebrat. Přečti si nějaké zkušenosti na netu.

Váš příspěvek
Reklama