Bydlení v Praze v dnešní době

Anonymní
26.4.17 09:19

bydlení v Praze v dnení době

Ahoj,

jen by mě zajímalo, zda to vnímáte podobně.

S manželem jsme Pražáci, žijeme tu celý život, nicméně v poslední době se nám zdá, že už to tu není pro život..

Manžel bere 28 000 a já jsem na rodičáku - 7 500, poté až se vrátím do práce mám plat 20 000 - 22 000. Bydlíme na Praze 10 v Stranicích, byt 64 m2 2 kk, platíme 14 500 nájem plus 2000 zálohy plus energie - tedy 18 000 jen za bydlení. ted na rodičáku to cítíme hodně, že penez moc nezbývá, jako nežijeme v chudobě, ale na vyskakování to není, netvrdím, že jsme chudí či tak, jen mi prostě přijdou ty nájmy v Praze nehorázně drahý, ted nám končí smlouva a majitel nám to chce o 10% zvednout, čili 1400 navíc, nájem tedy 16K.. 8o dnes jsme o tom i četla článek, že to je ted běžné, že nájmy podražují, pre na hypotéku nedosáhne více lidí, tak musí do nájmu a bytů je v Praze málo..

my na hypo nedosáhnem, máme něco naetřeno, ale aby jsme v Praze složili kolem milionu fakt ne..plus mít na dan z nabytí..a prý to dále poroste..uvažujeme už o odchodu z Prahy, pre dávat 20K jen za bydlení je děsné, to je celý můj plat až se vvrátím do práce..pak další složenky, dítě, jídlo atd..jenže to není tak jednoduchý, máme tu zázemí, rodiny, přátele, práci..

a taky najít oba práci v mením městě, přijde mi to velký skok, ale takhle sypat cizím na nájem se mi nechce, vždyt za tuhle cenu bysme utáhli hypo, ale bohužel, o tu anci jsme těmi zpřísněnými podmínkami přišli..

koukám občas na jiné byty, ale těžko se hledá, máme tu 3 měsíční vypovední dobu, takže najít něco dopředu nereálné, navíc co jsme koukala, tak ty ceny se moc neliší, leda nekde na sídliti, ale i tak je to o 2 tisíce třeba jen..a to nevím až malá povyroste a chtělki bysme do 3kk či druhé dítě..to je asi taky nerealné..

prostě mám nějak z toho depky, z toho bydlení, máte to někdo podobně, taky uvažujete o odchodu z Prahy, já se toho fakt děsím, vůbec nevim kam bysme mohli jít, nebude tam rodina, přátelé, hlídání, najít tu novou práci, zda bude za stejné peníze, to asi za méně, že..vyplatí se o tom uvažovat, odeel takto někdo?

jinak s dojížděním do prahy je to blbý pro manžela, končí v práci po půlnoci, takže představa, že po 12 od směně jede po půlnoci autem domů..navíc dělá v centru, takže by se jetě musel dostat někam na okraj pro auto a pak jet domů, by přijel ve 2 ráno a za chvíli zas vstávat..

děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

974
26.4.17 09:27

Pro průměrné Čechy s průměrným platem slušný bydlení v Praze není, ceny bytů pro 4člennou rodinu jsou od 4 mega vejš, což je zlodějna. Nejhorší, že v okolních městech to začíná dost podobně, my jsme odešli do Kladna, který začíná být místem pro chudý pražáky - ceny tu nejsou tak vysoký, ale stále jsou dost vysoký na obyč. krajský město (nevezmu-li nějakou panelákovou ruinu), jak ceny bytů tak nájmy.. Asi záleží, co máte za práci, jestli ji můžete dělat i někde jinde, příp. kde jinde se můžete uplatnit. Příp. lze samozřejmě dojíždět do Prahy, ale to by mě nebavilo. A co se týká rodiny, v dnešní době vždycky můžete vzít auto a do pár hodin dosáhnete všude po republice, to bych tak tragicky nebrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23129
26.4.17 09:29

Koukám, že když pronajimam 3kk za 14 i s poplatlama, tak jsem dost pod průměrem :mrgreen: a nezdražuju :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:30

Asi záleží, jaké máš nároky - 18 tisíc za bydlení je i na Prahu dost. V jak velkém bytě bydlíte, jak velký si představuješ? S jedním dítětem můžete být i v 1+1 nebo 2+kk a zas se nebudete muset tolik uskrovňovat v jiných věcech. Ale zas když píšeš, že na sídliště bys nešla… :nevim: Proč ne? Co se poohlédnout někde na okrajovějších částech Prahy, kde je ale třeba metro, takže se do Prahy rychle dostanete? (Letňany, Prosek - tam je pěkně, spousta zeleně, Zličín, třeba i Čerňák - ale tam to tedy opravdu není nic moc).
Pokud budete v nájmu, tak je případné přestěhování do většího při případném dalším dítěti daleko jednodušší, než od bytu s hypotékou.

edit, pardon, už to vidím, že jsi psala, že 2kk. Tak to je 18 tisíc dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56996
26.4.17 09:31

Mate na prahu podprumerne prijmy, tak proste mate podprumerny zivotni stabdard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 09:33

Taky mi začíná připadat, že v Praze nemá smysl být s průměrným platem, ceny nemovitostí jsou tam šílené. My z Prahy odešli před dvěma lety, ale já jsem Moravák, takže jsme šli do města, odkud pocházím, máme tu moji část rodiny. S příjmy jsme na tom podobně jako vy, taky jsem teď na rodičáku, ale po rodičáku počítám s podobnou výplatou jako ty. Koupili jsme tu třípokojový byt skoro v centru za 1 500 000, asi za 500 000 zrekonstruovali, nemáme hypotéku a žije se nám dobře. Až se vrátím do práce, budem se mít finančně ještě líp. Anonym z důvodu uvedení finančních informací.

• Nahlásit
  • Citovat
56996
@klamonožka píše:
Asi záleží, jaké máš nároky - 18 tisíc za bydlení je i na Prahu dost. V jak velkém bytě bydlíte, jak velký si představuješ? S jedním dítětem můžete být i v 1+1 nebo 2+kk a zas se nebudete muset tolik uskrovňovat v jiných věcech. Ale zas když píšeš, že na sídliště bys nešla… :nevim: Proč ne? Co se poohlédnout někde na okrajovějších částech Prahy, kde je ale třeba metro, takže se do Prahy rychle dostanete? (Letňany, Prosek - tam je pěkně, spousta zeleně, Zličín, třeba i Čerňák - ale tam to tedy opravdu není nic moc).
Pokud budete v nájmu, tak je případné přestěhování do většího při případném dalším dítěti daleko jednodušší, než od bytu s hypotékou.edit, pardon, už to vidím, že jsi psala, že 2kk. Tak to je 18 tisíc dost.

dost to je ale strasnice jsou furt brany jako cemtrum, no. 2kk na sidlisti, mimo metro bude jiste o tretinu a vice levnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane

Co dělá manžel že končí tak pozdě a za takové peníze? Peníze jsou to slušné ale ne pro Prahu teda, ta cena za bydlení je fakt šílená, navíc za tak malý byt, to je hrozné…

• Nahlásit
  • Citovat
26.4.17 09:35

Naprosto chápu, ceny bytů v Praze jsou šílený!…zatím mám teda služební byt v centru za necelých 8 tisíc 1+1 kousek od hradu, ale pokud bych chtěla do vlastního? nevím nevím, nebo nedejbože odejít z práce mimo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235

Proto jsme napřed řešili bydlení a teprve pak dítě, protože když jsem byla na rodičáku s první dcerou, tak by nám hypo nedali ani omylem a to je to už 13 let. A při tom jsme neměli problém jí splácet, sice nebylo na vyskakování, ale dalo se to.
Teď je to hrůza, těch nájemních bytů je málo a ceny šílený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Beztak mi to brzy admini smažou, ale třeba ne… Dala jsem do googlu pronájem Prosek a vyhodí mi to třeba toto:
https: //www. bezrealitky.cz/vypis/nabidka-pronajem/byt/praha/praha-prosek
2kk za 13 vč. poplatků
a další, za 13
https: //www. bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/326191-nabidka-pronajem-bytu-nad-krocinkou-praha …
Moc to nezkoumám, jestli v tom nejsou nějací zakopaní psi, ale jen si myslím, že se dá v Praze v přijatelné části najít i daleko levněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 09:38

No nala jsem, třeba ve Vysočanech 57 m 2kk 12 tis plus 3800 poplatky a plus energie, to ty 2 tisíce nás už tolik nevytrhnou, nemám tyhle lokality moc ráda, navíc je to starý vybydlenáý panelákový byt, čili pak ten poměr o ty 2 - 2 500 tisíce levnější není o tolik..nebo tohle, 48 m na černáku a co za to jako chtějí https://www. sreality. cz/detail/pronajem/byt/2+kk/praha-cerny-most-dolezalova/3554816348#img=0&fullscreen=false

ale jako kdyby nebylo zbytí, půjdem jinam, jen v tý p=raze mi přijde, že ty ceny vůbec neodpovídají kvalitě bytů..

navíc do budoucna dcera bude potřebovat pokoj a 2kk bude málo, my s manželem v obýváku spát to nepůjde, oba máme jiný režim, to bude na rozvodm, takhle jsme začínali bydlet, v 1kk a nelo to, manžel bývá do 3 do rána vzhůru a já chodím brzo spát a brzo vstávám :) představa, že žijem spolu v obýváku, to neee :D

• Nahlásit
  • Citovat
10424
26.4.17 09:38

Myslím, že kámen úrazu je ve vašich platech (i když odmyslím tu mateřskou teď). Tohle je prostě na Prahu málo :nevim: My máme mnohem víc a stejně si nijak zvlášť nevyskakujeme. Platit nájem v Praze je taky pěkná bejkárna, ovšem když nedosáhnete na hypo, tak co naděláte, že. Pokud vás tu nic nedrží, doporučuji se odstěhovat, ale úplně z dosahu Prahy, alespoň 50km, tam pak už začíná ten rozdíl v cenách nemovitostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
26.4.17 09:40

Co dělá manžel? Nemohl by si najít lépe placenou práci? Myslím, že lidé, kteří žijí v Praze, tu zůstávají hlavně kvůli pracovním příležitostem, ale manželův plat opravdu není žádná terno příležitost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:41

Mě ty peníze za nájem 2kk ve Strašnicích přijde taky moc, myslím, že byste se měli poohlídnout po něčem levnějším, za 2 kk na praze 3 nebo p1o, byste se podle mě měli vejít i s poplatkama a elektřinou do 15 tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama