Častá menstruace u dívky - problém?

Anonymní
7.7.20 21:49

Častá menstruace u dívky - problém?

Dcera 14 let má středně silnou menstruaci každé tři týdny. Mělo by se to řešit s dětským gynekologem, nebo je to v tomto věku normální? Potíže před ani během ní nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4430
7.7.20 21:54

Já jsem ji v tomhle věku měla každých 14 dní a časem se to srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2022
7.7.20 21:56

Ja mela prvni ve 13 cti, a chodila si jak se ji zachtelo, nekdy kazdych 14 dnu, nekdy po mesici.. takze jsem zazila nekolik zkazenych dovolenych a vyletu. Srovnala to az antina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4325
7.7.20 22:08
@Anonymní píše:
Dcera 14 let má středně silnou menstruaci každé tři týdny. Mělo by se to řešit s dětským gynekologem, nebo je to v tomto věku normální? Potíže před ani během ní nemá.

Menstruace může být první dva roky nepravidelná takže pokud to ještě ty dva roky nemá nikam bych jí nebrala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
7.7.20 22:25

Ona taky může prostě mít krátký menstruační cyklus - já mám dlouhý jen tři týdny vpodstatě celý život. Kdysi jsem to taky řešila, jestli to není něco „divnýho“, ale doktorka mi řekla, že měsíc je takový průměr, ale za bezproblémové se považují cykly v délce od 21 do 35 dnů. Jen s tím musím počítat, že se mi díky tomu termín menses každý měsíc posouvá. Ale ze zdravotního hlediska to žádný problém není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6890
7.7.20 22:56

Jestli má cyklus plus minus pravidelný, tak možná ho bude mít krátký. Jak píše @zzpet, někde jsem četla, že od těch 21 dnů se to bere jako „normální“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15581
8.7.20 11:32
@Anonymní píše:
Dcera 14 let má středně silnou menstruaci každé tři týdny. Mělo by se to řešit s dětským gynekologem, nebo je to v tomto věku normální? Potíže před ani během ní nemá.

Kratší cyklus sice může být úplně normální, ale pokud trvá delší dobu, tak sekundárně může zapříčinit nejrůznější problémy související s větší ztrátou krve. Dívka může být nadměrně unavená, nemusí mít v pořádku krevní obraz, stane se náchylnější k nemocem apod.

Osobně bych dceru určitě na gynekologii vzala - toto se nevyplácí odbýt univerzálním „ze začátku je to normální“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama