Čekám 3. dítě a manžel ho nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leníííkkk
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 18.12.16 09:37
Cekam 3 dite a manzel ho nechce

Dobry den.
Spatne se mi o tom pise ale musim to ze sebe dostat. Mame 2 krasne a hodne deti (6 let a 2 roky) a necekane jsem otehotnela. Byli jsme z toho oba v soku. Treti dite jsme nechteli ale kdyz se podarilo tak se ho nemuzu vzdat. Nechci. Manzel prvni den mluvil pozitivne nic nezavrhoval. Druhy den rekl razantne ze si vezmu pilulku a bude po vsem. Ze dalsi dite nechce. Ja sem sla k doktoru vyridit vse potrebne. Uz sem byla na 2 ultrazvucich a musim na dalsi a tyhle navstevy me psychicky vycerpavaji. Jsem ve 4. tt a jeste je na zakrok cas. Nechci zabit nase dite. Je neplanovane ale na zivot ma take pravo. Manzel je rauantne pro potrat. Jinou moznost neuznava. Ja se naj zlobim ze me nepodpori a nepromluvi si se mnou o vsem co me trapi. Proste mi rekl ze to musim zvladnout, koukat na to logicky a jit dal. Ze se to proste stava. Pristi rokame kupovat vetsi byt, dcera pujde do skoly. Bylo by to vse na me a moc narocne ale urcite by se to zvladlo. Kdyby byl vule. Dekuji za vase nazory. I ty negativni.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 18.12.16 09:42

Co říct když dítě nechce, promluvit si proc ho nechce. Jaké mate příjmy? Třeba ho nechce z fin. Důvodu. 3 děti jsou podle me dost na dnešní dobu a na 3 deti je potřeba pořádný prijem a rezerva peněz. (pokud teda chci dát dětem kroužky, výlety, vzdělání, nějaká elektronika - časem atd.) :think:

alhena
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 18.12.16 09:44

Moc mě to mrzí. Nevím do jaké míry se o tom s manželem dá mluvit, asi moc nedá, ale snažila bych se mu vysvětlit jak moc tě tohle zraňuje. A že když je cesta jak to zvládnout, pak by vás zabití miminka určitě později mrzelo. Miminko nemůže za to, že vzniklo a je nechtěné. Děti určitě přicházejí do mnohem horších podmínek než máte vy a zvládá se to. Přijde mi to jako rozmar.

sediza
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 18.12.16 09:44

Tohle si musíte vyřešit vy z manželem. Ale NIKDO Vas nemůže nutit jit na potrat. Ani Váš manžel. Oni chlapi to berou pragmaticky, i nektere ženy, ale my, co jsme uz porodily dítě uz to vnímáme trochu jinak. Já bych na potrat jít nedokázala.

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 18.12.16 09:47

Tak pokud se neshodnete, tak to asi dost ohrozí vaše manželství. Pokud půjdeš na potrat, budeš to muži vyčítat. Pokud si dite necháte, tak možná manžel odejde. Možná je manžel ještě v šoku a změní názor a nakonec bude za dítě rád, ale nemusí to tak být. Jsi schopna být sama se třemi dětmi? Zkus ho pár dnů nechat v klidu a pak si promluvte. Nemá třeba strach, jak to utáhnete?

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 18.12.16 09:49
@Anonymní píše:
Co říct když dítě nechce, promluvit si proc ho nechce. Jaké mate příjmy? Třeba ho nechce z fin. Důvodu. 3 děti jsou podle me dost na dnešní dobu a na 3 deti je potřeba pořádný prijem a rezerva peněz. (pokud teda chci dát dětem kroužky, výlety, vzdělání, nějaká elektronika - časem atd.) :think:

Kroužky a elektronika ospravedlní zabití dítěte? Bože, v jakem světě to žijeme :-(

Barus92
Povídálka 33 příspěvků 18.12.16 09:54

Pokud jste další naplánovali, tak je asi na miste nějaká ochrana, tohle můžeš bud rozhodnout sama za sebe a nebo s manželem… Ale rozhodne ti tady nikdo nemůže říct, co mas udělat, at se rozhodnete jakkoliv.

Leníííkkk
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 18.12.16 09:55

Nejake penize usetrene mame. Ale vse bychom dali do koupe bytu a jeho vybaveni. Nebo si vzit pujcku a zadluzit se. Vim ze by to bylo psyvhicky narocne a vse na mych bedrech ale mame tu blizko tchyni ktera by pomahala. S manzelem se o tom mluvit neda. Je rozhodnuty a jednou je to ze je uz moc stary, pak hodne penez, maly byt male auto ze cely zivot na neco setri a chce konecne zit. Bere to ciste logicky. A ja to mam brat stejne. Ale to nejde. Nedokazu to. Jen se hadame. Uziram se predstavou ze tp dam pry a pak budu litovat ze jsem to udelala. Manzel ma pry o me strach. Ale takhle mi to neprijde. Ublizit na psychice je strasny a ja si vse moc beru. Dcera uz vidi ze se neco deje a ja se silou vule drzim byt silna. Zatim. Ale co pak? Chodit k psychologovi a verit ze.mi pomuze a casem to preboli? Ke vsemu jsou vanoce a tim je to jeste horsi.

Leníííkkk
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 18.12.16 10:00

Ja vim ze rozhodnuti je jen na nas. Nikdo to za nas neudela. To mi rikaji i obe mamky. Mam strach ze to budu muzi mit vzdy za zle a narusi to nase manzelstvi. Nevim jestli bych dokazala zit sama se tremi detmi. Bydlim ve meste kde mam jen tchyni s tchanem a rodinu daleko. Mam malou rezervu. Nevim jestli by manzel odesel. Deti miluje nadevse ale to treti nevim jestli by prijal. Jsem psychicky na dne.

Little_Talker
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 18.12.16 10:01

@Leníííkkk nešla bych, budete si to celý život vyčítat. Pokud zvládnete finančně dvě a máte na to koupit za hotové byt a vybavení, tak na tom nebudete finančně tak špatně, abyste nezvládi ještě jedno dítě. Manžel se chová hodně sobecky a rozhodně vám nemůže nařizovat, jak to máte brát nebo cítit vy :zed:

Příspěvek upraven 18.12.16 v 10:01

Lekninka91
Extra třída :D 10379 příspěvků 18.12.16 10:01

Já bych teda v tomhle přemýšlela asi taky jako manžel.. Navíc pokud je mladšímu dítěti dva roky, chcete kupovat větší byt, tak asi už počítal i s tvými příjmy, pokud by šlo mladší dítě za rok do školky a teď najednou by další roky vše musel táhnout sám a defacto živit tebe a tři děti, tak trochu se mu nedivím.. A ještě aby se kvůli tomu zadlužoval.. :think: Navíc píšeš, že jsi ve čtvrtém týdnu.. To je jenom shluk buněk.. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 10:02
@Leníííkkk píše:
Dobry den.
Spatne se mi o tom pise ale musim to ze sebe dostat. Mame 2 krasne a hodne deti (6 let a 2 roky) a necekane jsem otehotnela. Byli jsme z toho oba v soku. Treti dite jsme nechteli ale kdyz se podarilo tak se ho nemuzu vzdat. Nechci. Manzel prvni den mluvil pozitivne nic nezavrhoval. Druhy den rekl razantne ze si vezmu pilulku a bude po vsem. Ze dalsi dite nechce. Ja sem sla k doktoru vyridit vse potrebne. Uz sem byla na 2 ultrazvucich a musim na dalsi a tyhle navstevy me psychicky vycerpavaji. Jsem ve 4. tt a jeste je na zakrok cas. Nechci zabit nase dite. Je neplanovane ale na zivot ma take pravo. Manzel je rauantne pro potrat. Jinou moznost neuznava. Ja se naj zlobim ze me nepodpori a nepromluvi si se mnou o vsem co me trapi. Proste mi rekl ze to musim zvladnout, koukat na to logicky a jit dal. Ze se to proste stava. Pristi rokame kupovat vetsi byt, dcera pujde do skoly. Bylo by to vse na me a moc narocne ale urcite by se to zvladlo. Kdyby byl vule. Dekuji za vase nazory. I ty negativni.

ja stala pred stejnym problemem, ale zbyvaly mi tri dny na rozhodnuti a pak uz potrat nebyl mozny. pokud by to byl 4 tyden sla bych, tak pozde jsem to nedokazala. muz nechtel. dnes to mam denne na taliri a k prckovi si cestu nenasel uz proto, ze je to s jeho vychovou tezsi. na potrat jsem jit nedokazala, ale vedela jsem, ze mam zazemi a praci a pripadne bych to zvladla bez chlapa, ale nas vztah jde pomalu do kytek i kdyz rozhodnuti nechal na mne. kdykoli s malym nemohu najde si chut mi pripomenout moje rozhodnuti. nevim jak by to dopadlo kdyby se synem nebylo tolik starosti a problemu. tohle si opravdu zvaz a rozhodnuti je to hodne tezke. drz se

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 18.12.16 10:05
@adam75 píše:
Kroužky a elektronika ospravedlní zabití dítěte? Bože, v jakem světě to žijeme :-(

Panebože, ne. Ale 2 deti už mají. Raději budu mít 2 co uzivim než mít dětí více, rika vam treba něco situace, že se jiné děti dětem smějí? Za oblečení, vybaveni, atd? Takové děti z toho můžou mit trauma a těžko se s tím vyrovnají. Takže než aby jste měla deti co uživíte, když se zadaří budete mit deti 10 jak jedna připadla z Loun, co byla ted v blesku a chce po ostatních lidech kočárek, oblečení a nejlépe peníze!!! Jsem zastánce nazoru mit deti kolik uzivim!!! Uživim tak aby to dítě melo krasne dětství a mohlo jednou za rok na společnou dovolenou, at už k moři nebo lyže a ne aby si pamatovalo jen diskuze o tom jak rodiče nemaji peníze, poděděny hadry, starý hračky a výlet kolem sídliště a klidne me ukamenujte :lol: :mrgreen: Šup

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 18.12.16 10:06

@Leníííkkk Sednout si s manželem a probrat to všechno ze všech stran. Logicky i pocitově. Každopádně je to hodně prekérní situace. Pokud manžel nezmění názor (vnitřně a opravdově) bude jeden z vás ukřivděný dokonce života. :kytka:

arinecka
Závislačka 4854 příspěvků 18.12.16 10:07

@Leníííkkk Ty jo, to je blbá situace :,( takže pokud si dítě necháš tak budeš vlastně riskovat že to manžel neunese a odejde, pokud nenecháš tak budeš mít výčitky a nejvíc budeš vinit chlapa. Jak z toho ven nevím, asi by jste si měli sednout a poádně si promluvit, jinak to asi nepůjde. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >