Celoroční rýma a kýchání

40
16.2.13 11:11

celoročnní rýma a kýchání v těhotenství

Ahoj holky, prosím o radu..jsem v 8 tt…mám celoroční rýmu a stále kýchám, měla jsem prášky které mi zabíraly, ale teď je bohužel brát nemůžu. Dr. mi řekla, že v podstatě nemůžu nic..tak sem si koupila akorát sprej s mořskou vodou, ale moc to nepomáhá :( bojím se, aby to moje denodenní srmkání a kýchání nějak neublížilo miminku…nemáte nějaké rady nebo typy na to co by mohlo zabrat a hlavně neublížit v těhotenství?? moc děkuju za vaše odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10638
16.2.13 11:18

Já myslím, že to miminku ublížit nemůže, kdyby jo, tak by to musel řešit doktor. Ale chápu, že je to nepříjemný. V prvních týdnech těhotenství se právě nesmí skoro nic, později třeba něco budeš moct užívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64556
16.2.13 11:29

Mimču smrkáním a kýcháním neublížíš… léčili Tě na nějakou alergii? jsou prášky, které se můžou i v těhotenství, zašla bych na alergo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.2.13 11:40

@NikysekR @martina.se děkuji za uklidnění :-) právě že v prvním trimestru se nemůže vůbec nic. Včera jsem byla na nosím a tam mi předepsala dithiaden..už ten název mám zafixovaný jako silné prášky, v lékárně mi řekla že v žádném případě je nemůžu brát jako těhotná tak nevím..jedni říkaj že ano, druzí ani náhodou..raději je brát nebudu, vydržím to i když je to nesnesitelné :-(. Na alergologii jsem byla jednou a i když mi napíchali asi 20 alergenů, nic mi nezjistili :-( no možná si tam zajedu ještě jednou a uvidím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2847
16.2.13 11:48

Mám taky celoroční rýmu a neustále kýchám a malé to nijak neublížilo. V těhotenství mi na nosním dal nějaké kapky na alergickou rýmu, které ale obsahují kortikoidy a tvrdil mi, že je můžu klidně brát, že to plodu nijak neublíží. Sice mi pomáhaly, ale pak jsem je raději vysadila a pokud jsem měla hodně ucpaný nos, tak jsem používala nosní sprej pro miminka. Ten mi docela zabíral. Poradili mi to takhle v lékárně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.2.13 12:22

@madla21 moc děkuji, hned jsem klidnější…nerada bych o miminko znova přišla! zkusím se poptat i v lékárně na ten dětský sprej :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
16.2.13 12:40

Možná je alergie, astma, psychosomatismus (chronická rýma představuje potlačované emoce neboli vnitřní pláč, vnitřní úzkost, kterou v sobě člověk drží, dusí).. Prášky řeší následek - tedy tu rýmu, ale ne příčinu, kvůli které vzniká. Hledej tu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.2.13 12:49

@Elata žádné psychické problémy nemám, v životě jsem šťastná, emoce nepotlačuji..myslím že tady problém nebude, ale děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
16.2.13 13:02
@NikcaM píše:
@Elata žádné psychické problémy nemám, v životě jsem šťastná, emoce nepotlačuji..myslím že tady problém nebude, ale děkuji

A kdy Ti ta rýma začala? Ono se to docela často spustí v nějakém období, které do sebe člověk potlačí a pak už to jede.. období odejde, člověk je šťastný, ale uloženo uvnitř to má, tedy nevyčištěné a rýma jede furt. Ono těch možných příčin je tam ale kupa. Alergie na prach, na srst, suchý vzduch doma atd atd..

Jako první bych nechala udělat alergologii, ale to v těhotenství teda nevím, pokud by ta nevyšla nijak, tak astma, na to zkoušet další možnosti.. nějakou příčinu má všechno, jen ji najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
18.3.21 20:54

Ahoj obnovuji diskuzi, ráda bych se zeptala zda je tu někdo, kdo trpí na časté kýchání, mám to od dětství, alergie vyloučené. Nos čistý. Prostě mě přes den lapí kýchnutí třeba 7× po sobě. Je to dost nepříjemné, chytí mě to kdykoliv přes den. Nikdy se mi nestane, že bych si kýchla jen jednou.
Fakt je to hrůza, teď v těhotenství tuplem, to mi fakt to břicho bolí. Nebo mi to vzbudí mimčo. :roll:
Rýmu nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 21:02

@Nelel12 Ano, já to mám taky. Pořád pšíkám a kýchám. Když je mi zima, když se opotím a je mi vedro, jenom tak..Je to nepříjemné. Jsem v 8. měsíci, měla jsem problémy s krvácením. Vždy jsem si kýchla a už to bylo. To je snad už v pořádku (ťuk, ťuk), ale je to otrava. Nemocná nejsem a na alergologii na nic zajímavého nepřišli.

• Citovat
  • Nahlásit
620
18.3.21 21:13
@Anonymní píše:
@Nelel12 Ano, já to mám taky. Pořád pšíkám a kýchám. Když je mi zima, když se opotím a je mi vedro, jenom tak..Je to nepříjemné. Jsem v 8. měsíci, měla jsem problémy s krvácením. Vždy jsem si kýchla a už to bylo. To je snad už v pořádku (ťuk, ťuk), ale je to otrava. Nemocná nejsem a na alergologii na nic zajímavého nepřišli.

Já to mám právě taky, když mi je zima, cokoliv..ale nepsiknu si jednou, ale 10×. Spíš si říkám ten záhul na srdce..to je mazec.
Já jsme 29tt. Doktor mě ujistil, že kýchnutí mimcu nevadí, ale je to prostě nepříjemný. Kór mě neustále to břicho poslední dobou bolí z růstu, mám to treba tři dny, pak to přejde a já se nevejdu do kalhot.. :mrgreen: a právě v ten moment je to fakt hrůza. Jsem bez alergií, nevím, co může vadit, ale je to nepříjemný. Já už i nadávám sama na sebe..je to protivný i ostatním, když se s nima bavím a já si tam 15× pšík, pšík..vysmrkat, pšík.. hrůza :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 21:33

@Nelel12 Jj, to znám, ale na srdce to vliv nemá, to si zas nemyslím. Na to břicho a pánevní dno ano, ale jinak ne..

• Citovat
  • Nahlásit
18
19.3.21 21:06

Já mám taky celoroční rýmu. Mám salvy kýchání. Podotýkám, že ji mám diagnostikovanou z ORL a imunologie. Nemám rýmu způsobenou alergeny.
Sliznici mám prosaklou a nafialovělou. Venku mi kape z nosu jako z kohoutku a v noci se mi ucpává jedna nosní dírka.
A to vše mám i po dvou dětech. Po druhém se to zhoršilo. Před dětmi jsem brala kortíky ve spreji. Teď na to kašlu. Hold jsem se s tím naučila žít. Deti mám zdravý, takže neboj 🤱

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
20.3.21 06:53

@NikcaM Pár zrnek Kajenského pepře nasaj nosem, nech chvíli působit a vysmrkat, toto vyléčí každou rýmu. Sice si párkrát pořádně kýchneš, ale za to ta úleva, co příjde stojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat