Cena antibiotik - jsem v šoku!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7795
30.10.13 10:12

Cena antibiotik - jsem v šoku!

Holky, jsem normálně v šoku. Dneska jsem byla s dcerou u doktorky, bohužel se to neodešlo bez napsání antibiotik. Dostala sirup Klacid. Jdu teda do lékárny a tam mi lékárník řekl, že se na něj doplácí přes 4 stovky! Jsem myslela, že mě tam skolí infarkt. Před pár měsíci jsem doplácela kolem dvou stovek. Prej pojišťovna od léta snížila úhradu ATB. Sirup stojí asi 550 Kč a pojišťovna hradí kolem 150 korun. Naštěstí mi lékárník sám nabídl normální tablety Klacidu, kde byl doplatek 137 Kč. Holce už je osm, takže je normálně spolkla. Ostatní léky máme doma, ty jsem už kupovat nemusela.
Jen doufám, že to nebude jak loni, kdy chytly angínu postupně obě holky a pak já. Jenom za ATB jsem dala přes 6 stovek, teď by to bylo 1200.

Tak, jsem se musela vypsat, už jsem to docela rozdejchala. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10075
30.10.13 10:15

Taky jsme v šoku měla jsem všechny děti nemocne měli zinat a nejstarší neplatil nic mladší 60 kč a dcera 340,– 8o podotykam, že všichni měli stejne leky a jen dcera měla sirup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

To je mazec 8o Malá měla loni troje antibiotika, jedny byly úplně bez doplatku, za jedny (zrovna myslím taky Klacid) byly docela drahý. No máma teď taky přišla v šoku z lékárny, jde teda o antidepresiva, ale najednou doplácí majlant. Bere je roky, změna až teď. Anonym kvůli mámě ;)

• Citovat
  • Nahlásit
29
10219
8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7795
30.10.13 10:16
@martas22 píše:
Taky jsme v šoku měla jsem všechny děti nemocne měli zinat a nejstarší neplatil nic mladší 60 kč a dcera 340,– 8o podotykam, že všichni měli stejne leky a jen dcera měla sirup

No, on je tak drahej asi fakt jenom ten sirup, protože za tablety jsem doplácela jenom 137 korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172
30.10.13 10:17

Já asi před třema měsíci dávala za dvě balení obyčejného penicilinu 250 Kc. Taky jsem to vůbec nečekala a nechápala. Když ještě ktomu člověk musí koupit další věci jako je paralen, kapky atd… Je to hrůza… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bunny puella

Též jsem byla v šoku. Na Duomox sirup jsem před měsícem doplácela 240.-!! Měla jsem dvě balení- dvě děti, takže 480.- v perdelce hned v lékárně. K tomu kloktadlo, něco na bolest a horečky a litr v čudu :? A přitom Duomox pro mě v tabletách stál pouhých 30.-!!! Čistě jen cena za recept!! Mno byla jsem slušně v šoku, protože je to ohavnost, aby děti platily za ATB tolik!

• Citovat
  • Nahlásit
1654
8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2901
30.10.13 10:24

To je mazec!! Dcera teď dostala na streptokoka ATB Ospen (snad na bázi penicilinu) a neplatila jsem ani korunu - naše lékárna teď nechce ani 30 Kč za recept. z toho jsem byla v šoku (příjemném!) zase já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7795
30.10.13 10:27

Tak jsem se schválně koukla ještě na krabičku těch tablet, protože lékárník tam škrtal cenu, že už prej neplatí a původně tam byl doplatek 80 Kč, teď teda 137. Takže dražily i tablety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.13 10:28

Je to hrozný! Jsem otrávená, kolik to stojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7480
30.10.13 10:37
@PetraJ píše:
Tak jsem se schválně koukla ještě na krabičku těch tablet, protože lékárník tam škrtal cenu, že už prej neplatí a původně tam byl doplatek 80 Kč, teď teda 137. Takže dražily i tablety.

Tak to je pěkně hnusné, že ti to prodal dráž, poněvadž jde jednoznačně vidět, že lékárna nakoupila ještě za levnějších podmínek.

Jsem znechucená kolik peněz v lékárně nechávám, celkově mám pocit, že zdravotnictví jde naproti absolutnímu byznysu.

Pro malou jsem ještě ATB nemusela kupovat, ale pokud tomu dobře rozumím, tak sirup jednoznačně pro děti je dražší než tablety. Tak to je hnus toto :( Jakmile je něco pro děti, tak to dámě několikrát dražší, poněvadž rodiče to koupí, ono jim nic jiného ani nezbývá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
30.10.13 10:44

Na doplatky jsou nejhorší měsíce po čtvrtletí (nebo to tak donedávna bylo) duben, červenec, říjen, leden. To se vždycky ceny měnily a během následujícího měsíce pak distributoři měnili ceny, aby doplatky byly nižší a lidé chtěli zase „jejich“ léky. Pociťuji to zejména u antihistaminik. Jak je to u ATB netuším, už jsme je dlouho neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7438
30.10.13 10:47

A pak prijletim do CR, jdu k doktorovi „soukrome“ tzn. ze si to zaplatim a na recepci v nemocnici starsi pani, toci oci dokola, spita kolegyni, ze asi na zapade mame zdravotnictvi drazsi, kdyz litame do Cr. hruzny pohled, jak to mam udelat, tohle je pro me novika, ja nevim, nakonec mi vystavi doklad na 576 kc, za to, ze se pan doktor na ortopedii podival holce na nohy ( ma je krive a chtela jsem nazor ceskeho doktora) a kdyz ji pozadam o kopii faktury, ktera jim tam zustava a me nalezi jen prijmovy doklad, ktery je mi uuuplne jk nicemu, tak po me vyzebra dalsich 10 kc za kopii jedne stranky!!!

kdyz slysim od rodicu, kolik je stoji navstevy u doktoru, pobyt v nemocnici ci priplatky za leky, tak je mi z toho smutno. ano, mozna jako ceska republika mame porad spickove doktory, ale jak dlouho tam vydrzi? porad casteji se setkavam u nas v nemocnicich s cr a sk doktorama, kdyz se zeptam, comoni tady, tak pry finance.

odvadime take zdravotni z platu, jen deti maji minimalne do 16 narok na zdravotnictvi a recepty zdarma, stejne jako duchodci a socialne slabsi a zeny v tehotenstvi do roku po porodu. jinak se za recept plati nejakych 240 kc, coz je jen o 60 kc vic, nez minimalni hodinova mzda. a zubari? navsteva lekare - zdarma, pobyt v nemocnici - zdarma a to pro vsechny. zubari tu kozna uz taky vyjdou levneji :nevim:

je mi z toho smutno, zda se mi, ze v cr je proste byznys vydelavat na nemocnych :think: :think: mozna az jednou nebude tolik obchodnich zastupcu prodavat leky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
30.10.13 10:49

Je to humus, ale asi už bude jen hůř. Já letos kupovala sirup na kašel, za který jsem loni nedoplácela a letos 100.Pojišťovny platí stále míň a míň. Jdou na to přes děti, protože je jisté, že rodiče to dětem koupí a sebe odbydou, když nemají. My máme naštěstí flexi passy do lékárny, každé tři měsíce za 1500,takže to dost pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat