Červení brouci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 09:20

Červení brouci

Zdravím všechny. Prosím o radu. Jsem pořád poštípaná. Mysleli jsme, že to jsou štěnice, ale našla jsem v koberci miniaturní červené broučky. Možná to jsou sametky, protože jsem je nejspíš měla na konci léta… Prosím nemá s nimi někdo zkušenost, když jsou v bytě? Našla jsem je na zemi, ale vždy jsem poštípaná ikdyz spím v posteli… Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
9.11.21 09:30

Nevím, ještě jsem neslyšela, že by měl někdo sametky v bytě, ty přece žijou venku na rostlinách, v listí apod. a zavrtají se přímo do kůže. Foto by nebylo? Spíš bych to tipla na štěnice, ale nechci plašit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
9.11.21 09:36

@bibi2233 jo, je to zvláštní.. ale když ty broučky rozmacknu je po nich červená skvrna a štípou. Když jsem seděla na zemi, tak na mě hned vlezl a já cítila že mě tam něco svědí a ten brouček tam byl a pak hned stipanec.. nevím jistě, jestli je to sametka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17069
9.11.21 09:39
@TerousP píše:
@bibi2233 jo, je to zvláštní.. ale když ty broučky rozmacknu je po nich červená skvrna a štípou. Když jsem seděla na zemi, tak na mě hned vlezl a já cítila že mě tam něco svědí a ten brouček tam byl a pak hned stipanec.. nevím jistě, jestli je to sametka

Kousnutí sametky ale necítíš - za prvé (i kdyby už byla v bytě, jako že je to nepravděpodobné, vyskytují se téměř výhradně venku) kouše larva, nikoli dospělý jedinec - a za druhé, vstřikují do kůže lokální anestetikum, takže se to projeví až po určité době.

Čili toto buď není sametka nebo si to prostě jen namlouváš a příčina je jinde.

Štípance se Ti objevují ráno nebo kdy cca?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 09:46

@BohunkaP ráno, ale ikdyz jsem včera usínala, tak už jsem měla dva.. tak půlhodinu strašně svedely a pak to prestalo. A když jsem na sobě našla toho broučka tak hned.
Tak asi to není sametka, já se v tom tolik nevyznám, vydedukovala jsem to podle tě červené barvy, je to strašné malinké, nejde to moc rozpoznat a fotku bohužel nemám…

• Citovat
  • Nahlásit
17069
9.11.21 09:53
@Anonymní píše:
@BohunkaP ráno, ale ikdyz jsem včera usínala, tak už jsem měla dva.. tak půlhodinu strašně svedely a pak to prestalo. A když jsem na sobě našla toho broučka tak hned.
Tak asi to není sametka, já se v tom tolik nevyznám, vydedukovala jsem to podle tě červené barvy, je to strašné malinké, nejde to moc rozpoznat a fotku bohužel nemám…

I kdyby to byla sametka, tak Tě nekousla - ten brouček nekouše, to je dospělý jedinec. Kouše jeho larva a ta není pouhým okem vidět…

Chápu Tvůj myšlenkový pochod, ale tohle si téměř jistě jenom namlouváš, to je psychika - já například, když si tu teď s Tebou píšu, se nedokážu přestat drbat, protože mám nepřekonatelný pocit, že po mně něco leze :mrgreen:

Jestli býváš poštípaná po ránu, uvažovala bych spíš o těch štěnicích - prohlédla jsi byt opravdu pečlivě? Podívala ses pod každý obraz na zdi, rozložila jsi gauč a pečlivě prohlédla? Zvedla a prohlédla jsi matrace u každé postele? Podívej se ráno kolem postele a hlavně do jejích rohů, jestli tam nenajdeš droboučké černé tečky (to jsou jejich výkaly). Ono to někdy chce trochu detektivního umění je najít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
9.11.21 09:53

Chytila bych je do uzavíratelného sáčku nebo nastražila takové ty lepkavé pasti pod postel a kontaktovala firmu, co provádí desinzekci. Oni se na to podívají mikroskopem a řeknou, jestli to jsou štěnice nebo něco jiného. Klidně to mohou být nymfy štěnic, ty jsou průsvitné, ale když se napijí, tak jsou červené a plné krve, a když se rozmáčknou, tak po nic je červená skvrna. Jinak by v tomto množství měly být na matraci, posteli, nočních stolcích, u lišt apod. černé ťupky od jejich trusu, případně i vajíčka nebo svleky. Každopádně bych raději tu firmu kontaktovala, zbavit se jich není legrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 10:08

@bibi2233 ty lepkavé pasti máme, ale nic se na ně nechytlo.. Firmu jsme kontaktovat chtěli, ale nechceme ji platit ze svého, protože pokud to přišlo od sousedů ( jeden soused vybírá popelnice…), Tak akorát zbytečně vyhozene peníze a budou tu zase. Když se ta firma zaplatí z fondu oprav, udělají taky první tu kontrolu jestli to jsou opravdu štěnice?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 10:11

@BohunkaP prohlížela jsem postele a všechno… Achjo, jsem z toho fakt zoufalá, každopádně si vážím vašich rad! Tak sametky alespoň můžu vyloučit.

• Citovat
  • Nahlásit
17069
9.11.21 10:19
@Anonymní píše:
@BohunkaP prohlížela jsem postele a všechno… Achjo, jsem z toho fakt zoufalá, každopádně si vážím vašich rad! Tak sametky alespoň můžu vyloučit.

Ještě mne napadlo, možná hloupost, ale nemohla jsi někde chytit blechy? Jestli se ty štípance objevují i během dne… taková blecha stačí jedna a nadělá pěknou paseku…

Že by štěnice přišly od sousedů, tam není až tak velká pravděpodobnost - takto se šíří jen při opravdu extrémním přemnožení, to by soused musel mít doma doslova jejich invazi, aby začaly takto migrovat…

Jestli bydlíš v paneláku, měli byste mít nějakého správce domu, domovního důvěrníka nebo tak něco… zkus se na něj obrátit a domluvit s ním další postup. Odhadla bych, že se to pak dá rychle do pohybu a nějakou firmu družstvo resp. SVJ objedná, protože samozřejmě v domě nikdo nebude mít zájem, aby došlo k nějakému zamoření hmyzem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 10:26

@BohunkaP Ne, stipance se objevují jen v noci a ráno.. přes den nic. Takže blechy to nejspíš nebudou.
Ano, chci to říct domovnikovi, ale mám za ním jít ikdyz si nejsem 100% jistá, že tady ty štěnice opravdu máme? Nechci dělat poplach…

• Citovat
  • Nahlásit
8663
9.11.21 10:28

To je blby, to vypada na stenice..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17069
9.11.21 10:29
@Anonymní píše:
@BohunkaP Ne, stipance se objevují jen v noci a ráno.. přes den nic. Takže blechy to nejspíš nebudou.
Ano, chci to říct domovnikovi, ale mám za ním jít ikdyz si nejsem 100% jistá, že tady ty štěnice opravdu máme? Nechci dělat poplach…

Jen ho klidně udělej, neboj se - tohle je vždycky lepší, když se chytí včas, protože v paneláku je přemnožení jakéhokoli hmyzu vždycky katastrofa, velmi špatně a zdlouhavě se to pak likviduje.

Domluv se s domovníkem, jak postupovat - tím se v první řadě dozvíš, jestli firmu objedná a zaplatí SVJ z fondu nebo to patří ke službám, které si uživatelé resp. majitelé bytu hradí samostatně… prostě jaký je v těchto případech v domě obvyklý postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 11:02

@BohunkaP Dobře, moc Vám děkuji za rady! :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie