Cestováním vlakem Praha České Budějovice

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
37
5.3.15 09:30

Cestováním vlakem Praha-Č.B.

Dobrý den,
zítra jedu se synem (7měsíců) za rodičema do Č. Budějovic. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá máte zkušenosti s kupé pro matky s dětma? Mohu si vzít kočár s sebou? Platí se za kočárek? Má dítě automaticky své sedadlo? :nevim: Jsem z toho nějaká nervozní…děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5145
5.3.15 09:32

@terkaterka ahojky dělám u CD, ráda ti zodpovím tvé dotazy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5145
5.3.15 09:34

Za kočárek se neplatí, za dítě do 6 let taky ne, jen musíš nahlásit až si budeš kupovat jízdenku pro sebe, že máš s sebou dítě a pokladní ti na něj dá jízdenku za 0 korun…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5145
5.3.15 09:36

Už víš v kolik přesně pojedeš? Jsem zrovna v práci tak se ti můžu podívat jakým pojedeš vlakem a jak je to s přepravou dítěte a kočárku v něm :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
5.3.15 09:37

Za dítě se neplatí za kočár taky ne. Kočár se ti tam nejspíš nevejde (navíc by musel prolízt těmi klasickými úzkými rychlíkovými dveřmi s vysokými schody. Jsou to klasická kupé, jen v nich mají přednost na sezení matky s dětmi. Kočár můžeš dát do „úložného“ vagonu.

• Citovat
  • Nahlásit
37
5.3.15 09:40

Jé, tak to jsem ráda :) A kupé pro matky s dětmi? je tam místo na kočárek? Nebo ho budu muset nechat v uličce? Mám si radši pořídit místenku? Když pojedeme v pátek ve 13:30?To asi bude cestovat hodně lidí…ptám se jak blbec :lol: ale fakt nemám zkušenosti…děkuju moc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
5.3.15 09:42

@lucenka aháá, děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16145
5.3.15 09:50

Ja jezdim pravidelne Brno-Prerov uz tri roky. Deti maji v soucasne dobe necele tri roky a 9mesicu. Kocar neprojde tema dverma ke kupeckum. Mela jsem zkusenost s tim ze jenom ten jednoduchy golfac tema dverma projde.
Vetsinou vyberu vlak, ktery ma rozsirenou prepravu kol, kde bez problemu dam kocarek a kupecko hned za dverma vedle.
Kdyz mladsi spi, tak ho necham v tom oddelenni pro prepravu kol a starsi syn sedi v kupecku za rohem, Ja sedim snim a obcas nakouknu na syna v kocarku. Pokud nespi tak si ho vezmu sebou do kupecka. Nekdy jsme vsichni v tom oddilu pro rozsirenou prepravu kol, kdyz prvni kupecko neni volne. Je tam hodne mista a jsou tam I dve sedacky takze neni problem.

Vagon pro cestujici s detmi je normalni kupecko akorat mas prednost tam sedet ty s detma. Takze pokud je plno tak vetsinou pruvodci zasahne a uvolni ti v nem misto (podle osobnich zkusenosti)..
Ale my radeji cestujeme v tom vagonu pro rozsirenou prepravu kol. Tam je to super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16145
5.3.15 09:52

Kdyz budes kupovat jizdenku tak u okinka nahlas I neplatici dite. Dostanes pro nej jizdenku na ktere je castka 0. Rikali mi ze od noveho roku musi i neplatici dite mit jizdenku (kvuli pry statistice) jinak by jsi mohla platit nejake penale. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5145
5.3.15 09:54

@aknah31 penále by určitě platit nemusela :D jízdenka pro dítě do 6 let se dá vystavit i ve vlaku a je zdarma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599
5.3.15 09:55

@terkaterka ahoj já jela Písek Praha, golfky jsem neplatila a malou taky ne. Byly v prostoru jak se nastupuje. Cesta byla fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
5.3.15 09:56

:dance: jste zlaté, děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16145
5.3.15 10:00
@vertunka píše:
@aknah31 penále by určitě platit nemusela :D jízdenka pro dítě do 6 let se dá vystavit i ve vlaku a je zdarma :)

ja jen rikam co mi bylo receno v Brne na nadrazi. Kdyz jsem si sla pro jizdenku a chtela jen pro sebe. Tak mi pani rekla jestli chci platit jako pokutu kdyz nemam zajem nahlasit sve dve neplatici deti :cert: :cert: :cert: :cert: baba jedna :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
5.3.15 10:02

Za kocar neplatis. Do kupe si ho vzit muzes pokud se ti tam vejde. Ja si do kupe brala složeny podvozek a korbu dala na sedadla. Průvodci rekla, že proc ne, když je to peo matky s detma. Ted mam sportak a beru ho tam tak jak je je malinkej. Ale pozor pokud mas sirokou roztec kol, vagonem ztezi projdes. A pozor na teto trase casto byvaji vyluky, info najdes na stránkách cd. Tzn.ze jedes treba do Tabora vlakem, pak kus busem a pak zas so vlaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5145
5.3.15 10:03

@aknah31 achjo a kvůli takovým lidem pak jezdí vlakem min a min lidí…je to o přístupu…ale bát se opravdu nemusíte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat