Chamomilla Vulgaris 15...?

2114
27.9.05 22:52

Chamomilla Vulgaris 15...?

Ahojky vsem, po tom co jste mi pomohly vybrat „lek“ na prorezavani zoubku k tomu mam jeste dotaz. Od vcera davam Chamomillu Vulgaris 15. V lekarne mi bylo receno: davat 5 kulicek rozpustenych pouze ve vode min. 10 min. po jidle. Na muj dotaz jak casto: pri problemech lze podavat kazdych 10 min. Ja davam pouze 1×/denne. Pri konzultaci techto veci s lekarnici (neni u toho pribalovy letak) take rekla podavat ze lzicky. Jenze sem nevedela jestli do male vodu vubec dostanu tak to podavam ve flasce. Muze se to podavat i ve flasce :?: Sice to s vodou v poho vypije ale co by se stalo kdybych ji ty kulicky dala do caje (treba neohrateho) :?: A jak dlouho po podani tohoto „leku“ to pusobi :?:

• informace ty cervene pupinky co se ji udelali pri podavani Chamomilli-Ivax ji dnes uz skoro nejsou videt a to sem ji to pouze 1-krate vcera nedala :! No asi ji to skusim za cas opet dat abych zjistila jestli to opravdu mela z toho :?

Vsem dik za odpovedi. Sany+mimis 7m+nemimis 6l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

327
28.9.05 06:37

15

Ahojky, tohle ředění se dává 2 x za den. Dávej jen 3 kuličky, to je dávka pro děti Dospělí užívají těch zmiňovaných pět. Dávej to pokud možno do té vody, ty kuličky když ochutnáš jsou obaleny tzv. cukrem a proto to i s vodou mimču chutná. Raději to do čajíku nedávej, ten by mohl snížit účinnost. Homeopatika jsou dost choulostivá. Pokud je baští např. dospělí tak , je mají brát půl až hodinu před nebo po jídle, nemají jíst ostrá jídla, nemají mít čerstvě vyčištěné zuby apod. Nejlépe taky začínají působit při jízdě autem. To víš máme domovem prolezlou doktořinu a tak jsem taky něco pochytila. Jinak na homeopatika také nedám dopustit. Pa a hodně zdaru. věrka :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
28.9.05 10:32

Chamomilla

Ahojky,
dávkování v případě akutních potíží je 5gr 1 x za hodinu, i 1× za 15 minut je možné, obzvlášť pokud je dítě obzvlášť mrzuté. Zlepšení nastává za 15-25 minut, v případě, že byl lék správně vybrán. Po pominutí obtíží se může vy:,–(it, pokud se výrazně zlepší, ale přesto zůstává mrzuté, dá se dávat 5 granulí třeba 3× denně, ale i míň.
A co se týká rozpouštění můžu poradit fígl, který praktikuji u malé- do malé stříkačky (2 ml) nasypu granulky, zavřu, natáhnu převařenou vodu a pak prostě nechám rozpustit. A do pusinky kapu vždy několik kapek, aby se to lépe vstřebávalo. normálně se dávají pod jazyk rozpustit, takže kapu pokud to jde také pod jazyk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
28.9.05 11:23

Pro Sajsu

Sajso jsi si jistá s tím dávkováním? To tvé odpovídá na Chamomillu 5 nebo 9, rozhodně né 15. Veškerá homeopatika s tímhle ředěním se berou jen 2× denně. Zase je pravdou, že homeopatika se nepředávkují. Jen pak nemají ten účinek. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
28.9.05 11:37

Chamomilla

Ahojky Veverko,
odpovědí si jistá jsem, týká se ředění 9-15 CH. Pro jistotu jsem si to právě ověřila v několika chytrých knihách. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
28.9.05 11:44

Dávkování

No právě, že mi to odpovídalo na ty nižší ředění. A ještě k těm pěti kuličkám. Na homeop.seminářích vždy říkali, dětem 2 kuličky a vzhledem k tomu výrobnímu postupu homeop.kuliček, tak dávat raděj 3, že se někdy může stát, že ta kulička tam nemá vstříknutu tu účinou látku. Ale napišmi svůj pohled, já to moc oceňuji a taky se ráda zase dozvím nějaké nové věci. ď věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
28.9.05 11:56

Homeo

Věrko,
co já pamatuju, tak jsme se téměř u všech homeo učili základní jednotlivou dávku těch 5 granulí. Jiné je to u vysokých ředění (30 a výš), tam se dávkuje i víc, ale taky třeba jednou za týden, za rok. Nastříkané by měly být všechny granulky, i když je pravda, že zejména u vysokých ředění, tam nemusí být jediná molekula účinné látky. Je to spíš o tom, že matečná tinktura nese informaci o účinné látce. Pokud se dávkuje jinak, je to většinou záležitost lékaře homeopata, který to dítě zná a ví proč a co. Jsem velký fanda do homeopatie a je to asi vidět. :wink: Takže brzdím, než ti udělám díru do hlavy. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
28.9.05 12:04

Pro Sajsu

To je v poho, nebrzdi. Jsem fakt moc ráda za tvůj názor, také moc fandím homeoptii. A jestli bych mohla tak, že bych ti třeba občas hodila soukromého mejlíka ohledně homeopatiie. Tedy pokud by ses nezlobila. Jsem ráda za každý postřeh. :P :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
28.9.05 12:09

homeopatie

Jasně, klidně hoď, co budu vědět ráda odpovím, co nebudu vědět, zkusím zjistit. :) Jsem magistra, takže i kdybys řešila něco okolo léků, můžeš písnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.10.05 22:31

Zdravim vsechny „homeopaty“ :P a mam jeste dotazek. Veverka tu psala ze tu CH15 mam davat do vody ze by se v caji mohl snizit ucinek, ale dnes mi to s vodou mala odmitla pit a kdyz sem ji tam cmrndla ovocnou stavu tak to vyzunkla. Znameno to tedy ze to nebude ucinkovat :?: Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
6.10.05 07:24

účinnost

Že by přestaly úplně účinkovat po šťavě snad né, ale určitě to ovlivní. Já to rozpouštím cca ve lžičce převařené vody a to mu pak dám umělohmotnou lžičkou do pusinky a je to. :roll: :roll:
P.S. malej mi nechce pít taky vodu a čaj jen s obtížema. věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
8.11.05 22:21

A zas mam problem. Chamomillu15 sice davame uz dyl, ale. Vzdy sem ji davala 10min. po jidle(jak my bylo doporuceno lekarnici), davam ji jen 1×/denne na noc, takze po veceri. Jenze poslednich par dni mi mala u vecere vytuhne strasne mooc(behem jejiho 14hod. dne poslednich par dni spi jen 1hod.)a mam problem ji za 10min. vzbudit a kdyz se zadari je nevrla proste bych to radsi uz nedelala. Tak muj dotaz zni, nevadi kdyz ji CH dam napr. 15min. pred vecou :?: Haloo, homeopatky kde jste :! :D Dekuju. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
9.11.05 06:27

Dávkování

No mě bylo řečeno zase dávkovat před jídlem a taky je podávám před jídlem. Jinak tu 15 podávám 2× denně, ráno a večer. Ten časový odstup je hlavně důležitý u dospěláků, protože účinnost homeopatik snižují např. kořeněná jídla, nebo dardou jsou vyčištěné zuby. Takže kliďo podávej před jídlem. věrka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
9.11.05 08:13

Chamomilla

Ahojky,
určitě nevadí podávat 15 minut před jídlem. A podle mých nejnovějších informací opravdu stačí 3 kuličky.
Jen jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíš, že stále je důvod podávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
9.11.05 08:16

Rozpouštění

A ještě jednu poznámku co se rozpouštění týká. Ovocnou šťávu bych nepřidávala, osobně to řeším tak, že kuličky nasypu do 2ml stříkačky, zavřu, nasaju trochu převařené studené vody a nechám rozpadnout. Je to poměrně malé množtví, takže nehrozí, že bych to do malé nedostala, po kapkách jí to nakapu do pusinky. Stříkačku vyhodím. Š.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama