Chci se se synem odstěhovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ali32
Nováček 3 příspěvky 02.07.19 15:12
Chci se se synem odstěhovat

Ahoj holky, potřebuji poradit. :( Chci se se synem odstěhovat od rodičů, synovi je 12m. A tak jsem se tu chtěla zeptat jak je to se sociálkou. Momentálně pobíram RD 6111kč. Takže vlastně ani nevím co a jak. Máte s tím někdo zkušenosti? Mám možnost se nastěhovat do bytu 2+1 za 5200kč ale k tomu jsou ještě poplatky 2100kč + kauce 6200kč. Nevím jak to přes tu sociálku udělat abych měla nějaký příspěvek.
Holky předem děkuji za odpovědi. :( :( :( :srdce: :srdce:

Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 8990 příspěvků 02.07.19 15:33

No na sociálce si zažádáš a uvidíš, kolik ti dají. Můžeš si to hodit i do kalkulačky na netu. V tom výčtu příjmu ti chybí alimenty…nevím, kolik máš peněz…co ta kauce? tu chceš zaplatit z čeho?

Ali32
Nováček 3 příspěvky 02.07.19 15:47

Alimenty jsem si zadala na soude. S kaucí mi pomohl člen rodiny.

Příspěvek upraven 02.07.19 v 22:15

Uživatel je onlinePetule030
Kelišová 5941 příspěvků 02.07.19 15:49

Promiň, ale pokud to jen trochu jde, zůstala bych u rodičů a snažila se našetřit nějakou finanční rezervu. Pokud jsou rodiče ochotní syna sem tam pohlídat, najdi si brigádu a šetři, co to jde, i za cenu nepohodlí s rodiči. Nepíšeš, jestli nebo kolik dostáváš na alimentech. Ale přijde mi vražedné platit nájem vyšší než máš příjem. I kdyby jsi dostala nějaké příspěvky, tak z čeho budete jíst?

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 02.07.19 16:01

@Ali32 opravdu chceš být závislá pouze na sociálce? Počkej u rodičů, dokud jsi na RD a není možnost syna dát do školky, pak si najdi práci a pak se stěhuj

Ou
Echt Kelišová 8117 příspěvků 02.07.19 17:01

No na sociálce si zažádáš až poté, co budeš mít podepsanou nájemní smlouvu - předem ti nic nedají - takže potřebuješ mít vyřešené případné jiné zdroje financování.

Sepiš si sloupeček výdajů - tedy co všechno je potřeba zaplatit a koupit a sloupeček příjmů - kolik máš peněz.

Jako upřímně řečeno na samostatné bydlení prostě nemáš, je mi líto. Co budeš dělat, když se ti třeba něco rozbije? Z čeho budeš kupovat třeba zimní vybavení?

Ali32
Nováček 3 příspěvky 15.07.19 09:20

Tak holky nakonec to zatim jde uz mám praci malého hlídá teta a zachvili malej uz muze do centra pro odeti od 1 roku ;) takze jsem stastna :) jinak dekuju vsem za rady

Váš příspěvek
Reklama