Reklama

Chodíte do MC? Já jsem na to líná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 15.10.10 21:41
Chdoíte do MC? Já jsem na to líná

Mnoho maminek si stěžuje, že se doma nudí, že jsou opuštěné, a td. To je důvod, proč vznikly a vznikají mateřská centra. Úžasná věc. Maminy nemají už pocit, že když se baví o obsahu plín svých dětí, že je to jen „o hovně“, že je někdo konečně chápe a cítí, děti si vyhrají, prootže jsou zde hračky, které doma (kolikrát ještě) nemají, atd.

Jedna moje kamarádka se na mně obrátila, zda bych i se svými dětmi se zúčastňovala jakéhosi cvičení pro děti ve městě. Zdůraznila, jak je to úžasné (není náborový pracovník, opravdu jen maminka, která tam chodí svičit), a pokračovala tím, že ale bohužel nemůže najít výtvarný kroužek, který by odpovídal jejím představám. A pokračovala, co všechno dělají se synkem doma. A zejména teda venku, pokud to jen jde, doma se prostě nudí. Z dlouhé chvíle, když dítko spí, pere deky. Skříně má už probrané a vyrovnané stokrát.

No, zamyslela jsem se krátce, a řekla, že nikam nejdu. Jsem prostě příliš líná na to, abych strávila půl dne logistikou na to, abych hodinu předstírala, že se bavím. Doma se nenudím, více bych se nudila v tý tělocvičně. Doma se necítím sama (nemyšleno uvnitř čtyřch stěn, ale uvnitř a v okolí našeho domu), nemám problém se s kýmkoli seznámit a navázat rozhovor. S jednou jedinou výjimkou, a to jsou děti. Což je důvod, proč bych se kdekoli v mateřském centru šíleně nudila a šíleně předstírala, jak jsou ty naše dětičky úúúžasné .....

Takže jsem asi drsná výjimka, a navíc pecivál, kde tato vlastnost válcuje vše ostatní.

A jak to máte vy?

P.S. A ne že bych za uherský rok neviděla živou duši, to ne. Jen tu návštěvu tam i onde nemusím mít nutně organizovanou včetně programu … :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 15.10.10 21:46

Ahoj,já do MC nechodím,nejsem moc společenský typ :roll: a taky se bojím,že bych tam narazila na maminky typu mojí sousedky,které jen říkají:Náš Jeníček už od 5m sedí,od 10m chodí,kousá chleba,kadí do nočníku,a co VY???
Já vím,nejsou všechny maminy takové,aspoň tady na emiminu určitě.
ale i tak mi stačí plavání.I když si myslím,že malému by taky kontakt se stejně starými dětmi prospěl.
Nekamenujte mě prosííím :oops:

cher 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 21:49

Asi už jsem unavená, ale nějak tomu nerozumím, přestože jsem to četla 2×. Tak odpovím aspoň na nadpis. Se starším dítkem jsem chodila semtam, ale byla to víceméně herna, nikdo nám tam nic neorganizoval. Když mu bylo přes rok a půl,tak jsem ještě začla s ním chodit do takového tvořivého kroužku a bylo to fajn. Až mi druhé dítko povyroste, určo budu zas.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 15.10.10 21:49

Hezky napasné,

částečně souhlasím, přímo do mateřských center nechodím protože mě nebaví se na rodičovské dovolené, kdy se celý den zabývám plínama, papáním a kakáním, bavit o tom samém navíc s cizíma ženskýma a navíc když mě to ani nezajímá jak jejich dětí jí, spí nebo kolik mají zubů. :mrgreen:

Jinak na cvičení chodíme, malá je ráda mezi dětmi, ale není to kvůli mému kontaktu ale kvůli jejímu. Navíc mám pak inspiraci co sní dělat doma v deštivých dnech. Ale i tak nemám doma přebrané skříně a nic nestíhám :lol: :lol:

Raději vyrazím s pár kamarádkama na „normální“ pokec o čemkoliv jiném než o dětech i když děti máme s sebou :lol: :lol:

cher 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 21:50
momi33 píše:
Ahoj,já do MC nechodím,nejsem moc společenský typ :roll: a taky se bojím,že bych tam narazila na maminky typu mojí sousedky,které jen říkají:Náš Jeníček už od 5m sedí,od 10m chodí,kousá chleba,kadí do nočníku,a co VY???
ale i tak mi stačí plavání.I když si myslím,že malému by taky kontakt se stejně starými dětmi prospěl.
Nekamenujte mě prosííím :oops:

Těmhle typům maminek jsem se vždy úspěšně vyhýbala. :-)

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 15.10.10 21:51

Taky do MC nechodim,jednou jsem byla s kamoskou v Baby cavarne a docela mi to stacilo.Celou dobu ty zensky vedli reci jen o plinkach a o nocnikach.....a presne jak pise Momi33,nemam potrebu ani slyset,jak se ty maminy predbihaj v tom,ktery dite driv lezlo a chodilo.
A ja jsem takova,ze kdyz to nekde neznam,tak se me tam moc nechce,spis nekam vyrazime s kamoskama a bavime se proste vseobecne.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 15.10.10 21:52
sieta.m píše:
momi33 píše:
Těmhle typům maminek jsem se vždy úspěšně vyhýbala. :-)

Já se té krasavici snažím taky vyhýbat,ale někdy mi přijde,že ona na mě čeká.
Zatínám zuby,abych jí něco neřekla,když malého posazovala,a teď ho tahá za ruce,abych viděla,jak chodí.A to je přeci o 2 m mladší než ten náš!! :pocitac:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 15.10.10 21:52
Panuška píše:
Hezky napasné,

částečně souhlasím, přímo do mateřských center nechodím protože mě nebaví se na rodičovské dovolené, kdy se celý den zabývám plínama, papáním a kakáním, bavit o tom samém navíc s cizíma ženskýma a navíc když mě to ani nezajímá jak jejich dětí jí, spí nebo kolik mají zubů. :mrgreen:

Jinak na cvičení chodíme, malá je ráda mezi dětmi, ale není to kvůli mému kontaktu ale kvůli jejímu. Navíc mám pak inspiraci co sní dělat doma v deštivých dnech. Ale i tak nemám doma přebrané skříně a nic nestíhám :lol: :lol:

Raději vyrazím s pár kamarádkama na „normální“ pokec o čemkoliv jiném než o dětech i když děti máme s sebou :lol: :lol:

přesně jak píšeš :)

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 21:52

Já tam chodím a chodím tam ráda. Já jsem zase líná vymýšlet pořád pro kluka zábavu sama. Běhat s ním po bytě a zpívat pásla ovečky se mi nechce :zed: , v MC je nás zpívajících trotlů víc. :mrgreen:
Ve volné herně se kluk zabaví sám líp, než doma. Ajá mám chvíli klid. Beru to jako alternativu za hřiště, když je hnusně.

Ellanis
Extra třída :D 12565 příspěvků 15.10.10 21:53

Tak já se starším teda chodila a taky spíš proto, aby byl v kontaktu on, ne já. Ale měla jsem obrovskou výhodu v tom, že tam chodila kamarádka, která taktéž jako já neměla potřebu celou hodinu a půl vykládat o plínách a tom, co její dítko umí … takže si myslím, že na tom rozhodně nic není … ty řeči podle mě spíš pramení z toho, že se tam ty maminy neznají a tak jejich jediné společné a zároveň nevyčerpatelné téma jsou děti. Když máš kamarádku, s kterou toho máš společného víc, než jen to děcko, tak je to, myslím, faň strávený čas pro oba - tebe aj to děcko :nevim:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 15.10.10 21:54

Jinak ještě dodám,že kamarádka cvičitelka má jakousi „pohybovou přípravku“ pro děti od 18-ti m,a tam bych tedy taky ráda chodila,ale hlavně kvůli malýmu…

cisarka
Kecalka 230 příspěvků 15.10.10 21:56

Ahoj, do MC také nechodím, ale doma bych moc dlouho nevydržela. Ráda chodím na návštěvy a rozhodně se nemusím bavit jen o dětech. Doma mi to přijde nuda. Když někam s dcerou vyrazíme, tak jsem šťastná a konečně nemusím myslet, co budu vařit k obědu, že je potřeba uklidit, prostě potřebuji pro život trochu změny a né jen ten koloběh.

cher 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 21:58
momi33 píše:
sieta.m píše:
momi33 píše:
Těmhle typům maminek jsem se vždy úspěšně vyhýbala. :-)
Já se té krasavici snažím taky vyhýbat,ale někdy mi přijde,že ona na mě čeká.
Zatínám zuby,abych jí něco neřekla,když malého posazovala,a teď ho tahá za ruce,abych viděla,jak chodí.A to je přeci o 2 m mladší než ten náš!! :pocitac:

To je děs, chudák dítě, co má takovou matinku :lol: Já znala jednu, která se chlubila, že dáva 5-ti měsíční dítě do chodítka a v tu ránu jsem věděla, že bych si s takovou nikdy už nepovídala, pač by se mi otvíral nůž v kapse :cert: Někdy si říkám, že by některé před otěhotněním měly projít psychotesty :roll:

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 15.10.10 21:58

já se taky zřejmě zařadím do klubu nesnáším mateřská centra, chodily jsme pár lekcí do hudební školičky, ale tak nějak mě nebavilo hopsat jako koníček do rytmu, usmívat se u toho jako momentálně postižený a ještě do toho skřehovat svým hudebně nadaným hlasem :mrgreen:, šišlání na plyšového tuleňě byla pro mě jasná volba :roll:

doma čteme spolu knížky, učíme se zvířátka, hrajeme si, stáhla jsem si z netu cvíčení pro mámy s dětma a zabavíme se samy, a dětiček máme kolem se taky dost

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 15.10.10 21:59

Já bych snad i chodila, ale musela bych mít s kým. Sama se tam nevydám, na to prostě nemám kuráž nebo jak to napsat. Až se vysekám z nachlazení, tak už mám zjištěno, kde se u nás poblíž cvičí. To bych opravdu chtěla. Sice je to pro děti od roka a půl, ale doufám, že nás vezmou, protože plavat už nechodíme a já malého nutně potřebuju dostat mezi jiné děti. Já se seznamuju špatně, sama hovor nezačnu a ty zdvořilostní fráze už mi lezou krkem :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >