Jak založit mateřské centrum?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.09.10 12:21
Jak založit

Zdravím maminky,
již několikrát jsem tu našla radu a tak se na Vás obracím znovu…
Dost dlouho už přemýšlím nad založením mateřského centra. Máte některá z Vás ponětí, jak postupovat?? Co vše je k tomu potřeba?? Prostory by byly, nápadů mám taky spoustu - jen nevím, kde začít…
Budu vděčná za jakoukoliv radu…
 L.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 03.09.10 12:43

Zkusila bych kontaktovat jiné mateřské centrum v okolí bydliště,popřípadě i více mateřských center-určitě se najde nějaké kde budou ochotní Ti pomoci :palec: :palec: :palec: :palec:

sophinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.10 13:02

nejjednodušší by asi bylo založit občanské sdružení ( zakládající musí být alespoň tři lidé)

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 03.09.10 14:30
Sunnny píše:
Zkusila bych kontaktovat jiné mateřské centrum v okolí bydliště,popřípadě i více mateřských center-určitě se najde nějaké kde budou ochotní Ti pomoci :palec: :palec: :palec: :palec:

nebudou to brát jako konkurenci? myslím e spíš ano, jinak já neporadím ale držím pěsti

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 03.09.10 17:31
AngelinaBalerina píše:
Sunnny píše:
Zkusila bych kontaktovat jiné mateřské centrum v okolí bydliště,popřípadě i více mateřských center-určitě se najde nějaké kde budou ochotní Ti pomoci :palec: :palec: :palec: :palec:
nebudou to brát jako konkurenci? myslím e spíš ano, jinak já neporadím ale držím pěsti

Jako konkurenci by to brát nemuseli-MC pokud vím není výdělečný podnik-pokud je to jinak vyveďte mě z omylu.V každém menším městě bývá jen jedno.Třeba u nás ho hodně podporuje MěÚ.

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.09.10 20:09

Holky děkuji za Vaše postřehy. Omlouvám se, že píšu až teď, ale ten můj rošťák potřebuje pořádně unavit, abych měla večer klid… :lol:
Nevím, zda by nebylo lepší místo o.s. založit o.p.s. - ještě jsem si to pořádně nepročetla, takže možná píšu blbost, ale oraganizace to být musí. Taky jsem přemýšlela nad tím, udělat to pod MěÚ, nebo pod Farou… Spíše mě zajímá, jestli se dá spojit MC spolu s „domácí“ školkou a jak je to s ŽL…
Teď dělám spíš mapování terénu - jestli o to vůbec bude zájem… A když ano - o co přesně…
Pokud Vás cokoliv napadne, nebo cokoliv najdete, co by se mohlo hodit, prosím, piště mi… Zkontaktovala jsem pár okolních MC, tak uvidíme… :-)

sophinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.10 20:49

pojem domácí školka není nijak zákonem podložen. Buď budeš mít ofiko školku se všemi výhodami (ale spíše nevýhodami) nebo formu hlídacího centra . V první řadě si myslím,že žádná fara do toho s tebou nepůjde a ani město se ti k ničemu nebude chtít zavázat. také je na místě zamyslet se , kolik obyvatel má vaše město a zda vyděláš na provoz takového centra. To že maminy ,,fňukají,, že není kam dát dítko moc směrodatné obvykle není.

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 09.09.10 08:04

Tak já jsem z velkého města a tady to rozhodně „výdělečný podnik“ je a většina jich krachla, přestože to co zůstalo je neustále natřískané k prasknutí, nejvíc frčí koutky u nákupních center a nebo předražená hernička s kavárnou a více atrakcemi, přesto, že ty malé herničky mají program pro děti a víc se jim věnují, dle mě je to silně o konkurenci jako ve všem, jak to chodí na malém městě netuším..

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 09.09.10 10:05

Už to máme schválené. Byly jsme u starostky a ta nám to požehnala - zatím je to všechno ve fázi příprav a schraňování informací… Mám ale tu výhodu, že do toho se mnou půjde člověk, kterém maximálně důvěřuji a o kterého se můžu opřít. Teď už opravdu jen zjistit, jaký je tady o to zájem… Jinak město nám velmi pomůže… Bude to těžké, o tom nepochybuji… Taky bych byla ráda, aby nás to bě „uživilo“, abych se tomu mohli věnovat naplno… A ne dělat to až přijdeme z práce…

sophinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.10 10:51

dej pozor…protože to,že ti to starostka požehnala,nic neznamená. Slíbila ti finanční pomoc? určitě ti jen řekla něco v tom smyslu,že to je vítaná činnost pro město/obec a že ti drží palce a že pokud to půjde bude pomáhat. :think: pozor na ně!
dobře spočítej jaký je minimální nutný počet docházejících na kroužky/hernu a kolik z jich okamžitě po otevření nastoupí. Nebo jak dlouho budeš muset dotovat (počítej s dobrými referencemi tak 6 měsíců)

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 09.09.10 11:37

Ano bude nás dotovat - musíme na zastupitelstvo, aby nás schválili i oni - budou volby, tak aby ten závazek převzal i její nástupce… dostaneme prostory… Tady nic není - je za to ráda - sama mluvila i o dotacích na které do teď neměla vydání - MC ani nic podobnýho, na co ty dotace jsou, tady není…

IvetaI.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.10 14:07
Jak založit MC

Vlastním MC již 3 rokem.(www.mcsmisek.cz)Odkud jste?

Věrušík
Nováček 3 příspěvky 15.09.11 10:36
Založení MC

Ahojky,zajímám se o založení MC,nebo soukromého dětského koutku.Chtěla bych se zeptat jestli MC jako nezisková organizace je pro mě výdělečná.Chci se tomu věnovat jako práci a stále se nemůžu dopátrat zda mě MC uživí :-).Děkuji za info a rady…

tasa
Echt Kelišová 9065 příspěvků 15.09.11 10:59

Nevim jak u MC, ale kdyz chces zalozit MS, tak jsou tam velmi!!! prisne normy ohledne hygieny. Sice to nesouvisi s dotazem, ale jen tak pro zajimavost.

Věrušík
Nováček 3 příspěvky 15.09.11 11:10
MC

školku ne,nejsme zdravotnice ani nemám pedagogické vzdělání.Jsem lektorka cvičení s dětma a tak bych chtěla otevřenou hernu,kroužky a hodinové hlídání.A nevím jestli otevřít s maminama MC /aby nás to uživilo/.Nebo něco soukromého!!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >