Reklama

Jak založit mateřské centrum?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.09.10 12:21
Jak založit

Zdravím maminky,
již několikrát jsem tu našla radu a tak se na Vás obracím znovu…
Dost dlouho už přemýšlím nad založením mateřského centra. Máte některá z Vás ponětí, jak postupovat?? Co vše je k tomu potřeba?? Prostory by byly, nápadů mám taky spoustu - jen nevím, kde začít…
Budu vděčná za jakoukoliv radu…
 L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 03.09.10 12:43

Zkusila bych kontaktovat jiné mateřské centrum v okolí bydliště,popřípadě i více mateřských center-určitě se najde nějaké kde budou ochotní Ti pomoci :palec: :palec: :palec: :palec:

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.10 13:02

nejjednodušší by asi bylo založit občanské sdružení ( zakládající musí být alespoň tři lidé)

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 03.09.10 14:30
Sunnny píše:
Zkusila bych kontaktovat jiné mateřské centrum v okolí bydliště,popřípadě i více mateřských center-určitě se najde nějaké kde budou ochotní Ti pomoci :palec: :palec: :palec: :palec:

nebudou to brát jako konkurenci? myslím e spíš ano, jinak já neporadím ale držím pěsti

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 03.09.10 17:31
AngelinaBalerina píše:
Sunnny píše:
Zkusila bych kontaktovat jiné mateřské centrum v okolí bydliště,popřípadě i více mateřských center-určitě se najde nějaké kde budou ochotní Ti pomoci :palec: :palec: :palec: :palec:
nebudou to brát jako konkurenci? myslím e spíš ano, jinak já neporadím ale držím pěsti

Jako konkurenci by to brát nemuseli-MC pokud vím není výdělečný podnik-pokud je to jinak vyveďte mě z omylu.V každém menším městě bývá jen jedno.Třeba u nás ho hodně podporuje MěÚ.

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.09.10 20:09

Holky děkuji za Vaše postřehy. Omlouvám se, že píšu až teď, ale ten můj rošťák potřebuje pořádně unavit, abych měla večer klid… :lol:
Nevím, zda by nebylo lepší místo o.s. založit o.p.s. - ještě jsem si to pořádně nepročetla, takže možná píšu blbost, ale oraganizace to být musí. Taky jsem přemýšlela nad tím, udělat to pod MěÚ, nebo pod Farou… Spíše mě zajímá, jestli se dá spojit MC spolu s „domácí“ školkou a jak je to s ŽL…
Teď dělám spíš mapování terénu - jestli o to vůbec bude zájem… A když ano - o co přesně…
Pokud Vás cokoliv napadne, nebo cokoliv najdete, co by se mohlo hodit, prosím, piště mi… Zkontaktovala jsem pár okolních MC, tak uvidíme… :-)

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.10 20:49

pojem domácí školka není nijak zákonem podložen. Buď budeš mít ofiko školku se všemi výhodami (ale spíše nevýhodami) nebo formu hlídacího centra . V první řadě si myslím,že žádná fara do toho s tebou nepůjde a ani město se ti k ničemu nebude chtít zavázat. také je na místě zamyslet se , kolik obyvatel má vaše město a zda vyděláš na provoz takového centra. To že maminy ,,fňukají,, že není kam dát dítko moc směrodatné obvykle není.

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 09.09.10 08:04

Tak já jsem z velkého města a tady to rozhodně „výdělečný podnik“ je a většina jich krachla, přestože to co zůstalo je neustále natřískané k prasknutí, nejvíc frčí koutky u nákupních center a nebo předražená hernička s kavárnou a více atrakcemi, přesto, že ty malé herničky mají program pro děti a víc se jim věnují, dle mě je to silně o konkurenci jako ve všem, jak to chodí na malém městě netuším..

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 09.09.10 10:05

Už to máme schválené. Byly jsme u starostky a ta nám to požehnala - zatím je to všechno ve fázi příprav a schraňování informací… Mám ale tu výhodu, že do toho se mnou půjde člověk, kterém maximálně důvěřuji a o kterého se můžu opřít. Teď už opravdu jen zjistit, jaký je tady o to zájem… Jinak město nám velmi pomůže… Bude to těžké, o tom nepochybuji… Taky bych byla ráda, aby nás to bě „uživilo“, abych se tomu mohli věnovat naplno… A ne dělat to až přijdeme z práce…

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.10 10:51

dej pozor…protože to,že ti to starostka požehnala,nic neznamená. Slíbila ti finanční pomoc? určitě ti jen řekla něco v tom smyslu,že to je vítaná činnost pro město/obec a že ti drží palce a že pokud to půjde bude pomáhat. :think: pozor na ně!
dobře spočítej jaký je minimální nutný počet docházejících na kroužky/hernu a kolik z jich okamžitě po otevření nastoupí. Nebo jak dlouho budeš muset dotovat (počítej s dobrými referencemi tak 6 měsíců)

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 09.09.10 11:37

Ano bude nás dotovat - musíme na zastupitelstvo, aby nás schválili i oni - budou volby, tak aby ten závazek převzal i její nástupce… dostaneme prostory… Tady nic není - je za to ráda - sama mluvila i o dotacích na které do teď neměla vydání - MC ani nic podobnýho, na co ty dotace jsou, tady není…

IvetaI. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.10 14:07
Jak založit MC

Vlastním MC již 3 rokem.(www.mcsmisek.cz)Odkud jste?

Věrušík
Nováček 3 příspěvky 15.09.11 10:36
Založení MC

Ahojky,zajímám se o založení MC,nebo soukromého dětského koutku.Chtěla bych se zeptat jestli MC jako nezisková organizace je pro mě výdělečná.Chci se tomu věnovat jako práci a stále se nemůžu dopátrat zda mě MC uživí :-).Děkuji za info a rady…

tasa
Echt Kelišová 8995 příspěvků 15.09.11 10:59

Nevim jak u MC, ale kdyz chces zalozit MS, tak jsou tam velmi!!! prisne normy ohledne hygieny. Sice to nesouvisi s dotazem, ale jen tak pro zajimavost.

Věrušík
Nováček 3 příspěvky 15.09.11 11:10
MC

školku ne,nejsme zdravotnice ani nemám pedagogické vzdělání.Jsem lektorka cvičení s dětma a tak bych chtěla otevřenou hernu,kroužky a hodinové hlídání.A nevím jestli otevřít s maminama MC /aby nás to uživilo/.Nebo něco soukromého!!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >