Chování ke kamarádům

353
20.8.20 17:31

Chování ke kamarádům

Nenašla jsem lepší kategorii, a jdu za vámi s dotazem. Jak byste se chovaly ke svým kamarádům, na kterých vám něco vadí, pokud teda se s nimi přesto budete chtít stýkat. Chovaly byste se tak, jak to považujete za dobré a jak marně očekáváte od nich, nebo byste se chovaly vy k nim tak, jako oni k vám, i když to za dobré nepovažujete? Těch věcí je víc, ale pro příklad, oni jezdí na neohlášené návštěvy, já jim to nikdy nedělám. Ale jsou to i další věci. Vždy si u toho přijdu jak trubka, že já se k nim chovám slušně a oni klidně ne. Manžel zase třeba několikrát pomohl, když stavěli dům, oni nám pak pomoc odmítli, ale klidně si pro ni znovu přišli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
187
20.8.20 17:40

Tak záleží na okolnostech, ale co se týče té pomocí a neohlášených návštěv, řekla bych jim to. Ať se příště ohlásí, že ne vždy se vám to hodí a pokud vy pomůžete a oni příště ne, už bych se na ně s pomocí vybodla. Pokud se kamarádi chovají neslušně, nejsou to kamarádi a kašlala bych na ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
20.8.20 17:41

Jinak, já se ke svým kamarádům chovám vždy slušně a i nepříjemné věci se snažím řešit s citem.
A neohlasene návštěvy taky nemám ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.8.20 18:14

@MaxBlack Jsou to i další věci, samé malichernosti, ale do kupy si s tím nevím rady, jestli jim to oplatit aby třeba prozřeli, nebo se chovat jak si myslím, že je ok a že bych chtěla od nich. Říkání moc nepomáhá, to už jsem zkoušela několikrát, ale je to bez odezvy. Zrovna že nemají jezdit neohlášení, nebo xtrémně později, než bylo domluveno (třeba o 4 hodiny). A já vždy kmitám, abych u nich byla na domluvenou návštěvu v čas a ani o minutu později. Pokaždé se pak říkám, že se na to nevyto, když oni klidně dorazí přes všechny prosby pozdě o několik hodin a opakovaně a já pokaždé znovu tam spěchám na čas, ale nejde mi přes mysl záměrně přijít pozdě, připadala bych si asi jak puberťák co trucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43608
20.8.20 18:39
@Nora4 píše:
Nenašla jsem lepší kategorii, a jdu za vámi s dotazem. Jak byste se chovaly ke svým kamarádům, na kterých vám něco vadí, pokud teda se s nimi přesto budete chtít stýkat. Chovaly byste se tak, jak to považujete za dobré a jak marně očekáváte od nich, nebo byste se chovaly vy k nim tak, jako oni k vám, i když to za dobré nepovažujete? Těch věcí je víc, ale pro příklad, oni jezdí na neohlášené návštěvy, já jim to nikdy nedělám. Ale jsou to i další věci. Vždy si u toho přijdu jak trubka, že já se k nim chovám slušně a oni klidně ne. Manžel zase třeba několikrát pomohl, když stavěli dům, oni nám pak pomoc odmítli, ale klidně si pro ni znovu přišli.

A jsou to vůbec kamarádi? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
20.8.20 18:42
@Nora4 píše:
@MaxBlack Jsou to i další věci, samé malichernosti, ale do kupy si s tím nevím rady, jestli jim to oplatit aby třeba prozřeli, nebo se chovat jak si myslím, že je ok a že bych chtěla od nich. Říkání moc nepomáhá, to už jsem zkoušela několikrát, ale je to bez odezvy. Zrovna že nemají jezdit neohlášení, nebo xtrémně později, než bylo domluveno (třeba o 4 hodiny). A já vždy kmitám, abych u nich byla na domluvenou návštěvu v čas a ani o minutu později. Pokaždé se pak říkám, že se na to nevyto, když oni klidně dorazí přes všechny prosby pozdě o několik hodin a opakovaně a já pokaždé znovu tam spěchám na čas, ale nejde mi přes mysl záměrně přijít pozdě, připadala bych si asi jak puberťák co trucuje.

Hele a vyplatí se ti takový přátelství? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
20.8.20 19:04

@Nora4 To je diskuze, kterous musela založit snad pro mě! Jak já ti rozumím!

Například ty návštěvy, děje se nám to samé. Bohužel ne jen od jedněch známých, ale od vícero lidí, kteří si vždy takhle hezky projížděj a pozvou se málem do ložnice. Dlouho jsme s manželem tento fenomen řešili, až jsme to dořešili. Jednoduše neohlášenou návštěvu nepouštíme. Může se to zdát neslušné, ale mně připadá neslušné, že se předem neohlásí.

Ptáš se, jestli se k nim chovat stejně jako oni k tobě. Ne, to bych nedělala. Tím se snižuješ na jejich úroveň, takové to, že tím nastavíš zrcadlo nefunguje.

Vždy si u toho přijdu jak trubka, že já se k nim chovám slušně a oni klidně ne. A tato tvá věta přesně vystihuje mé pocity k manželce jednoho našeho kamaráda. Ani se mi nechce rozepisovat, jak jsem se k ní snažila být přátelská, teď mi to s odstupem času připadá až vtipný, že jsem se snažila být milá k někomu, kdo mě apriori ignoruje už od prvního pohledu.

@MaxBlack a @Baba položily skvělé otázky, tudy bych vedla celou úvahu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43608
20.8.20 19:07
@MaxBlack píše:
Hele a vyplatí se ti takový přátelství? :nevim:
:mrgreen: Hej! Sem začala přemýšlet, kolik lidí se mnou kamarádí, protože se jim to vyplatí. Doufám, že ani jeden :jazyk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
20.8.20 19:11
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7741
20.8.20 19:50

@Nora4 tak tam záleží, zda to jsou to kamarádi, co od přírody neumí zvládnout organizaci, nebo pro ně jen nejsi dost důležitá. Co se týče neohlášených návštěv, vycvičila bych je tím, že bych je domů prostě nepustila, klidně s výmluvou, že není uklizeno. Co se týče chození pozdě, osobně tuhle nedochvilnost úplně nesnáším, nicméně mám jednu velmi dobrou kamarádku, co jednou přijde pozdě na vlastní smrt. Řeším tak, že zásadně chodím na veškeré schůzky pozdě a většinou mi to skvěle vyjde. Když ona jde k nám, oznamuji chlapovi, že přijde na pátou, ale že ji nemá čekat dřív jak v sedm :mrgreen: a prostě si děláme svoje, rozhodně nervózně nečekám ve dveřích. Ale ona je výjimka, je to jinak hrozně zajímavý a obohacující člověk. U někoho průměrného bych se na to asi vykašlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10248
20.8.20 20:34

Taky mi nepřijde, ze váš vztak je úplně přátelský :think: Neohlášenou návštěvu bych dovnitř jednoduše nepustila, když zo uděláš třikrát, pochopi to to i ti nejnatvrdlejší. Co se týče nějakých drobných „vad“, když je ten člověk fajn a mam ho rada, přecházím to, taky mam sve mouchy. Když me ale setksni s nekym vic stve nez těší, nevidam se s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
20.8.20 20:42
@Baba píše: :mrgreen: Hej! Sem začala přemýšlet, kolik lidí se mnou kamarádí, protože se jim to vyplatí. Doufám, že ani jeden :jazyk:

Znamej felcar se dycinky vyplati. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43608
20.8.20 20:44
@Svistice píše:
Znamej felcar se dycinky vyplati. :jazyk:
:mrgreen: Že by se mnou někdo chtěl kamarádit kvůli koronerství? :think:
I když někdo tady vlastně zvažoval odkrouhnutí manžela, tak možná jo :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3984
20.8.20 21:22

No. Nevypadáte úplně na kamarády. Ale teda jinak - pomáhám jen když chci a na oplátku za to nic neočekávám. Pokud z Tvé strany nejde o pomoc ale o barterovou spolupráci je třeba to protistraně sdělit. Neohlášenou návštěvu klidně nepustím dál, když se mi to nehodí. A když mi něco vadí, řeknu to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23519
21.8.20 08:25

Asi jak kdy, jak v čem a jak u koho :mrgreen: :mrgreen: to sem ti pomohla, co?
Co se týče neohlášených návštěv, tak nejjednodušší je příště říct ne. Že zrovna někam odcházís, chystáš se do postele, nebo klidně že jsi uprostřed sexu a fakt se ti to nehodí a příště mají zavolat dopredu…časem pochopí i nejzatvrdlejsi. Že nechodím včas se stává i mě :oops: takže tam jsem schovivava. A když už je hodně pozdě, tak prostě napíšu „hele už nechoďte, už musím být jinde“ a pod.
No a pomoc, upřímně, pomáhám, protože chci a neočekávám revanš. Když je to už hodně prestrelene, tak prostě další pomoc už nenabídnu…
Stalo se mi možná dvakrát, že to bylo fakt přes čáru, že byl ten vztah až příliš jednostranný a tam sem příště postupně přestala reagovat a vztah se tak nějak rozvolnil až zmizel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama