Chrapot u miminka a vyšetření hlasivek

577
15.5.14 20:59

chrapot u miminka a vyšetření hlasivek

Ahoj maminky, nějaká podobná témata tu již byly, ale nezodpovědělo to mé otázky. Již týden při breku nám malá divně brečela a tak nějak divně u toho chraptěla. Nevěnovali jsem tomu do včerejška pozornost velkou. Mysleli jsme si, že zkouší nové zvuky u breku. Ale včera po procházce si hrála a její žvatlání bylo takové chraptivé (jako když přijdete ze zábavy a nemůžete mluvit). Ve spánku se budí s brekotem a ve dne je nevrlá. Celou dobu jsem si říkala, že to mohou být zoubky a proto je nevrlá (máme 7 měsíců). Horečky, kašel ani rýmu nemá. Dnes jsem s ní byla u doktorky. Prohlídla ji a vše ok. Jen se jí nezdál ten hlas. Dala nám antibiotika a vitamín B6. Prý to možná je začínající zánět, který má na hlasivkách. Ale prý, když antibiotika nezaberou, tak by jsme museli na vyšetření hlasivek a to se prý dělá u tak malých dětí pod narkózou :,(. Jenže já se narkózy bojím. Neměli jste některé podobné obtíže? Nebo nebyli jste na vyšetření hlasivek s mimčem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2251
15.5.14 21:07

A nebylo by lepší jít na normální ORL vyšetření? Mi takhle malý chraptěl 14 dní, po týdnu mě doktorka poslal na ORL, byla to laryngitida - zánět hrtanu (naštěstí lehčí, ale vleklejší a forma) a okamžitě jsme jeli do nemocnice. Ne, že by to bylo tak vážné, ale je to pro jistotu, hlavně u tak malých miminek, protože když ten hrtan oteče moc, tak se můžou začít dusit.
Antibiotika jsme nedostali, nejdřív malému brali krev, aby zjistili, jestli je to virového nebo bakteriálního původu, aby nedávali ATB zbytečně. Takže měl jenom nějaké kapičky a zvlhčovali vzduch. Nakonec mě napdlo a požádala jsem o inhalace vincentkou a za půl dne nastalo výrazné zlepšení. Tehdy mu bylo 6 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.5.14 21:13

@alviola No když se to prý nezlepší, tak nás pošle na to usní a tam by se jí měli podívat na hlasivky prý. A ta laringitida se pozná jak? U doktorky ji brali krev z prstíku a hned byly výsledky a říkala, že je to OK. Ale nevím konkrétně na co jí je dělali. Krk ji prohlídla a taky to bylo OK.
Zeptám se, kdyby to byl zánět hrtanu - je to vidět normálním vyšetřením krku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
15.5.14 21:19

Syn taky chraptěl, měl takový zastřený hlas. Na ORL říkali, že má z pláče přetažené hlasivky. Časem se to zlepšilo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
15.5.14 21:22

Moje doktorka neviděla v krku nic, krev byla v pořádku. Naštěstí ja naše doktorka fakt skvělý praktik, takže říkala, že i když jsou výsledky v pořádku, počkáme přes víkend a kdyby se to nezlepšilo, tak na ORL. Tam už to viděli. Jenomže ono tam na to taky mají vybavení, ne dřevěnou špachtli.
Jinak u nás se to projevilo v podstatě taky tím chrapotem, jakoby vychlastaný hlas. Ale před tím měl teploty, pak už ne a byl hrozně uplakaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.5.14 21:26

Teploty nemá, je taková protivnější, ale to je vše. No my se máme u ní ukázat po týdnu, pokud ty antibiotika nezaberou. Ještě mám dotaz: Jak ho vyšetřovali? Dělali to v té narkoze? Nebo udělali podrobnější testy? Já asi přemýšlím, že pokud se jí to do pondělí nezlepší (jako že by se mělo, když bere antibiotika), tak tam dorazím hned v pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.5.14 21:28

@lucka_mac A brečel v tu dobu víc? Nám brečí tak nějak pořád stejně a neřekla bych, že ani nějak hodně nebo víc než jindy. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
15.5.14 21:31

Dělalinormální vyšetření, koukla se do ucha, vzala to jejich vyšetřovací zrcátko a koukla do krku a viděla.
Já hlavně nechápu, když měla malá výsledky z krve v pořádku, proč Vám zbytečně dali antibiotika? Ono totiž antibiotika zabírají pouze na bakteriologické onemocnění (nebo virové? vždycky to zapomenu), takže pokud je to zrovna to druhé nebo v krvi nic nemá, tak nezaberou a akorát zničí imunitu. Nám třeba nedávali ATB ani na záínět středního ucha a to už jsme ho měli dvakrát. Vždycky udělali nejdříve CRP (vyšetření z krve) a když tam neměl ty bakterie (viry),t ak by to stejně nezabralo a nedostali jsme nic.
Každopádně hodně zvlhčujte vzduch, nám dávali v nemocnici mokrou plachtu na postýlku a hodně s ní choď ven, zvláště v tom vlhkém počasí. Chladný a vlhký vzduch dělá dobře, min. na jakékoliv záněty v krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
15.5.14 21:33

Jo, pozor. Ještě k té laryngitidě, on je to docela strašák rodičů. V literatuře a na netu se dočteš, že se dítě dusí a musí se okamžitě volat sanotka a do nemocnice atd. Takovouhle formu měla třeba dcera od kolegyně. Ale pak jsou právě ty lehčí formy, kdy to dítěte akorát chraptí případně se mu hůř dýchá, ale odezní to v podstatě samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.5.14 21:43

@alviola Aha takže radši chladno jo? A my zatopili, aby byla v teplu :think:. A zavázali jsme jí krk - taky blbě? A i když máme antibiotika, tak ven? Nám se to právě na procházce venku zhoršilo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.5.14 21:48

@alviola To s tou imunitou - taky se bojím, přemýšlím, jestli neříct doktorce ještě o prebiotika aspon. Jinak nám dala prý nějaké hodně šetrné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
15.5.14 21:50

Aha. Tak jestli se to zhoršilo venku, tak opatrně. Ale ten vzduch zvlhčovat určitě a s tím topením bych to taky nepřeháněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.5.14 21:55

@alviola No přišli jsme z venku a @alviola od té doby chraptila i při žvatlání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
15.5.14 22:01

@rachele

Ty odběry z prstíku je vyšetření CRP, které by mělo ukázat, jestli jde o bakteriální nebo virovou infekci.
Při nízkých hodnotách se jedná většinou o virové onemocnění a na to antibiotika nezabírají.

Takže upřímně nechápu, proč je hned nasadila.

O probiotika nemusíš prosit doktorku. Stačí si je koupit v lékárně. Kvalitní jsou např. Infants Dophilus plus. Jsou ve formě prášku, který se rozmíchá v nápoji. Na podrobnosti se můžeš zeptat v lékárně nebo koukneš na jejich stránky (dophilus.cz).

Co se týká spaní, tak určitě nepřetápět a vzduch vlhčit třeba mokrýma plínama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
15.5.14 22:02

Tak uvidíš, ale pokud se to nezlepší, tak zkus se domluvit s doktorkou na to ORL. Tam už sami rozhodnou, jestli bude potřeba vyšetření hlasivek nebo ne. A malou pozoruj a řiď se spíš tím, co jí dělá dobře. Docela se to dá vypozorovat, aspoň mi se to u našich kluků vždycky vyplatilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat