Chřipka nebo angína?

5.8.15 14:48

chřipka nebo angína

Maminky prosím poraďte - syn (4roky) už má druhý den vyské horečky. V moči měl bílkovinu a CRP bylo vysoké, dostal antibiotika Sumamed s tím, že má zarudlý krk a vrátila se mu angína, kterou měl před měsícem. Mně se to ale jeví spíš jako chřipka, protože při angíně nekašlal a horečku měl jen zpočátku a pak už se nevrátila. Teď pokašlává, je unavený, horečka lítá nahoru a dolů. Takže se dost bojím aby ta ATB byla správná a zabrala mu pokud má chřipku a ne angínu. Nemáte někdo zkušenost? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Krasavicaa
5.8.15 14:51

Co třeba doktor? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
5432
5.8.15 14:53

@Jitulevrtule Pokud vím, tak na chřipku se ATB nedávají. Věřila bych doktorce, obzvlášť pokud má zarudlý krk. Teďka angíny hodně řádí. Já na ně jako dítě hodně trpěla, horečka lítala a kašel jsem měla vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 14:55

CRP je spolehlivý ukazatel, věřila bych dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 15:03
@Krasavicaa píše:
Co třeba doktor? :roll:

kdybyste četla správně, tak byste zjistila, že u doktora jsme byli, těžko by mi někdo jiný než doktor napsal antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 15:04

Tterko, Urtico děkuji za uklidnění, snad jeto opravdu angína a antibiotika brzy zaberou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
5.8.15 15:04

Sumamed je hodně širokospektrý. tak bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5482
5.8.15 15:07

Manžel se teď nedávno vrátil z dovolené s angínou, nehnisavou. Měl jen zarudlý krk a hodně zduřelou uzlinu, že nemohl polykat. Jeden den horečku, pak den dobré a pak další dva dny zvýšenou teplotu. Doktor poznamenal, že teď v létě to není nic neobvyklého, bere antibiotika a už je mu naštěstí dobře. Pokud má vysoké CRP, je to na ATB a doktorka ví, co dělá. Klidně se mu to mohlo vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 15:13

Lamo díky, ano já vím že je širokospektrální ale nejsem si jistá jak moc ale snad dostatečně. Bartsch na antibiotika je to určitě jen nevím zda by zabrala přímo tato kdyby to byla chřipka ale snad jeto opravdu angína a klesne to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
5.8.15 15:14
@Jitulevrtule píše:
Lamo díky, ano já vím že je širokospektrální ale nejsem si jistá jak moc ale snad dostatečně. Bartsch na antibiotika je to určitě jen nevím zda by zabrala přímo tato kdyby to byla chřipka ale snad jeto opravdu angína a klesne to

na chřipku by nedostal žádná antibiotika. chřipka je vir, nezvýšil by CRP a ATB na viry nezabíraj žádná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
5.8.15 15:15
@Urtica-dioica píše:
CRP je spolehlivý ukazatel…

zas tak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
5.8.15 15:21
@Jitulevrtule píše:
kdybyste četla správně, tak byste zjistila, že u doktora jsme byli, těžko by mi někdo jiný než doktor napsal antibiotika.

Tak asi není blbec a ví co dělá, ne? :roll: Tady přes net asi nikdo neodhadne, co že to vlastně dítě má :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
5482
5.8.15 15:22

@Jitulevrtule Na chřipku ATB nezabírají, je virového původu. Ale v tuto dobu bych ani chřipku nečekala. Já ji měla letos v lednu, po 20 letech a bylo mně hrozně :? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
5.8.15 15:23

Když bylo vysoké crp tak jsou atb potřeba, a summamed? nejsou to ty rychlo atb?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 15:38

Krasavicaa ne každý doktor v dnešní době ví co dělá, případů jsou mraky, i mistr tesař se utne.ano přes net nikdo nic neodhadne, žádný odhad ani nepotřebuji a vaše odpovědi mi vůbec nepomohly. ______________________________________________________________________________
Ostatní Šlo mi o to, jestli se někomu nestalo něco podobného a zda by Sumamed zabral na chřipku. Jak tu děvčata psala, tak na chřipku se atb nedavávají což jsem z toho jelen, protože vloni měl malej v prosinci horečky a když 4. den neklesly tak dostal ATB ( byť CRP bylo nízké)s tím, že je to chřipka, antibiotika zabrala a po pár hodinách byl bez teplot. takže všem ostatním děkuji za uklidnění a odpovědi k tématu a ne peskující mně, které mi opravdu nepomohou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama