Chudokrevnost u 2,5 letého

JayLee
26.3.16 19:13

Chudokrevnost u 2,5 letýho

Hezký večer přeji,

jen jsem se chtěla zeptat je tu nějaká mamina které našli u jejího prcka chudokrevnost? Co Vám naordinovali za léky? Zlepšilo se to a po jak dlouhé době? Měl prcek nějaké omezení? Projevovala se na něm nějak? Co jste jim vařili a dávali navíc? Moc díky všem za odpověďi ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
344
26.3.16 19:35

Ahoj. Naše sice nemá 2,5 roku, ale chudokrevnost taky řešíme. Malé budou v červnu dva. Začala brát aktifferin (nebo jak se to píše) v září 2015 a skončila na konci ledna 2016. Během té doby šla několikrát na krev a doufám, že už to bude dobré a nevrátí se. Už jednou jsme přestali léky cca. po třech měsících brát a pak se to opět zhoršilo. Omezení nebylo žádné (až na to, co souvisí s daným lékem - tzn. nezapíjet mlékem, černým čajem, brát v určitý čas před jídlem…)

Edit: opravila jsem název kapek, nějak se mi to už vše motá. Omlouvám se :oops:

Příspěvek upraven 26.03.16 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
26.3.16 19:42
@eMíša píše:
Ahoj. Naše sice nemá 2,5 roku, ale chudokrevnost taky řešíme. Malé budou v červnu dva. Začala brát ascorutin (nebo jak se to píše) v září 2015 a skončila na konci ledna 2016. Během té doby šla několikrát na krev a doufám, že už to bude dobré a nevrátí se. Už jednou jsme přestali léky cca. po třech měsících brát a pak se to opět zhoršilo. Omezení nebylo žádné (až na to, co souvisí s daným lékem - tzn. nezapíjet mlékem, černým čajem, brát v určitý čas před jídlem…)

Díky moc ;) nám to právě zjistili minulý týden, kdy mi malej poprvé marodil a měl 6 dnů 40,5 a nešlo to vůbec dolu a zacal byt anemicky a skoncili jsme v nemocnici :? takze bere kazdej den 5 ml Maltoferu sirupu a za 3 mesice kontrola ale taky me desi, ze se to zlepsi a pak zase zhorsi pry se to stava a pak je dulezity patrat po pricine a ne jen něco naordinovat tak jsem z toho fakt takova dost nesva co nas ceka :(
Jo to jsem pochopila, ze zadny mlecny výrobky před ani po a ze to brat ve stejny cas akorát ja to davam před spaním takze tak 45 min po veceri a zapiji mi to ledovym cajem broskev :think:
A je tvůj prcek nejak unavenej, nekdy mrzuej, vice spici atd? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
344
26.3.16 20:01

Ne ne, ona byla naprosto v pohodě. Vůbec bychom nezjistili, že má tento problém. Dr. ale dělala kontrolní test jako miminu, měla dost silnou novorozeneckou žloutenku, a tak se na to přišlo. Pak brala 3 měsíce kapky (kojený mimino a nesmí to zapíjet mlíkem :think: ) a po roce šla opět na kontrolní test, prý jen pro jistotu - bez jakýchkoli příznaků. Kromě toho, že těch červených krvinek měla málo, byly ještě nějak zle tvarované a maličké. V průběhu léčby ji navíc ještě zjistili zvýšený počet leukocytů - to už mě tedy vyděsilo hodně. Naštěstí je to teď už dobré. Léky ji žádné problémy nedělaly (teda až na zácpu).

Teď ještě po příčině naše dr. nijak nepátrala. Říkala, že to u „žloutenkových“ dětí je časté. Kontrolní testy zatím naplánované nemáme, prý jen kdyby ji přišla hodně bledá (nevím jak si to představuje - dcera je blondýna), byla více nemocná nebo se ji cokoli jiné nezdálo. Já doufám, že už to řešit nebudeme muset. A Tvému prckovi to přeji též. Máme tři děti, s prostředním též bohužel řešíme nějaké zdravotní problémy, a naučila jsem se na to nemyslet co bude, ale řešit pouze to, co je teď :kytka: Vůbec se tím teď netrap a věř, že za ty tři měesíce se dozvíš lepší zprávy (ale uznávám, že to není lehké) :kytka:

Edit: Ovocný čaj určitě nevadí :palec: Možná by ale bylo lepší vyzkoušet dávat tak 30 minut před večeří. Lépe se to železo vstřebává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
26.3.16 20:20

Ahoj, dceři (2,5 roku) doktorka dělala testy jako miminku jestli nemá nedostatek železa a dobrý, ale teď mě tcháně upozornila na to, že má malá často kruhy pod očima, že to bude nejspíš nedostatek železa, že to manžel míval taky, tak jsem začala dávat více potravin se železem. Myslíte, že to stačí nebo musím jít k doktorce? Já si nemyslím, že by měla málo železa, ale nevím jestli to nemůže být nějak dědičné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
26.3.16 20:28

@Dana 07 podle me, jak jednou půjde na krev, tak ji nějaké hodnoty něčeho najdou.Ja mam dite, skoro dvouleté, které ji hrozné málo, tudíž určitě z masa pokryté železo nemá-pořad ale kojim.Pere se ve me, jestli jít na testy nebo ne, ja jsem anemicka cely život a nemam žádné problémy, zato představa denního bráni léku je mi proti srsti-myslim, ze je to hnus na žaludeční stěnu. Mala nikdy nebyla ani nachlazena, neni bledá, nemá kruhy pod očima, tak nevim, jestli preventivně něco absolvovat nebo to pravě nechat byt, když nemá žádné potíže.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
484
26.3.16 20:32

@fashion_victim83 No toho jsem se taky bála, že když tam přijdu, že mám podezření, že radši něco najde, než aby něco zanedbala a zbytečně jí pak budu dávat léky, malá mi jí právě hodně věci co má železo a v UM mléku také je. Tak to radši nechám jak to je a budu stále podávat potraviny s železem, uvidíme jestli se jí bude zdát bledá nebo tak něco na 3 leté prohlídce. Děkuji za potvrzení mého názoru :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
26.3.16 20:42

@JayLee Ahoj, syn(2roky) trpí dlouhodobe nedostatkem zeleza a bral asi 6mesicu actiferin, potom maltofer a oboji bez vetsiho uspechu. Znama mi ted doporucila ferrogreen -prirodni sirup. Moc jsem tomu neverila ale to kapkovani bez vysledku me uz stvalo (malej bral 50kapek actiferinu a nic) Davam cca 3 mesice lzici denne. V lednu jsem cekala, ze dostanu vynadano za spatny vysledek a misto toho mi sestricka gratulovala ze lepsi vysledky malej jeste nemel ;-) tak jen posilam info o pripravku dal. Treba nekomu taky pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
26.3.16 20:46

@BaraV Moc děkuju, možná zkusím už jen že je to přírodní, díky za radu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
26.3.16 20:53

@Dana 07 neni zac. Ma to podobu jitrocelovyho sirupu a trochu nasladlou chut a malej vubec neprotestuje kdyz si ma dat. Nevyhoda je cena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
26.3.16 20:54

@Dana 07 jde o to, co vážného muže horší hodnota železa zpusobovat-ja to zatím nestudovala, pokud by to bylo něco jak s déčkem-krivice apod, tak je určitě vhodne to řešit-pokud jsou to kruhy pod očima a bledy zjev, tak nevim.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
JayLee
26.3.16 22:21

Holky moc vam diky za vase rady vsem ;) no ono nas malej ma prave to, ze je ze vseho unavenej všechno ho vysili a chodi spat třebas v 6 odpoledne je takovej mrzutej pak zase dobrej a hodne bilej takze u nas je to i s priznakama co k tomu patri o to vic me to desi ale napsala jsem na hematologie naší nemocnice zda bychom tam nemohli prijit s detma aby jim udelali komlet testy protože na netu jsem cetla ruzny věci jak to muze dopadnout a na co to pak muze mit vliv ja vim nemela bych to cist a vsugerovávat si to ale ono to cloveku neda proste :? takze urcite budu chtit komplet testy a ne jen vyresit aby se hladina srovnala ale budu chtit znat důsledek proc tomu tak je a verim, ze mi vyjdou vstric :hug: radsi se 10× ozvu nez abych si pak něco vycitala ale je mi jasny, ze jsou i podstatne horsi věci nez toto :roll: ja mam leidenskou mutaci dcerka ji ma po me malej nastesti ne ale v tehu jsem si musela pichat fraxiparin a brat zeleno sama jsem ho mela malo :nevim: mozna to muze byt i dedicne potom :nevim:
vsem vam moc holky drzim palce at to s prckama dobře dopadne ja dam vedet jak jsme pak dopadli my a ještě jednou diky za cenne rady preberu si je ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6
27.3.16 07:42

@JayLee Ahoj jeste jednou, me bylo receno ze to ze jsem mela v tehotenstvi zeleza malo je jedna z pricin proc ho nema i malej. Nedostal nic ode mne…jinak prave zpusobuje jak pises unavu. Me vsichni rikaj jak malej krasne spinka-3 hodiny i vic po obede, jenze on je unavenej. Zvlast kdyz pak ma jakejkoliv zdravotni problem - je vyrizenej a hodnoty po nemoci jdou vzdy jeste dolu, akdyby mel uraz-krvaceni, nemel by z ceho brat ;) Bledost a kruhy pod ocima na to jen upozornuji.
preju hezci vysledky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
27.3.16 11:19
@BaraV píše:
@JayLee Ahoj jeste jednou, me bylo receno ze to ze jsem mela v tehotenstvi zeleza malo je jedna z pricin proc ho nema i malej. Nedostal nic ode mne…jinak prave zpusobuje jak pises unavu. Me vsichni rikaj jak malej krasne spinka-3 hodiny i vic po obede, jenze on je unavenej. Zvlast kdyz pak ma jakejkoliv zdravotni problem - je vyrizenej a hodnoty po nemoci jdou vzdy jeste dolu, akdyby mel uraz-krvaceni, nemel by z ceho brat ;) Bledost a kruhy pod ocima na to jen upozornuji.
preju hezci vysledky

jo jo to je ono já mám malýho taky úplně zlatýho od mala a krásně spícího třebas už od 6ti hodin do 6 Ti do rána prostě klidný a hodný dítě tak nějak jsem to nikdy neřešila ale až teďka vidím tu souvislost právě čím to může být :? ale taky nemusí no jen jako po tom jeho prvním marozením co teďka prodělal těch 6 dnů 40,5 horečky je prostě ze všeho ještě víc unavenej a to ho nijak nezatěžujeme prostě jen blbá procházka a krmení kachen a labutí no a jako přišli jsme domů a už zase spí takže 2 hodky bude na tuty :? kruhy pod očima nemá naštěstí ale bledej byl vždycky už od narození :roll:
Takže to urcite v tydnu poresim v nemocnici s hematologií aby zcihli radsi obe dve my deti a byly hlidany ta chripka zamávala s nima obouma takze je mi jasny, ze to budou mit tedka rozhodzeny oba dva ale naší jak maj malou od ctvrtka tak taky rijak, ze by porad jen spala a je unavena z niceho :nevim: coz nebejvalo takze tipuju, ze i ona bude mit rozhozenou tu krev navíc ona ma spatnou srazlivost krve po me ma leydena takze ona se tuplem musí hlidat :? je mozna dobře ze se stalo co se stalo alespoň se něco rozjelo a bude to včas podchyceny ;)
No presne sama jsem mela v tehu zeleza malo a musel mi ho hematolog davat navíc :cert: :cert: no snad se to podari srovnat nic vic si nepreju ono to taky nei uplne zas takova banalita když clovek cte jak to muze az skoncit :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
JayLee
26.6.16 21:15

Tak hlasim, ze uz nejsme chudokrevní a vse je srovnane :palec: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu