Jaký máte názor na čipování psů?

543
2.11.19 18:56

Čipování psů názory

Zdravím dámy, chceme si pořídit pejska, malé štěňátko. Kamarádka říkala, že je povinné čipování psů. Jaký máte na to názor, čipujete štěňátka i starší psy? Nemá to nějaký dopad na jejich zdraví, přece cizí těleso v těle zvířete..
A navíc není to o sledování psů a taky majitelů, kde se zrovna nachází?
Proč se nečipují třeba kočky, které se toulají po cizích zahradách, všude kočičí exkrementy.
PES je přece na zahradě a nikam se netoulá, pokud se o něj majitel stará.
Přijde mi to jako zase tahání z lidí peníze.
Už neví na čem by se stát nakrmil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.11.19 19:00

My necipujeme a asi ani nebudeme. Zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat
10946

@korneli je úplně jedno, co si o tom kdo myslí, je to ze zákona, hotovo tečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2001

Tak čipovat musíte od příštího roku, tak už je celkem zbytečný zalamovat se nad tím jestli je nebo není to nějak škodlivé, to už vymysleli lidi před vámi.

@korneli píše:

To jsou čipy jen s údaji, ne GPS a sledování.

Jinak čip hlavně slouží v případě útěku a jeho nalezení. Aspoň já to tak beru u toho svého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 19:01

Tak nevím zda to budou kontrolovat či ne, ale čipování už je povinné jinak ty neuznají vzteklinu.
Není to o sledování, protože zaregistrovat čip není povinnost. To mi vadí, čipování nařídí ale uvedení do registru už ne. Když se pes ztratí tak i když je zaregistrovan tak ho stejně nemusejí podle registru najít, je jich spousta a nejsou propojení.
Jinak malého bych dala čipovat beze strachu, my jednoho ve středním věku čipovat budeme, staršího ne, právě ze strachu že už tak je starý, na vzteklinu má reakci a ještě mít cizí těleso v těle to radši kašlu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
2.11.19 19:01

Hele, ale to jsou „hloupé“ čipy, ne? Dá se z nich informace vydolovat, ale signál o vaší poloze asi nevysílají :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2001
2.11.19 19:03
@Anonymní píše:
My necipujeme a asi ani nebudeme. Zbytecne.

Tak někde na odlehlém venkově to asi nikdo nezjistí. Ale ve městě to bude MĚSTAPO určitě řádně kontrolovat a dolovat penízky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
706
@korneli píše:
Zdravím dámy, chceme si pořídit pejska, malé štěňátko. Kamarádka říkala, že je povinné čipování psů. Jaký máte na to názor, čipujete štěňátka i starší psy? Nemá to nějaký dopad na jejich zdraví, přece cizí těleso v těle zvířete..
Proč se nečipují třeba kočky, které se toulají po cizích zahradách, všude kočičí exkrementy.

Pokud budeš zodpovědná, koupíš psa u chovatele a s papirama. Tihle psi bývají cipovani uz od nich. Nevidím na tom nic špatného, nepredstavuj si to jakp sci-fi, ten cip nevysílá žádný signal, pouze je-li použita čtečka, fyzicky na psa přiložena, tak se zobrazí detaily… Mne když zdrhla cuba jednou, tak mi hned volali z útulku, ze ji tam maji… protože je čipovana, takze to hned nasli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615

Nemáš co vymýšlet.. od 1/1 je povinné,
naši psi ho nikdy neměli, ale už mají
od října
je to tak pidi tělísko, že nevadí ani minijorce..
důležité je to pak zaregistrovat, páč čip ještě nic neznamená, pokud není zaveden v databázi (nejlépe Národní registr) https://www.narodniregistr.cz/ bacha, platí se za to..
a pak samozřejmě přihlásit na radnici dle trvalého pobytu..
tak to holt je, no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
2.11.19 19:04
@stinga píše:
@korneli je úplně jedno, co si o tom kdo myslí, je to ze zákona, hotovo tečka.

Presne tak, rovnako ako poplatok za psa, kt sa platí mestu. Veľa ľudí na to kašle a s tým napríklad nesúhlasím. My platíme, pes je od stenata cipovan I tetovan, žiadne problémy z toho nemal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7049
2.11.19 19:05
@korneli píše:

Trochu paranoia, ne? :lol:
A pokud si koupíš psa s PP, tak už bude čipovanej, takže se nemusíš o nic starat.
A představ si, že jsou lidi, který nemaj psy jenom na zahradě, ale dokonce s nima choděj ven a stát se může, že se pes ztratí. S čipem je jednodušší ho najít, pokud je čip registrovanej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
2.11.19 19:05

(Jinak, prosím, nekupujte psy. V útulcích je až moc velký výběr.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
2.11.19 19:07

Mámě 11 let starého psa a s čipem už jsme ho dostali a za celý život s ním neměla žádný problém. Ale jinak souhlasím s @smajlik345 že je to nedotažený. A jestli to mělo být jako ochrana proti množírnám, tak je to tuplem nedomyšlený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
2.11.19 19:07
@MrsNorris píše:
(Jinak, prosím, nekupujte psy. V útulcích je až moc velký výběr.)

nevím, jak to přesně myslíš
mám dva psy, druhý je čerstvě z října z útulku
a fakt čipovaný nebyl..
liší se to útulek od útulku, kvalita od kvality
samozřejmě jsem ho nechala naočkovat, přeléčit, odčervit, načipovat a zaregistrovat..
no 500do útulku byl jen zlomek dalších nákladů ;)
ale je to láska naše prostě a za ty šťastné oči mi to stojí :srdce: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
2.11.19 19:10

Tak ten cip je hlavne vyhodny pro vas majitele, ne? Az ten pes z ty zahrady utece, tak vas alespon najdou. A je v nem nahrany nejaky registračni kod a ne gps vysilacka :roll: Jestli te bude chtit nekdo sledovat, tak pres psa to urcite nebude :lol: Staci, ze mas v kapse mobil.. A jestli s tim souhlasis nebo ne, je fuk. Je to dane ze zakona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama