Reklama

Češtění LCD obrazovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 14.02.10 11:39
cisteni LCD obrazovky

holky cim cistite televizu LCD obrazovku?? dik

Reklama

Reakce:

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 14.02.10 11:43

ahojky, buď suchou bavlněnou hadrou a nebo jsou čistící ubrousky na LCD monitory - vlhčené - tak tím.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 14.02.10 12:00

ja jsem k tv dostala primo hadrik na cisteni…ale taky bych to vycistila bavlnenou hadrou

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 14.02.10 12:03

potrebuju z toho sdelat zaschlou slinu (mame dogy) obcas se jim zadari to nekam „nahodit“…a zrovna se mi trefili na televizu.. :cert: takze asi budu muset sehnat neco vlhcenyho…napadlo me to vzit cisticem na okna…ale ot asi neee ze…

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 14.02.10 12:32

Máme doma sprej na LCDčka a hadřík. Koupili jsme to v obchoďáku u elektroniky. Čistič na okna bych na to raději nebrala.
 R.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 14.02.10 12:52

Je na to i cosi speciálního, u nás v práci se s tím uklízečka nese.. a utírá to mokrou švédskou utěrkou, se kterou předtím utřela stoly :roll: Ale monitory jsou kupodivu naprosto OK :lol: :lol: :lol:

lila30 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.10 12:59

No já při nouzy používám normální alpu, je tam alkohol takže je krásně čistá a prach se mi neroztírá :mrgreen:

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 14.02.10 13:02

Přiznám se, já to šudlám vlhčenýma ubrouskama malýho :oops: , když na to chňápne špinavou rukou.

fidla
Kecalka 468 příspěvků 14.02.10 13:13

jen lehce navlhcenym hadrikem-vodou, ne cistidla a alkoholy!

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.02.10 13:28

No, psí slinu bych napře z té obrazovky „uvolnil“ něčím, co obsahuje i trošku oleje - ty vlhčené ubrousky mně přijdou dobré…) a pak normálně sprej na LCD monitory… stojí tuším od 50 do 150 korun podle značky… Ovšem pozor na druh průhledného povrchu - jestli je to fólie nebo tvrdý plast nebo sklo. Já mám na noťasu měkkou fólii a s tím se musí jak s malovaným vajcem… :cert:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 14.02.10 14:07

Juro - a jak poznáš, že máš na noťasu měkkou folii? Ptám se jak trubka, ale od pátku mám nový noťas (s lesklým displejem :cert: - matné asi přestali vyrábět :roll: ), tak abych něco nevymastila :oops: (jak se ta folie označuje v odp/borném žargonu?) dík :-)

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 14.02.10 14:11

Clin Windows-Glass je taky skvělý :palec: čistím s ním i noťas-jasně,že opatrně :wink:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.02.10 16:35

Domi, neptáš se jak trubka… Taky jsem byl postavený před situaci, kterou jsem neznal. A to jsem ještě doma překvapeně zjistil, že u toho mého noťasu je několik modelů s různou oper. pamětí a různým harddiskem - a neměl jsem ten, který jsem zaplatil… 8-o No ale zpátky k fólii. Nejlíp se to pozná při zapnuté obrazovce - dvakrát třikrát to můžeš zkusit, víckrát nedoporučuju… Když máš třeba modré pozadí při nabíhání Windowsů a dotkneš se bříškem prstu obrazovky, tak nejen cítíš, jak se prohýbá, ale kolem toho prstu se udělají „kola na vodě“… To vidíš přímo na změně odstínu té modré barvy. No tak to máš na displeji tu choulostivou fólii. Pak jsou LCD displeje, které jsou z tvrdšího plastu, tam by se toto stát nemělo.
Jeden známý něco psal pro ministerstvo obrany a měl od nich na půl roku půjčený noťas, tuším nějaký lepší ACER (nevím přesně). No a ten měl skleněný displej, údajně z povrchově tvrzeného skla… No hleděl jsem a nechápal… 8-o

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.02.10 16:37

Jo - a plochu fóliového displeje čistit zásadně ve vypnutém stavu, abys některé ty body tlakem nevyzkratovala natrvalo..... To by pak buď trvale svítily bíle nebo by byly trvale zhasnuté.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 15.02.10 21:46

Díky za odpověď :-D Ale teda to, co popisuješ, sedí na můj starý noťas s matným displejem :-? (a na ten jsem za těch 5 let opravdu intenzivního používání sahala hooodně často :oops: ). Zkusím to ještě přesně podle popisu s tímto novým a uvidíme, jestli budou „kola na vodě“.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >