Cítí že jsem těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelcaZ
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 20:14
Cítí že jsem těhotná?

Dobrý den, mám na Vás prosbu o radu nebo názor. Máme doma téměř 4letou fenku Berňáka. Je na nás dost fixovaná. Máme ji doma v baráčku, ale přes den bývá vesměs na zahradě. Před 2 měsíci jsme ji museli nechat vykastrovat kvůli opakujícím se zánětům dělohy. Záněty se projevovali tak, že fenka v noci hrozně dýchala a chtěla se jít chladit ven.
Jenže teď, po dvou měsících se začínají tyto příznaky vracet. Přes den je v pohodě, je veselá, má chuť k jídlu, jenže v noci, když už spíme, tak nám začne hrozně dýchat u postele. Dneska v noci i kňučela a chtěla ven. U toho měla takový divný výraz. Jednu noc jsem si ji zkusila vzít na sedačku a hladila ji. To se zklidnila a usnula. Z čehož jsme usoudili, že teplo jí není. Navíc má přístup na verandu, kde je dlažba a stejná zima jako venku.
Teď řešíme, zda zajet k veterináři, jestli to může být opět nějaký zdravotní problém, nebo zda naše fenka začíná cítit, že jsem těhotná, v 7.měsíci, a má strach z toho, že se blíží nějaká změna. Jelikož jsme předělávali ložnici, stěhovali postel apod.
Jaký na to máte názor? Máte někdo podobnou zkušenost? Případně radu?
Předem moc děkuji všem, co to dočetli až do konce a vyjádří svůj názor.

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4272 příspěvků 19.04.18 20:17

Nvm, spíš nějaký zdravotní problém a nebo ty změny. A to, že jsi těhotná možná cítila dřív než jsi těhu měla potvrzené. Na to bych to nesváděla.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 19.04.18 20:20

Radsi s ni zajdi, at mas jistotu. Ja dneska byla se psem na strihani a bylo mi ji lito, kdyz jsem ji tam nechavala, ona se chudak bala ze uz se nevratim a pak mi skocila primo do klina, kdyz jsem se vratila, az mi rozervala silonky. Takze to muze bejt cokoli, muze to citit, ale pokud mas podezreni na nejakej problem, bez radsi k vetovi. Treba to nic nebude, je mladounka.

ŠárkaPu
Kecalka 220 příspěvků 19.04.18 20:27

Věřila bych spíš, že to bude nějaký zdravotní problém a jela s ní na veterinu. Naše fenka, když jsem byla těhotná u obou dětí, tak to vycítila hned, ale tím stylem, že byla na mě taková jemnější. Dávala si pozor, aby neskákala atd. A vždy si mi chodila pokládat hlavu na bříško. A jakmile se děti narodily, tak vždy seděla pak u kočárku nebo postýlky a hlídala.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 19.04.18 20:28

Tipovala bych srdce. Případně není obézní?

NelcaZ
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 20:33
@Barbucha3 píše:
Tipovala bych srdce. Případně není obézní?

zdravim, obézní neni, dokonce jsme po kastraci i zmenili granule, abychom tomu předešli

Celeste97
Kecalka 419 příspěvků 19.04.18 20:38

Taky bych jela na veterinu pro jistotu. To ze si tehotna by poznala uz driv a chovala by se podle me jinak. Tohle spis vypada ba zdravotni problem :think:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 19.04.18 20:40
@NelcaZ píše:
zdravim, obézní neni, dokonce jsme po kastraci i zmenili granule, abychom tomu předešli

Nechte vyšetřit pořádně u veta. Já si myslím, že by to mohlo být srdíčko, mám psa s nemocným srdcem. Jinak bohužel berňáci jsou hrozně prolezlý nemocemi a průměrný věk dožití se blíží k 6ti rokům. Žalostný, tohle úžasný plemeno je na tom zdravotně hrozně.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 19.04.18 20:40

Urcite k veterinari. Mamka mela psa, zacal byt takto dychavicny, pak se pridalo kulhani, takze se lecila na ruzne zanety a nakonec se prokazala rakovina kosti a uz metastazy na plicich. Nechci tim strasit, ale rozhodne bych to resila.

Soňa Zacharová
Závislačka 3144 příspěvků 19.04.18 20:46

@NelcaZ Zajdi k veterináři. Tvým těhotenstvím to není to by se chovala takhle od začátku jako moje fena která věděla vždy dřív než já že čekám miminko. Tohle bude bohužel nějaký vážnější onemocnění typla bych srdíčko tam se psi zadýchávají.

Petra67
Kecalka 203 příspěvků 19.04.18 20:47

Na me to taky pusobi jako srdce, ale muze to byt i psychika…tezko rict, nekdy to je tezke a vysetreni je treba hodne a jsou draha…ale zkuste doktorovi co nejdetailneji ty priznaky popsat…jak casto, kdy, co se deje…zkuste vysledovat jestli to ma nejakou navaznost - jen behem spanku, po namaze, v horku, po stresu :think:

NelcaZ
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 20:48

Děkuji za rady. Zítra zavolám na veterinu a uvidíme :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Všichni přemýšleli, jak dělat umění, já chtěl dělat pořady pro lidi, říká Adamec

Miss České republiky, Slavíci, ale i kultovní seriál Sanitka. To všechno jsou... číst dále >

Taclík z Dukly 61 chtěl utajit svatbu s Pavlou. Udělal ale jednu chybu!

Herec Marek Taclík, který exceloval v roli jednoho z horníků v Dukle 61, je v... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >

Reklama