Uvazování psů u boudy - týrání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karlie
Stálice 59 příspěvků 14.04.18 09:38
Uvazování psů u boudy - týrání

Ahoj, tak přemýšlím. Včera jsme byli u tchánovců, kteří mají psa - německého ovčáka, který tráví celý svůj (zatím pětiletý) život přivázaný u boudy a je živý z rozmočených rohlíků a zbytků. Chce se mi brečet kdykoliv ho vidím a tchánovce kvůli jejich omezenosti vůči zvířatům nesnesu. Jako majitelka chovatelské stanice plemene tosa inu tomu nerozumím. Psy pouštíme i do domu, občas dostanou něco od stolu (žijeme zdravě, maso max dusíme a grilujeme, žádné marinády, soli minimum), můžou na gauč i do křesel a hodně dbáme na správné krmení. Proč si psa pořizuje někdo, kdo se mu nevěnuje, jenom po něm řve a ještě ho uváže u boudy (oplocený pozemek mají) a pes celé dny smutně kouká (procházky se nekonají)? Tímto apeluji na místní maminky - pokud bytového psa chcete zavírat v koupelně nebo na chodbě a do obýváku nesmí, nepořizujte si ho. Pokud máte psa na zahradě, dopřejte mu procházky venku. I takový „zahradní“ pes je potřebuje…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

jannina1
Závislačka 3896 příspěvků 14.04.18 09:41

To je hrozný, ale nejde nějak na tchánovce zatlačit? Osobně, pokud vás to nezrujne, bych pejskovi koupila na každý měsíc pytel granulí, to by mu snad tchánovci dali. O víkendu s ním můžeš jít na procházku a trochu s ním cvičit. Pokud budeš brečet, psovi tím nepomůžeš.

Zwetta
Kecalka 281 příspěvků 14.04.18 09:48

Tohle taky nechápu.. :cert: :pocitac:

terien
Kelišová 6910 příspěvků 14.04.18 09:49

Jo tohle je hnusný týrání :( takových psu znám dost a je mi z toho zle, taky to nechápu a je to hlavní důvod proč psy venku neuznávám. Většina jich skončí v kotci kde si jich nikdo nevšimne jak je rok dlouhý.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 14.04.18 09:49

Hrozný, bohužel takových lidí je hrozně moc, většinou starší lidé to tak mají zažité, a nic jiného si připustit nechtějí. Mladí pak zase zavírání psů v bytě do koupelen a kleci, protože pouští chlupy. My máme psa jako člena rodiny, je s námi v bytě, to neznamená, že si myslím, že to je nutné, pokud je pes venku a má adekvátní procházky, zaměstnání, a kontakt s majiteli je to naprosto v pořádku. Nejlepší je dle mě přístup ven i domů a k tomu procházky. :mavam:

Michalka80
Závislačka 3930 příspěvků 14.04.18 09:51

No, pokud je porad pes u boudy, tak tchanovci nedovoli nejake prochazky nebo cviceni. Ptz pak ten chudak pes u te boudy nebude chtit byt. No, ale aspon ty granule by mu mohli davat… Podle mne je to teda tyrani, chudak pes teda :?

Karlie
Stálice 59 příspěvků 14.04.18 10:00

@jannina1 Tchánovci nechtějí aby se ten pes bral ven, protože potom bude prý dělat bordel a celé dny štěkat a oni se pak nevyspí… To bylo to první, co jsem nadhodila když jsme u nich byli poprvé a skončilo to tím, že jsem se sebrala a jela domů… Od té doby mě mají za pipku a já je nemůžu ani cítit… Granule koupit můžeme, ale už vidím ty obličeje „škoda peněz“. Když u nás našemu psovi syn dával kousek kuřecího, tchánovci se mohli potento, jak plýtvá jídlem a jestli mu to přijde normální. Syn teda řekl svoje (že u nás to normální je) a od té doby ho tchánovci taky nemusí… A on je. :roll:

Karlie
Stálice 59 příspěvků 14.04.18 10:02

@Barbucha3 Tak to máme u nás - máme zahradu, takže když je pěkně, hafani jsou venku s námi a pak pokud chtějí, jdou s námi dovnitř nebo si dovnitř chodí jak chtějí protože dveře venkovní terasy jsou nonstop otevřené… Do toho chodíme min jednou denně na delší procházku kolem města po loukách. :)

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 14.04.18 10:07

Cert vem to krmeni, ale uvazovani a nedostatek pohybu a lasky mi prijde strasny. Proc si ho porizovali? Ja mam psa, gaucaka, nikdy by me nenapadlo ji zavrit do klece nebo do maly mistnosti. Ano, mam chlupy vsude, ano, nekdy steka, ale s tim jsem si ji uz porizovala. Neni nad to kdyz prijdu domu a ona me nadsene vita, kdyz na me lezi a staci aby neco sustlo na chodbe a okamzite vrci, aby se panicce nic nestalo. Pes je bozi stvoreni a vubec nechapu, ze nekdo dopusti aby takhle pustnul u boudy a nikdo se mu nevenoval.

Karlie
Stálice 59 příspěvků 14.04.18 10:11

@Azeretereza Kupovali si ho takříkajíc „na hlídání“ s tím, že pes má prostě u baráku být…minulého psa tchán (myslivec) zastřelil, protože pes nehlídal a byl „na nic“. Je mi to tak líto a kdybych to věděla, psa si vezmu. Jinak máš pravdu-psi jsou kamarádi… :srdce:

radúna
Extra třída :D 11816 příspěvků 14.04.18 10:11
@Karlie píše:
Ahoj, tak přemýšlím. Včera jsme byli u tchánovců, kteří mají psa - německého ovčáka, který tráví celý svůj (zatím pětiletý) život přivázaný u boudy a je živý z rozmočených rohlíků a zbytků. Chce se mi brečet kdykoliv ho vidím a tchánovce kvůli jejich omezenosti vůči zvířatům nesnesu. Jako majitelka chovatelské stanice plemene tosa inu tomu nerozumím. Psy pouštíme i do domu, občas dostanou něco od stolu (žijeme zdravě, maso max dusíme a grilujeme, žádné marinády, soli minimum), můžou na gauč i do křesel a hodně dbáme na správné krmení. Proč si psa pořizuje někdo, kdo se mu nevěnuje, jenom po něm řve a ještě ho uváže u boudy (oplocený pozemek mají) a pes celé dny smutně kouká (procházky se nekonají)? Tímto apeluji na místní maminky - pokud bytového psa chcete zavírat v koupelně nebo na chodbě a do obýváku nesmí, nepořizujte si ho. Pokud máte psa na zahradě, dopřejte mu procházky venku. I takový „zahradní“ pes je potřebuje…

:roll:
Apeluj tam, kde je to třeba, ju? Čili nebuď posera a postav se tchánům, ano?

Ivana 85
Závislačka 2919 příspěvků 14.04.18 10:14

@Karlie taky to beru jako tyrani psu, kdyz jsou jen uvazany. Bohuzel jsem to zazila i z vlastni zkusenosti.Meli jsme 2 feny, jedna byla rocni kdyz jsme zachranili od jednech lidi tu druhou, jako stenatko.Byly hned od zacatku partacky, spaly v jedny boude(dobrovolne i kdyz jsme meli dve) nehly se od sebe.Pak musela ta mladsi na operaci s nohou.Kak jsme ji orivezli zpet, zacly se hrozne rvat. Nejdriv jsme myslely ze to je tim ze starsi citi jiny psi z kliniky tak jsme je na noc rozdelili.Ale rvaly se kazdy den a to do krve. Neslo to jinak nez je rozdelit a na zahrade jsme je museli uvazovat kazdou na jinej konec zahrady.Meli jsme tu inosiho psychloga, zkouseli jsme je na voditkach i na volno pomalu poustet k sobe.Ale vzdy to skoncilo krvavou rvackou. Trpela jsem u kazdyho pohledu na ne, jak jsou uvazany. Strasne jsme to vsichni obreceli, ale nakonec jsme jednu museli dat pryc. I kdyz to moc bolelo, tak to byli nejspis jediny dobry reseni. Protoze na tech retezech jen trpely.

Karlie
Stálice 59 příspěvků 14.04.18 10:15

@radúna Kdybys četla diskuzi, psala jsem výše, o co se snažím a kam se to posouvá. A myslím, že apelovat na lidi, aby si nepořizovali psy, když na ně nemají čas, je v pořádku. ;)

Lianys
Kecalka 265 příspěvků 14.04.18 10:16

Táta měl fenu, ve 12 letech porodila dvě steňata, nechali jsme si obě. Jsou to kříženci labradora s něčím loveckým, šílený. Pozemek máme 1800m2, předpokládali jsme, že nebude problém. Drátěný plot rozervou pod 30s, novější dřevěný podhrabou za dopoledne. Zkusili jsme všechno - napřed vylítat (utekli i po 4 hodinové procházce), zaměstnat hračkami. Zkusili jsme je i mlátit - bez efektu, akorát se báli vrátit domů. Pak jsme je zkusili nechat prostě utíkat, žijeme na malé vesnici, psi se tu promenádují běžně. Jenže ostatní psi chodí u kraje, naši středem silnice a chtějí si hrát s auty :roll: takže v zájmu jejich bezpečí jsme to zrušili. Zkusili jsme jim dat obojky spojené cca 1-1,5 metrovým lankem, aby nezvládli zdrhnout. Přehryžou lanko nebo se vyvléknou z obojku. Dali jsme je kvůli tomu vykastrovat, aby se zklidnili. Takže skončili v 20m2 ohradě vysypanou pískem, protože trávu zryli a nová tam prostě nenaroste. Dali jsme jim na část obvodu ohrady stinovku, během odpoledne ji rozcupovali. Jediné co, tak tam mají nádrž s vodou (cca 2m2), kde se můžou osvěžit. Takhle přes léto když je hezky jsme půl dne venku a oni můžou litat po zahradě, ale co vám budu povídat, v zimě to taková sláva není :(

Karlie
Stálice 59 příspěvků 14.04.18 10:18

@Lianys Možná by to chtělo se psům víc věnovat a unavit je aby neutíkali a nevymýšleli blbiny… Ale vaše řešení není vůbec špatné, stále lepší než malý kotec nebo řetěz. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama