Citronová poleva na perník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 27.11.10 14:54
Citronová poleva na perník

Ahoj
nikdy se mi nepovedlo udelat spravnou polevu, zdobici na pernik. potrebuju slepit chaloupku a nevim ten spravny pomer, poradite? Bilek do toho nechci, preci jen syrove vajicko :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 27.11.10 14:58

Citronem to neslepíš nikdy si myslím. Zkus co nejhustší, ale zas ne moc, aby to trošku „nasáklo“, ale už neteklo… :nevim: Jsou taky nějaké kupované hotové polevy.
Já zdobím bílkovou minimálně 10 let a nikdy žádný průšvih…

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 27.11.10 14:58

A nebo tu chaloupku pozpevňovat špejlema a polevou jen zamáznout ty spáry…

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 27.11.10 15:05

Citronová je taky cukr + bílek + citron, ne? Takhle zdobím a taky zatím ok (naposled tento týden adventní věnec). Jinak bych si koupila citronovou v obchodě a přidala víc cukru, ať líp lepí. :-)
A myslíš, že tu chaloupku následně sníte? :-D Pokud ne, tak je ten bílek asi fuk…

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 27.11.10 15:08

Teď jsem po tom také pátrala, dělám perníčky a na netu jsem našla:

Jak připravit bílkovou polevu

Bílek třeme v misce s cukrem a s citronovou šťávou tak dlouho, až poleva zhoustne a je hladká. Různým ochucením bílkové polevy můžeme připravit řadu chuťově i vzhledově zajímavých polev.

Ingredience:

150 g moučkového cukru
1 bílek
1-2 lžíce citronové šťávy

Extra třída :D 12681 příspěvků 27.11.10 15:09

chaloupku sni manzel, to se nebojim
citronova je jen cit stava a cukr

natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 27.11.10 15:14

200g mouč. cukru, 1 bílek, 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžíce solamylu :palec:

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 27.11.10 15:22

jen s citronem a cukrem to podle me drzet nebude. Jinak me napada jedine lepit cokoladou a pro jistotu spichnout paratky.
Ale toho bilku bych se vubec nebala, to abys mela obavu snist cokoliv

Extra třída :D 12681 příspěvků 27.11.10 15:24

vzdyt ja mam obavu snist cokoliv :) taky cokkoliv nejim :dance:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 27.11.10 15:39

Dá se udělat svazovaná perníková chaloupka - do rohů otvory a svázat mašličkami. Pokud je ale už upečená, tak je to už jedno.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 27.11.10 16:47

Bez bílků to podle mě nepůjde :think:
Leda jak už někdo psal - spojit třeba špejlemi (párátky) a buď marmeládou nebo čokoládou :nevim:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 27.11.10 17:10

já mám na perníky pokaždé jen citronovou polevu(lemonka+cu­kr) a krásně drží, jestli by udržela chaloupku tak to nevím, ale malování na perníkách drží stejně jako s bílkem. Já totiž bílek nemůžu tak ho nedávám ani do toho těsta a taky jsou dobrý :wink: Asi zkus vychytat tu správnou hustotu a nebo ten nápad s párátkama mi taky neprijde špatný :palec:

Extra třída :D 12681 příspěvků 27.11.10 18:02

lacenko a jaky davas pomer cukru a citronky? ja to ani na to zdobeni nikdy nevychytam, mivam to ridky :( poleva mi proste nejde

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 27.11.10 18:05

Mno tak nějak od oka :oops: ale raděj míň :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 27.11.10 18:06

lemonky míň…už se vyjadřuju jak maďar :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >