Reklama

Citronová poleva na perník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 27.11.10 14:54
Citronová poleva na perník

Ahoj
nikdy se mi nepovedlo udelat spravnou polevu, zdobici na pernik. potrebuju slepit chaloupku a nevim ten spravny pomer, poradite? Bilek do toho nechci, preci jen syrove vajicko :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 27.11.10 14:58

Citronem to neslepíš nikdy si myslím. Zkus co nejhustší, ale zas ne moc, aby to trošku „nasáklo“, ale už neteklo… :nevim: Jsou taky nějaké kupované hotové polevy.
Já zdobím bílkovou minimálně 10 let a nikdy žádný průšvih…

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 27.11.10 14:58

A nebo tu chaloupku pozpevňovat špejlema a polevou jen zamáznout ty spáry…

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 27.11.10 15:05

Citronová je taky cukr + bílek + citron, ne? Takhle zdobím a taky zatím ok (naposled tento týden adventní věnec). Jinak bych si koupila citronovou v obchodě a přidala víc cukru, ať líp lepí. :-)
A myslíš, že tu chaloupku následně sníte? :-D Pokud ne, tak je ten bílek asi fuk…

Fima
Nadpozemská drbna 29233 příspěvků 16 inzerátů 27.11.10 15:08

Teď jsem po tom také pátrala, dělám perníčky a na netu jsem našla:

Jak připravit bílkovou polevu

Bílek třeme v misce s cukrem a s citronovou šťávou tak dlouho, až poleva zhoustne a je hladká. Různým ochucením bílkové polevy můžeme připravit řadu chuťově i vzhledově zajímavých polev.

Ingredience:

150 g moučkového cukru
1 bílek
1-2 lžíce citronové šťávy

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 27.11.10 15:09

chaloupku sni manzel, to se nebojim
citronova je jen cit stava a cukr

natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 27.11.10 15:14

200g mouč. cukru, 1 bílek, 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžíce solamylu :palec:

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 27.11.10 15:22

jen s citronem a cukrem to podle me drzet nebude. Jinak me napada jedine lepit cokoladou a pro jistotu spichnout paratky.
Ale toho bilku bych se vubec nebala, to abys mela obavu snist cokoliv

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 27.11.10 15:24

vzdyt ja mam obavu snist cokoliv :) taky cokkoliv nejim :dance:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 27.11.10 15:39

Dá se udělat svazovaná perníková chaloupka - do rohů otvory a svázat mašličkami. Pokud je ale už upečená, tak je to už jedno.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 27.11.10 16:47

Bez bílků to podle mě nepůjde :think:
Leda jak už někdo psal - spojit třeba špejlemi (párátky) a buď marmeládou nebo čokoládou :nevim:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 27.11.10 17:10

já mám na perníky pokaždé jen citronovou polevu(lemonka+cu­kr) a krásně drží, jestli by udržela chaloupku tak to nevím, ale malování na perníkách drží stejně jako s bílkem. Já totiž bílek nemůžu tak ho nedávám ani do toho těsta a taky jsou dobrý :wink: Asi zkus vychytat tu správnou hustotu a nebo ten nápad s párátkama mi taky neprijde špatný :palec:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 27.11.10 18:02

lacenko a jaky davas pomer cukru a citronky? ja to ani na to zdobeni nikdy nevychytam, mivam to ridky :( poleva mi proste nejde

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 27.11.10 18:05

Mno tak nějak od oka :oops: ale raděj míň :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 27.11.10 18:06

lemonky míň…už se vyjadřuju jak maďar :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >