Čivava a venčení venku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 18:56
čivava a venčení venku

Ahojky,
mám skoro půlroční štěně čivavy a stále nechápe, že se venčí venku a ne doma. Má doma ještě podložku, tam čůrá, ale kakat chodí úplně kamkoliv. Podložku už chci zrušit, ale když jsem jí odebrala, vyčůrala se do pelechu druhému pejskovi. Kdo má čivavu, jak jste na tom? Naučí se to vůbec nebo bude vykonávat potřebu stále doma? Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 14.03.19 18:57

Jak často s ní chodíte ven?

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 18:59

Několikrát denně,venčíme druhého psa,někdy jdeme jen s čivavou.

Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 14.03.19 19:00

I v noci?

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:01

Problém je,že už to není malý štěňátko,takže vydrží venku nečůrat hodně dlouho a nechá si to na doma..A nemůžu čekat hodiny,než se vyčůrá…

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 14.03.19 19:02

Náš byl od chovatelky naučený na podložku, venku to neuměl, ale brali jsme ho normálně ven. Jednou ráno už na podložku prostě nechtěl, nevyčůral se tam, vzali jsme ho ven a od té doby jedině venku. Bobky dělal kdekoliv po bytě. Bylo mu tak kolem 8 měsíců. Ale brali jsme si ho až jako 5 měsíčního. Jinak náš první čivavák to pochopil daleko dřív, ale toho jsme si brali jako 2 měsíčního a tenkrát žádné podložky nebyly, takže začal chodit rovnou ven.

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:03

V noci je to v pohodě,spí u postele v pelíšku a většinou to vydrží do rána.Ale nesmím jí z pelechu pustit,jinak se vyvenčí ráno doma.

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:05
@Monchichik píše:
Náš byl od chovatelky naučený na podložku, venku to neuměl, ale brali jsme ho normálně ven. Jednou ráno už na podložku prostě nechtěl, nevyčůral se tam, vzali jsme ho ven a od té doby jedině venku. Bobky dělal kdekoliv po bytě. Bylo mu tak kolem 8 měsíců. Ale brali jsme si ho až jako 5 měsíčního. Jinak náš první čivavák to pochopil daleko dřív, ale toho jsme si brali jako 2 měsíčního a tenkrát žádné podložky nebyly, takže začal chodit rovnou ven.

Tak alespoň,že to pochopil.Mám dojem,že ta naše to zatím vůbec nechápe.A to se jí věnujeme maximálně a co chvíli vyběhnu na dvorek nebo ven.

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 14.03.19 19:09

@jannina1 Jakmile se vzbudí, musíš jí vzít hned ven, aby neměla možnost to doma vůbec udělat. Ona to pochopí, neboj se ;) . Když vidíš přes den, že přičapne a chce čůrat nebo dělat bobek, tak jí bafni a hned ven. To samé hned po jídle.

rozand
Závislačka 4386 příspěvků 14.03.19 19:10

Zrusit podlozku, utirat chvili louze. :roll:

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:14
@Monchichik píše:
@jannina1 Jakmile se vzbudí, musíš jí vzít hned ven, aby neměla možnost to doma vůbec udělat. Ona to pochopí, neboj se ;) . Když vidíš přes den, že přičapne a chce čůrat nebo dělat bobek, tak jí bafni a hned ven. To samé hned po jídle.

No takhle to máme ráno. Jenže přes den,i když ji nachytám,že jde na podložku a letím ven neudělá nic.Minule jsem se naštvala a držela jsem jí v náručí další hodinu a zase šla ven.Zase nic,tak jsme opět odpočívaly na klíně a venku se vyčůrala asi za 4 hodiny od chycení na podložce.Tak denně na to fakt nemám čas:)

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:14
@rozand píše:
Zrusit podlozku, utirat chvili louze. :roll:

Chodí bohužel na měkké,do pelechů…

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:15

Podložka mi až tak nevadí v krajním případě,ale ne jako skoro jedinou plochu k venčení.

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 14.03.19 19:16

@jannina1 někde jsem četla, že posouvat podložku postupně ke dveřím a pak jí dáš ven a ona bude chodit tím pádem taky ven… no je to prostě malé hloupé psí mimino :D

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 14.03.19 19:20
@Monchichik píše:
@jannina1 někde jsem četla, že posouvat podložku postupně ke dveřím a pak jí dáš ven a ona bude chodit tím pádem taky ven… no je to prostě malé hloupé psí mimino :D

Asi to zkusíme posouvat,ale chodbu máme společnou,tak nevím co sousedi :)
Druhou fenku jiné rasy máme od štěněte z útulku,byla u nějákých sociálů někde zavřená,takže neuměla vůbec nic.Během týdne pochopila,že se venčí venku a bylo to. Tahle je zřejmě mírně řečeno natvrdlá… :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama