Křečík umírá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jeanny21
Kecalka 327 příspěvků 03.03.19 19:48
Křečík umírá?

Zdravím, chci se zeptat :(
Dnes jsem si povšimla, že můj 2 a čtvrt roku starý křečík džungarský je nějaký podivný. Málo toho sežrala, vůbec nic za týden nevypila, dnes se třepala celá a na ruce mi oddaně ležela. Když jsem ji dala na zem, aby se proběhla a lehla jsem si k ní, schoulila se zpět k mým nohám. Dala jsem ji proto do klece. Další překvapení, klimbá mimo domek v koutku s nitěmi na hryzání. Když jsem ji do domku položila a domek zavřela, za chvíli už byla zas v tom koutku :,( je stará, vím to, ale před týdnem byla ještě tak vitální! Téměř neúnavná… a teď? No jsem z toho smutná :(
Myslíte, že jen nemá svůj den, nebo „dodělává“? Budu ráda i za vaše zkušenosti, jak to bylo s vašimi křečky.

Pokud odchází, jak dlouho to potrvá? :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
dalmatinka 123
Hvězda diskuse 48367 příspěvků 03.03.19 19:51

Tak křečci žijou cca2roky.ja bych teda nečekala až umře a nechala ho uspat..chovatele je dávají do mrazáku :oops: ale já bych šla na veterinu..

Ice79
Závislačka 2663 příspěvků 03.03.19 19:54

U hlodavců to jde rychle, jeden den běhají a druhý klidně umřou stářím. Pokud mu zjevně nic nebolí, nechala bych ho umřít v klidu doma.

Ice79
Závislačka 2663 příspěvků 03.03.19 19:56
@dalmatinka 123 píše:
Tak křečci žijou cca2roky.ja bych teda nečekala až umře a nechala ho uspat..chovatele je dávají do mrazáku :oops: ale já bych šla na veterinu..

Chovatelé do mrazáku?? 8o Takové magory bych chovateli rozhodně nenazývala. Toto fakt slyším prvně. :zed:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9506 příspěvků 03.03.19 19:58

To už asi dodělává. Ona tahle malinká zvířátka vypadají ok a pak se zhorší nejednou třeba přes noc. Já teda neměla křečka, ale potkana, a ten bez nějakého mechanického zavineni ze dne na den ochrnul na zadní část těla, nechala sem ho týden jak bude pokračovat, protože klasicky jedl, ale hrozně hubnul, tak sme šli na veterinu ho uspat, aby se netrapil. Nebyl mu ani rok.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 03.03.19 20:00
@dalmatinka 123 píše:

Tak to zvíře nemusí rovnou trpět, málo které funguje běžně a pak z ničeho nic umře..Pokud nevydává zvuky nechala bych ji v místě které si sama vybere, z nějakého důvodu je jí nejpohodlnější.Nejspíš jen potřebuje klid.Pokud se pohybuje nechala bych vodu a jídlo na obvyklém místě, zbytečně bych ji nevytahovala ven.Zvíře může odejít tímto způsobem přirozeně.Měla jsem tříleté morče s nádorem, v noci už ,,plakal" bolestí tak jsem ho nechala druhý den uspat.Jiné morče se v sedmi letech chovalo podobně jako tvůj křeček.Odešlo pokojně v noci po necelých dvou dnech takového chování.Večer před smrtí už jen ležela a mrkala.

rokris
Kelišová 7269 příspěvků 03.03.19 20:02
@dalmatinka 123 píše:

Chovatelé je dávají do mrazáku. 8o

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 03.03.19 20:04
@rokris píše:
Chovatelé je dávají do mrazáku. 8o

tak investovat do každého křečka peníze… víš jak…  :mrgreen:

rokris
Kelišová 7269 příspěvků 03.03.19 20:04
@Ice79 píše:
Chovatelé do mrazáku?? 8o Takové magory bych chovateli rozhodně nenazývala. Toto fakt slyším prvně. :zed:

Já taky. Nikdy jsem to neslyšela. Ale on se tím taky asi nikdo nechlubí. Hnus.

rokris
Kelišová 7269 příspěvků 03.03.19 20:06
@Kaileee píše:
tak investovat do každého křečka peníze… víš jak… :mrgreen:

Jo, je mi to jasný. Ale fuj teda! 8)

Azeretereza
Závislačka 2671 příspěvků 03.03.19 20:08

Já měla dzungaraka, taky asi kolem dvou let. A ten byl jeden den v pohodě, běhal v kleci, a druhej den ležel v kleci nataženej a mrtvej. Bylo to rychlý. I když časem jsem se někde dočetla, že tohle občas křečci dělají a nejsou ve skutečnosti mrtví, no já ho pohřbila hned ten den.

Jeanny21
Kecalka 327 příspěvků 03.03.19 20:12

Achjo, tak uvidím, zřejmě už ji toho opravdu moc nečeká, nechám ji samozřejmě v klidu domova, bolesti asi nemá, nekvíká, teď rychle dýchá (nebo jsem možná paranoidní a dýchá tak běžně, já nevím) :nevim:

Dory22
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 03.03.19 20:13

@Jeanny21 Počítala bych raději s nejhorším. Prostě to jsou zvířata, která moc dlouho nevydrží. Já měla doma křečka vždycky, ale syrského černo-bílého. Měla jsem jich asi 6. A taky vždycky každý vydržel ty 2 roky. Byly všechny ochočené,běhalo to doma na volno. A vždy jsem poznala, že je zle, že už bude konec.
Poslala bych jak se to bude vyvíjet a kdyby se měl trápit,tak zajdi k veterináři pro injekci. Stojí okolo cca 100,–

Jeanny21
Kecalka 327 příspěvků 03.03.19 20:13

A hlavně žádný mražák! 8o

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 03.03.19 20:14

My měli už 3 džungarský a všichni kolem těch dvou let přesně jak popisuješ - jeden den ok, další den už leželi v kleci a jen dýchali, nechali jsme je být a za pár hodin byl konec. Fakt rychlý.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama