Co chystat k svatbě?

9541
6.4.07 15:45

Co chystat k svatbě?

Ahoj, zajímalo by mne, co všechno by se správně mělo ke svatbě chystat?Jak jste pořádali hostiny? Koho jste zvali? Já bych radši nějakou menší, na radnici, pak oběd s nejbližšími příbuznými a pak hned na nějakou pěknou svatební cestu, měl jste to někdo tak? Jak na to reaguje okolí? Co byste doporučili za místo k svatební cestě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
6.4.07 15:50

ahoj, co nachystat ke svatbe, pokud to nebudes nejak prehanet, tak ti staci nejake saty, manzelovi oblek, prstynky, kytka a oznameni pro rodinu :) no a hostina my meli obed v restauraci (s nejblizsi rodinou a kamarady) a pak navecer velkou zahradni party (no velkou hodne prehnane) kam prijelo jeste dalsich par lidi :)

a na svatebni cestu jedeme az ted po roce, protoze jsem byla tehotna tak jsme to odlozili az na ted :) a jedeme do Tunisu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
6.4.07 15:53

uff takovych otazek samozrejme jsem na neco zapomnela :)

a jak na to reaguje okoli - polovina pribuznych se se mnou nebavila protoze jsme je na svatbu nepozvali (hlavne babicky, dedeckove, prababicka, tety, sestrenice atd.) ale nejak to prekousli a pochopili :)

jeste k tomu zarizovani nevim odkud jsi ale my meli svatbu na Staromestske radnici v Praze a vzhledem k tomu ze ma manzel trvale bydliste na Praze 1 tak stacilo jit zajistit termin na matriku ;) (coz chce par tydnu predem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8902
6.4.07 16:01

Mrkni na www.beremese.cz Tam najdeš spoustu inspirací :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
6.4.07 16:49

Co chystat k svatbě?

Ahoj,
my taky letos plánujeme svatbu. Bude to až v říjnu, ale už mám toho plnou hlavu.
Ty stránky www.beremese.cz jsou dobrý, ale když jsem do nich poprvé koukla, tak jsem se zhozila. Je totiž spousta věcí, o kterých nevím, že jsou k svatbě potřeba.
Pro začátek asi datum a místo svatby. Pak domluvit počet hostů a místo hostiny. No a potom už to jde jedno za druhým oznámení, šaty /nevěsta, ženich/ dorty a koláčky, ozdoby /na nevěstu, na svatební stůl, na auta, pro družičky …/ muzikanty, foto a vidou. Jé je toho strašně moc. Ale musíš se od něčeho odpíchnout. Je to jako se vším. Nejhorší je začít, pak už to jde samo.
Taky záleží jestli jste na to sami dva. My chceme přípravy před rodinou a příbuznými utajit. Vše by se měli dozvědět až 6 týdnů před svatbou. Tak to bude mazec.
Tak hodně sil, a klidně písni, můžem se společně podporovat.
martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
6.4.07 16:57

Tak ke svatbě…klasika: šaty,oblek, boty,prstýnky,kytku, dort,kadeřník, cukroví a oběd (večeře). ;-)

My se schválně brali až asi o půl druhé..ráno byl klid, vstávali jsme normálně, pozdní oběd jsme měli jen my, sourozenci,rodiče,prarodiče,svědci (nejužší rodina) pak jsme se převlíkli a měli jsme připravené sele (předuzené takže se jen ohřívalo a nemuselo se dělat od rána), posezení u ohně, bečky, pití co kdo ráčí, hudba, kytary…a přišli zvaní (kamarádi i příbuzní - kamarádi v drtivé většině) a nakonec i nezvaní a bylo to super! žádné povinné tanečky, vtipné hry (prostě nejsem typ pro klasické svatební veselí) a žádní naštvaní příbuzní..teda taky se našli, ale to je jejich problém…;-)

rodičové se nejdřív cukali - ale jejich seznamy širokého příbuzenstva mě fakt děsily a představa nudících se lidí, které jsem viděla naposledy jako pětiletá, u stolu do „U“ mě fakt děsila.....;-) chtělo to hodně taktu, sem tam „nebolestný“ ústupek a hlavně je pro věc nadchnout…

nám se povedlo (svatební cesta nás ještě čeká…a asi se ještě načeká)

myslím, že když si to tak zařídíte jak píšeš, a odjedete na svatební cestu, budete mít krásné vzpomínky..prostě to kouzlo obřadu a toho slibu si prostě vychutnáte hned a jen spolu..vidím v tom jen klady ;-)

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
6.4.07 17:06

To je právě to z čeho máme strach, že se to někomu líbit nebude, někoho to bude třeba nudit, nebudem moct pozvat všechny atd. Chcem si prostě užít svatbu my a mít na to vzpomínky a ne aby hromada známých se najedla a já měla jen nervy z příprav. Měl jste to taky někdo tak, že jste měli obřad na radnici, pak s nejbližšími oběd a pak rychle pryč a užívat si? :D Nezdá se vám to sobecké? Jak byste to zařídili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6915
6.4.07 19:03

Ahojky,

ještě dobrý odkaz: www.svatba.cz
dle těchto stránek jsem se většinou inspirovala:-)
pak ještě: www.svatby.cz

Krásnou svatbu!

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
6.4.07 20:37

Ahojky, ten odjezd na svatební cestu jsem si taky tak představovala, ale realita byla jinde. Obřad je většinou dopoledne, pek aspoň oběd s nejbližšími a než se naděješ je navečer. Myslím, že by sis termín svatby musela plánovat až po zjištění termínu dovolené, tak mi to aspoŇ přišlo. Já měla svatbu v dubnu a na svatební cestu jsme jeli až v létě. Organizačně to nešlo zvládnout. TAk to zvládni aspoň ty. Majka. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
7.4.07 12:02

Co chystat k svatbě?

I my máme strach, aby nám do toho někdo /hlavně maminky/ nemluvil. Proto si to uděláme všechno sami, a až to bude tak nějak dané do kupy, tak jim to oznámíme. Navíc nechci jim přidělávat starosti. Chci si tam pozvat lidi, které máme rádi my. A né že nám někdo řekne, toho pozvat musíš nebo se urazí.
Je to jen na vás.
martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
7.4.07 12:40

Měla jsem svatbu podle svých představ. Asi 30 lidí(nedalo se nepozvat někoho z příbuzenstva). Večer pak přišlo asi 15 kamarádů.To už ale byly jen studené mísy, tak to nevadilo. Svadba v obřadní síni u nás na vsi, a hostina v motorestu. Bavili se všichni-naliješ a baví se. Neboj bude to super. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
7.4.07 14:19

Ahoj,
klidně si svatbu zařiď podle svých představ, není to rozhodně sobecké. Myslím, že je to hlavně váš den a tak byste si jej měli zařídit co nejvíc podle svých představ :)

Jen si musíš sladit termín svatby a termín odjezdu na líbánky. Pokud pojedete někam poblíž a autem, tak to určitě problém nebude. Pokud se chystáte někam do tepla, tak počítej s tím, že do většiny letovisek se lítá jen v určité dny :idea:

My jsme chtěli také odletět, co nejdřív po svatbě (v sobotu), ale museli jsme počkat až do pondělka. Nakonec nám to vůbec nevadilo :wink: Svatební den jsme si krásně užili, veselili se a tancovali až dlouho do noci (spíš rána 8)) Přespali jsme v místě hostiny, ráno si poleželi, posnídali a v klidu odjeli domů. Tam jsme se sbalili (před svatbou na to nebyl čas) večer poseděli s kamarádama a ráno jsme jeli na letiště :D Nádhera. Nejkrásnější dovolená, moc doporučuji :!

Krásnou svatbu a úžasné líbánky přeje Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama