Co dál po RD? Zvažuji studium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 16:12
Co dál po RD?

Ahoj. Potrebuji poradit. Mám x let praxi na JIP a vystudovaný Bc ošetřovatelství, teď 6let na RD. Do práce zpět do nemocnice se mi přiznám nechce. Zvažovala jsem dodelat si nějaký další studium. Jenže kam dal? Za poslední roky praxi nemám. Rada bych pracovala na zkráceny úvazek a klidně studovala. Nebo zatím i jen studovala. Dálkově pokud možno. Napadlo mě udělat si i kurz třeba na poradce výživy - jenže těch je všude mraky. Mate nějaký tip na dobrý kurz? I na ti výživu nebo nějaký jiný. Klidně i rekvalifikaci? Do práce nemusím, manžel mě uživí, ale já nějak nechci být jen doma s dětmi.

Prosím o anonym. Chodí sem hodne známých. Nechci o tom zatím s nikým mluvit. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ketris
Echt Kelišová 9753 příspěvků 04.01.19 16:13

A co treba zkusit asistentku pedagoda?

Heivka
Závislačka 3465 příspěvků 04.01.19 16:22

Co zkusit něco ve vašem oboru, zoufale chybí lidé na rehabilitaci dlouhodobě nemocných, pro tchána jsme hrozně dlouho sháněli někoho kdo by byl ochoten s ním cvičit doma i s jeho diagnózami. Teď k němu jedna paní dojíždí a hrozně moc tím pomáhá celé rodině i když to stojí nemalé peníze.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17522 příspěvků 04.01.19 16:27
@Ketris píše:
A co treba zkusit asistentku pedagoda?

Nojo, to je job snů :palec: :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 11537 příspěvků 04.01.19 16:29

@Antonie Bolavá jestli ji manžel uživí, tak je to casove dobra práce a je po nich poptávka

alisekR
Kelišová 5418 příspěvků 04.01.19 16:35
@Tichošlápek píše:
@Antonie Bolavá jestli ji manžel uživí, tak je to casove dobra práce a je po nich poptávka

Jo, ale s jejím vzděláním je jí na to škoda. ;)

alisekR
Kelišová 5418 příspěvků 04.01.19 16:36
@Anonymní píše:
Ahoj. Potrebuji poradit. Mám x let praxi na JIP a vystudovaný Bc ošetřovatelství, teď 6let na RD. Do práce zpět do nemocnice se mi přiznám nechce. Zvažovala jsem dodelat si nějaký další studium. Jenže kam dal? Za poslední roky praxi nemám. Rada bych pracovala na zkráceny úvazek a klidně studovala. Nebo zatím i jen studovala. Dálkově pokud možno. Napadlo mě udělat si i kurz třeba na poradce výživy - jenže těch je všude mraky. Mate nějaký tip na dobrý kurz? I na ti výživu nebo nějaký jiný. Klidně i rekvalifikaci? Do práce nemusím, manžel mě uživí, ale já nějak nechci být jen doma s dětmi.Prosím o anonym. Chodí sem hodne známých. Nechci o tom zatím s nikým mluvit. Děkuji.
Šla bych studovat nějakou fyzioterapii. Když pak půjdeš na chvíli do praxe, můžeš si to otevřít i soukromě. Je to díra na trhu.
Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17522 příspěvků 04.01.19 16:37
@Tichošlápek píše:

Však já vím, mluvím ze zkušenosti. Ale člověk musí mít nervy ze železa

jessikka
Extra třída :D 10855 příspěvků 04.01.19 16:50

Kamarádka jezdí pro domácí péči. Je to odborná práce, pochůzky si přizpůsobí časově, jak potřebuje, dělá jen ve všední dny.

Lajka09
Závislačka 4789 příspěvků 04.01.19 16:50

Kdyby mě manžel uživil a nemusela bych makat, zůstala bych na Jipce na půlúvazek. Při dvanáctkách je to 7-8 směn za měsíc. Budeš mít volno na sebe i děti. V práci ti nebudou tolik vadit problémy,které se řeší, když jsi tam stále. Ale já mám práci na intenzivní péči ráda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 17:01

Holky děkuji moc za reakce. Na asistent pedagoga jsem nedělala praxi a bakaláře - nechci být nevdecna ale toto ne… to raději zůstanu na JIP … tam jde o to, ze holky neradi vidí, ze ja mam volno a ony ne a cokoliv je třeba přes čas tak chtějí abych brala já protože je málo sester a ony na plny úvazek už toho mají mraky…navíc chodí pomáhat i z jiných oddělení .. a proto se mi nechce se vracet. Napadlo mě udělat kurz výživové poradkyně ale je jich spousta. Nevím zda bych mohla dodelat magistra na nutriční terapii a biochemie není můj top obor. Nevíte zda bych mohla udělat fyzioterapii - prihlasit se na Mgr obor když mam Bc ošetřovatelství?? Je to přeci jen jiné trochu… já prave zvažuji ze bych dělala fyzio … nebo tu výživu. Manžel má ambulanci a až budu chtít mužu nastoupit k němu, i na částečný úvazek, ovšem já bych rada i neco sama. A i kdybych pak pracovala s nim a nechala si tam kurz vyzivovy poradce, nemusím tam lidem nic cpát ale když budou chtít, můžou se obrátit… rozhodne nechci žádné pytliky diet, jsem proti tomu. Ale nevím… zvažuji. Nebo se vrátím na JiP na zkráceny úvazek a bude. Máme deti malé a musím je obstarat hlavně já i když manžel pomaha a pomůže.

Lajka09
Závislačka 4789 příspěvků 04.01.19 17:04

Tak než znova studovat na VŠ fyzio.,co zkusit kurz masáže, reiki,baňky, tapeing,…a věnovat se tomuto?

Ketris
Echt Kelišová 9753 příspěvků 04.01.19 17:26

@Antonie Bolavá Vzhledem k jejim pozadavkum je to super, kazdopadne rozhodnout se musi sama :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 11:37

Ahoj anonymní, pokud máš Bc. ošetřovatelství, tak na NMgr. fyzioterapii podle mě určitě nemůžeš. Musela bys na Bc. fyzioterapie, ale možná by ti uznali některé předměty - anatomie, fyziologie, patologie… ty totiž mívají na LF bakaláři většinou společně, i když na Bc. ošetřovatelství se možná v anatomii neprobírají tak podrobně svaly, to nevím, já studovala medicínu. Pokud by tě zajímalo to nutriční, tak je buďto rekvalifikační kurz výživový poradce, většinou má tak 90-120 hodin. Nebo se pak dá studovat nutriční terapie na VŠ, nebo VOŠ. Tak ať se správně rozhodneš a vybereš si něco, co tě bude bavit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 12:22
@Anonymní píše:
Ahoj anonymní, pokud máš Bc. ošetřovatelství, tak na NMgr. fyzioterapii podle mě určitě nemůžeš. Musela bys na Bc. fyzioterapie, ale možná by ti uznali některé předměty - anatomie, fyziologie, patologie… ty totiž mívají na LF bakaláři většinou společně, i když na Bc. ošetřovatelství se možná v anatomii neprobírají tak podrobně svaly, to nevím, já studovala medicínu. Pokud by tě zajímalo to nutriční, tak je buďto rekvalifikační kurz výživový poradce, většinou má tak 90-120 hodin. Nebo se pak dá studovat nutriční terapie na VŠ, nebo VOŠ. Tak ať se správně rozhodneš a vybereš si něco, co tě bude bavit.

Díky moc za reakci. Já jsem se na to divala a prave jsem si říkala, ze to ošetřovatelství nebylo úplně šťastně zvolené, protože mam dost omezené možnosti co dal a vůbec co dělat. Výživových poradců je spousta a když vidím, kdo je uci :roll: dost pochybuji o úrovni. Mě by vyzivovy poradce bavil, divala jsem se na ty kurzy a rada bych někoho z praxe kdo mi ukáže praktické věci, fyziologii, biochemii, výživu mam z přednášek z bakaláře zkoušky (i když jsem taky dost zapomněla), ale to praktično byhnrada viděla, a studovat znovu Bc nutriční terapeut mi přijde další tři roky strašne dlouhá doba. Uvidím. Musím to nějak promyslet. Díky moc ještě jednou za reakci ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >