Co je lepší antikoncepce

123
15.4.20 06:58

Co je lepší antikoncepce

Ahoj. Absolutně nevím kam toto téma spadá, tak ho dám do těhotenství..
Až dostanu MS chtěla bych se začít chránit jedno dítě mám a jsem sama, a dítě neplánuji… Dnes nebo zítra půjdu na gyndu tak si rovnou chci nechat něco předepsat, ale nevím co je úplně nejlepší, zda tělísko, prášky injekce, či náplasti. Děkuji za Vaše zkušenosti a přeji pěkný den ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4164
15.4.20 07:10

Nejlepe necpat do sebe zadne hormony. Proc chces neco brat kdyz nikoho nemas? I pokud si najdes, tak s nim stejne budes cas spat s kondomem, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9676
15.4.20 07:30

@Jaru-nka IX let jsem brala prášky už bych to nebrala. Zadne hormony. Jedine kondom i když není moc prijemny :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15262
15.4.20 07:40

Já mám hormonální tělísko a jsem maximálně spokojená. Svoje možnosti prober s doktorem. Tady ve starších diskusích najdeš spoustu zkušeností s různými druhy antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50089
15.4.20 07:46

Mirena-nehormonalni telisko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
15.4.20 07:50

Být sama, tak neberu nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11731
15.4.20 08:12

Sice píše, že je sama, ale když se chce chránit, tak asi aspoň ňákýho pícháka má :nevim: za mě teda kondom, zvlášť pokud nemáš stálýho partnera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
15.4.20 08:14

Pokud nikoho nemáš, tak bych to neřešila.

Pokud jo, tak bych se rozhodně chránila PŘED první menstruaci. Můžeš otěhotnět hned z první ovulace po porodu a menzes tedy vůbec nedostat. Je to nepravděpodobné… ale zrovna takovou nepravděpodobnou záležitost kojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
15.4.20 08:15

Za mě prášky top :srdce: ale musí být zodpovědnost no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5882
15.4.20 08:16
@matkabagristy píše:
Mirena-nehormonalni telisko

Mirena je hormononální, ne???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
15.4.20 08:17

Pokud jsi sama, tak kondomy, nebo aspoň tedy kombinaci pro vyšší spolehlivost: třeba prášky/tělísko plus vždy kondom. Až budeš mít stálého partnera, můžeš to risknout bez, ale do té doby si kromě dítěte můžeš vykoledovat i slušnou sbírku breberek, tak na to pozor. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13701
15.4.20 08:19

@Jaru-nka

Ahoj,

já se tedy přiznám, že bych do hormonů nešla - prostě si myslím, že není dobře tělu několik let nalhávat, že je nonstop těhotné :nevim: pak se holky diví, že po x letech používání HA nemužou otěhotnět…

Náplast a injekce jsou dle mého největší blbost a hazard, tabletky byly dokázané, že tam je velká hladinka a přebytky se močí dostávají do pitné vody, protože je čističky neumí odstranit (vem si, že léky mají určitou gramáž - máš si vzít pulku, nebo celou, nebo kolikrát i jednu a půl tabletky, ale HA prostě je tabletka a je jedno zda vážíš 50 nebo 150kilo :nevim: ), no a tělísko - někdo na něj reaguje dobře a někdo špatně a někomu vypadne a otěhotní, ani neví jak…

Vzhledem k tomu, že řešíš tedy antikoncepci, tak asi máš partnera, stálého… s ním bych řešila, zda je ochotný používat kondom :think:

Nicméně když už, tak bych šla do nehormonálního tělíska :palec: tomi příjde jako nejmenší zásah do těla a nejmenší zlo, jak to tělo oklamat a zároven mu neškodit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10816
15.4.20 08:21

Pokud si sama tak bych do sebe necpala zbytečně hormony a poresila to až to bude aktuální. V novým vztahu bych nějakou dobu pouzivala kondom a případně ještě spermicid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
15.4.20 08:31

No holky, napsala jsem to blbě 😂 vztah nemám, díky bohu 2 roky pekla. Ale nejsem žádná jeptiška a jsem mladá holka 21leta, synovi jsou 2 roky… A já už blaznim prostě, nechci mít strach se z nekym vyspat a mít strach ze jse. V tom chci se chránit sama, abych já měla jistotu, že něco beru, že je menší riziko otehotneni apod… Když jsem byla pod zákonem a u rodičů brala jsem prášky josefinu nebo tak nějak a vyhovovaly my, ale teď do toho ještě stále kojim… S dr jsme otom mluvila a nehormonální mi nedoporučuje z hlediska že tam je větší riziko otehotneni, + záněty + mimodelozni otehotni atd… Do tělíska se bojím jít, nevím zda bych přežila že v sobě mám něco cizího…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5882
15.4.20 08:37
@Jaru-nka píše:
No holky, napsala jsem to blbě 😂 vztah nemám, díky bohu 2 roky pekla. Ale nejsem žádná jeptiška a jsem mladá holka 21leta, synovi jsou 2 roky… A já už blaznim prostě, nechci mít strach se z nekym vyspat a mít strach ze jse. V tom chci se chránit sama, abych já měla jistotu, že něco beru, že je menší riziko otehotneni apod… Když jsem byla pod zákonem a u rodičů brala jsem prášky josefinu nebo tak nějak a vyhovovaly my, ale teď do toho ještě stále kojim… S dr jsme otom mluvila a nehormonální mi nedoporučuje z hlediska že tam je větší riziko otehotneni, + záněty + mimodelozni otehotni atd… Do tělíska se bojím jít, nevím zda bych přežila že v sobě mám něco cizího…

Dvouletého stále kojíš a menses jsi ještě neměla? A do ted jsi se nechránila nijak nebo zatím nebyl žádný chlap? Já brala prášky nějaké nízkohormonální hned po porodu, i když jsem kojila. Bála jsem otěhotnění i když jsem kojila. A po nějaké době jsem šla do těliska, to mám nyní přes rok a pohoda, nemám menses. A nechráníme se s mužem už vůbec jinak. Ale mám stálého partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat