Co k jídlu při aftech - dvouleťák

653
2.5.14 12:29

Co k jídlu při aftech - dvouleťák

Ahoj, jdu si pro radu.
Malý (22m) byl v pátek očkovaný priorixem. Druhá dávka. Od pondělka měl teploty, byl plačtivý, neměl chuť k jídlu a dneska v noci se osypal tak, že není k poznání. A má to i v puse. Ráno jsme byli u lékaře, dostali jsme kapky Fenistil a tekutý pudr.
Je vidět, že už má hlad a asi i chuť, ale bolest mu nedovolí jíst. Sní dvě sousta a strašně pláče. Přitom ale pořád na něco ukazuje a hlásí, že chce jíst. Proto se chci zeptat vás, které máte zkušenosti s afty, co mám dávat k jídlu, aby ho to dráždilo co nejméně? Dneska ráno jsem mu dala míchané vajíčko a k tomu si sám řekl o suchý chleba. A jedl celkem bez problémů. Jogurt k svačině ale obrečel. K obědu snědl trochu slepičího vývaru, ale moc tomu nedal. Jindy dokáže sníst kotel.
Doporučíte nějaká šetrná jídla? Předem díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
zichisek
2.5.14 12:33

Dcera na afty trpí hodně. Zabírají nám homeopatika Borax.
Jinak dcera zvládá jíst přesnídávky, jogurty…nesní nic v tužším stavu. Dávám mléko nebo mléčný koktejl, ovocný freshdžus, banán
Ale záleží jak ty afty má, aby ho to ovoce neštípalo

• Citovat
  • Nahlásit
2360
2.5.14 12:36

Ovoce ne kyselé - banán, jablko. Jogurt může taky pálit, spíš bych dala nějaký tvaroh, lučinu. Polévka taky nesmí být moc teplá. Zkus uvařit bramboračku a trochu jí rozmixovat ať se mu líp polyká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
2.5.14 12:38

@zichisek On právě při přesnídávce i jogurtu po dvou lžičkách plakal „ne, neci“. A šmidlal si rukama okolo pusy. Já doufám, že to odezní s tou hnusnou reakcí na očkování. Kdyby ne, zkusím ta homeopatika. Pročítala jsem starší diskuze o aftech a doporučuje to tam více maminek.
Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
2.5.14 12:40

@Akras2 Děkuju, vyzkouším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19136
2.5.14 12:41

Udelej mu bramborovou kasi a nechala bych schladnout do vlaha. Mozna by k tomu mohl zvladnout kousek prirodni ryby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2360
2.5.14 12:42

Ještě mě napadla bramborová kaše, řidší by taky mohl zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
2.5.14 12:42
@Gobca píše:
@zichisek On právě při přesnídávce i jogurtu po dvou lžičkách plakal „ne, neci“. A šmidlal si rukama okolo pusy. Já doufám, že to odezní s tou hnusnou reakcí na očkování. Kdyby ne, zkusím ta homeopatika. Pročítala jsem starší diskuze o aftech a doporučuje to tam více maminek.
Děkuju!

My jsme vyzkoušeli kde co, trpí mi na afty obě děti - 10měsíců a 4 roky. A vše co je dostupné za léky, tak je štípou v puse, že mi tu pusinu pak ani nechtěli otevřít :roll:
Dceři dělá dobře na afty studené-zmrzlina. Nebo ovocná šťáva do tvořídka na led a pak si to po jednom ocucává. Jak to tím studeným trošku zchladí, tak do ní nacpu pomalu jakékoli jídlo.
Ještě mě napadla bramborová kaše. Já dělám bramborovo-mrkvovou a nesmí být moc teplá, jen taková vlažnější.

• Citovat
  • Nahlásit
2360
2.5.14 12:43

@zichisek máme stejné nápady :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
2.5.14 12:44

Já trpím na afty hodně a doporučuju koupit aloclair-je to gel co se nanáší na aftičky a rychle po něm mizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
2.5.14 12:52

@Akras2 @zichisek @Eemii když on brambory nerad :) Ještě tak v té polívce. Už stojím u sporáku a jdu na to. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
2.5.14 13:03

@Gobca
Krome receptu… bych mu dala nurofen 3×denne co 8 hodin a zkus calgel, co se dava miminum na rostouci zuby, je tam lokalni anestetikum…
Pri angine, co jsem pred lety mela, jsem se bez brufiku nemela sanci ani napit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
2.5.14 13:16

@BellinkaX Nurofen jsem dávala do včerejška, dokud měl horečky. Když se osypal, teplota klesla na normál. Teď ho víc trápí ta vyrážka všude po těle a v puse. Proto nám lékař dal ten Fenistil, aby tomu ulevil. Nurofen už mi nedoporučil.
Ten Calgel jako anestetikum mě nenapadl… Přitom máme doma. Zkusím dát, protože - aby toho nebylo málo - mu teď ještě k tomu všemu rostou špičáky.
Prostě hitparáda. :?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
2.5.14 13:21

To podle mě neodhadneš. Dcera má syndrom periodických horeček, spojené s aftami. Vyběr jídle je udivující. Většinou nejí nic, jen pije džus. Jinak jeden čas byla při tom výhradně na oloupaných mandarinkách. Pak to změnila za hroznové víno. Teď jí zas jen maso. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
2.5.14 13:32

@Gobca
Neni zac, nurofen muzes, taky se krom teplot uziva jako analgetikum. At je brzo lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat