Co mohu po mateřské dělat za práci - střední všeobecná sestra

Anonymní
16.3.21 21:06

Co muzu delat za praci???

Hezky vecer,
Za pul roku mi konci RD a a budu se vracet do zamestnani. Jsem vystudovana vseobecna sestra (pouze stara stredni zdravotka), vysokou jsem nedokoncila - studovala jsem ekonomiku a pravo. Nikdy jsem jako sestricka nepracovala (pouze praxe na skole), ale chtela bych se k tomu vratiti…Po mature jsem pres 4 roky delala veterinarni sestru a pak jsem za zaskok byla ucitelka na zakladni skole, kde jsem vyucovala prirodopis a chemii. Ta prace me bavila, ale asi se k tomu vratit nemuzu, protoze jsem tam byla jen ze nebyli ucitele, ale nemam na to vzdelani.
Takze se ptam, zda byl nekdo v podobne situaci, ze se chteji vratiti do oboru, ale nemaji zadnou praci??? Sly by udelat nejake zkousky, nejake preuceni atp.?
Dekuji J.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.3.21 21:09

V socilnich službách jsou taky sestry s maturitou na nemusi vykonavat vysloveně sesterskou psaci.

• Citovat
  • Nahlásit
46798
16.3.21 21:16

No, ja doufam, ze ucit uz nenechaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6642
16.3.21 21:34
@Anonymní píše:
Hezky vecer,
Za pul roku mi konci RD a a budu se vracet do zamestnani. Jsem vystudovana vseobecna sestra (pouze stara stredni zdravotka), vysokou jsem nedokoncila - studovala jsem ekonomiku a pravo. Nikdy jsem jako sestricka nepracovala (pouze praxe na skole), ale chtela bych se k tomu vratiti…Po mature jsem pres 4 roky delala veterinarni sestru a pak jsem za zaskok byla ucitelka na zakladni skole, kde jsem vyucovala prirodopis a chemii. Ta prace me bavila, ale asi se k tomu vratit nemuzu, protoze jsem tam byla jen ze nebyli ucitele, ale nemam na to vzdelani.
Takze se ptam, zda byl nekdo v podobne situaci, ze se chteji vratiti do oboru, ale nemaji zadnou praci??? Sly by udelat nejake zkousky, nejake preuceni atp.?
Dekuji J.

můžeš dělat zdravotní sestru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15039
16.3.21 21:40

Zdravotní sestru dělat můžeš. Je jedno jak dlouho jsi po škole, papír na to máš. A sestřiček je nedostatek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 21:43

A co si dodělat učitelské minimum a jít učit? Myslím kvůli časové náročnosti, jako sestřička musíš být těch 8 hodin v práci, ne? Když nemáš zkrácený úvazek. Znám opravdu hodně učitelek a většina mizí domů ve dvě nebo ve tři a třeba přípravu si můžou dělat třeba večer (ale záleží taky na škole), navíc prázdniny atd. Taky se teď dost zvedaly platy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46798
16.3.21 21:46
@Markéta Rudná píše:
A co si dodělat učitelské minimum a jít učit? Myslím kvůli časové náročnosti, jako sestřička musíš být těch 8 hodin v práci, ne? Když nemáš zkrácený úvazek. Znám opravdu hodně učitelek a většina mizí domů ve dvě nebo ve tři a třeba přípravu si můžou dělat třeba večer (ale záleží taky na škole), navíc prázdniny atd. Taky se teď dost zvedaly platy…

pedagogicke minimum je urceno pro absolventy vs, nikoli pro maturanty a platy se ted zvysovaly o 4%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15039
16.3.21 21:54

@Markéta Rudná jenže aby mohla jít dělat učitelku, tak by se teď musela přihlásit na VŠ pedagogickou a do určitého termínu dodělat. A je otázka, jestli by to zakladatelka dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 21:56

Jaj s absolventy je to pravda, pardon. Ale za posledních 5 let se zvyšovali víckrát a všem mým známým rostly i odměny. Příjde mi, že kdysi to bylo fakt špatně ohodnocené, teď vzhledem na většinou nižší počet pracovních hodin, docela v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52965
16.3.21 21:59

@Markéta Rudná
Minimum si udělat klidně může, ale tahle kvalifikace ji bude stačit, aby dělala asistentku nebo vychovatelku. Jinak si musí vystudovat pět let. Aby mohla být uč. odborného výcviku na SŠ třeba zdravotnické, tak musí mít minimálně bakaláře a ideálně praxi v oboru.
Takže k učitelství je třeba dostudovat. Maturita je málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
16.3.21 21:59

Mno, já bych asi zavolala na personální nejbližší nemocnice a tam se informovala. Podle mě po tobě skočí všema deseti a případné nutné dovzdělání půjde řešit v součinnosti se zaměstnavatelem. Žádný meziplanetární problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52965
16.3.21 22:04

Taky si myslím, že v nemocnici teď po tobě skočí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10522
16.3.21 22:18

Nebo muzes delat sestru v domaci peci, to se naucis rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
16.3.21 22:25

@Lucie_Sx to rozhodně nemůže, sestra v domácí péči musí mít praxi u lůžka 5 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
16.3.21 22:28

A s tou zdravotní sestrou to taky nebude tak horké, pokud to nikdy nedělala, tak se o ní bez praxe prát určitě nebudou, vlastně nic neví a to co se učila někdy před x lety na škole, je ji uškodil ničemu, tak jediné sanitárka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat