Co obnáší chov morčete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Solni
Stálice 73 příspěvků 10.07.18 14:30
Co obnasi choc Morcete ?

Ahojda, resime prave zda poridit ci neporidit.. Co choc obnasi? Dekuji

Reakce:

Wendea71
Kecalka 292 příspěvků 10.07.18 14:50

Chov morčete?Klec,ho­bliny, mazlení,směs a občas jablíčka a třeba pampeliškový listy a hodně,hodně sena a vody

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 10.07.18 15:05

smrádek

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 10.07.18 15:17
@Solni píše:
Ahojda, resime prave zda poridit ci neporidit.. Co choc obnasi? Dekuji

Mám doma několik kousků :mrgreen: klec nebo ohrádka, podestýlka, misky a napáječky. Toť k základu. Jinak musí mít neomezeně přístup k senu a vodě. Nedávat směsky, protože obsahují vejce a drůbeží moučku - hodně špatně stravitelné. Takže dávat spíše granulky a tak 2× denně zeleninu, ale ne všechna je vhodná, takže je dobré si pročíst, kterou ano a kterou ne. Ovoce tak 2-3× týdně. Hlavně nedávat žádné pečivo. A dodávat vitamín C, potřebují ho, ale neumí si ho sami vytvořit. Mrkni se na www . kralici . cz / morcata Najdeš tam veškeré potřebné informace a je tam i jídelníček, ten si určitě podrobně pročti, předejdeš tak zažívacím problémům. Za mě pořídit určitě, jsou to fajní ťunťové, ale pořiďte aspoň dva stejného pohlaví, samotní strádají.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32514 příspěvků 10.07.18 16:20

Klec, piliny, seno, zrní, napáječka… Náš pak pravidelně dostává mrkev a ledový salát. Na broušení zubů dáváme tvrdý chleba. Předchozí morčata milovala ovoce - jablka, banán, borůvky, jahody. Tohle nad tím ohrnuje nos.

Pipet
Generální žvanilka 24104 příspěvků 10.07.18 18:10

A hlavně to obnáší pěkný kravál :lol:

Solni
Stálice 73 příspěvků 10.07.18 21:58

@Pipet kraval ?? Je je..mame maly byt :)

Solni
Stálice 73 příspěvků 10.07.18 21:59

@_0812_ jsou vhodni k malym detem ? Diky

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 10.07.18 22:22
@Solni píše:
@_0812_ jsou vhodni k malym detem ? Diky

Mám tříletou dceru. Pokud dítěti vysvětlíš jak má hladit a bude s ním manipulovat s dozorem tak nebude problém. Ale lepší to bude až si morčátko na vás zvykne. Ze začátku bude divoké a bude se bát, jedině, že byste vzali od chovatele, ty už jsou většinou vymazlený. Než si zvykne trvá to pár týdnů, takže doporučuji často na něj mluvit, hladit a hlavně podávat kromě z misky i hodně jídla z ruky. Pokud by mu dítě ubližovalo, děsilo, lekalo nebo prostě mu dělalo zle tak samozřejmě může kousnout a to teda sakra bolí. A pokud budete brát ze zverimexu, tak pozor. Dávají je dohromady se samečky a já si tak koupila 2,5 měsíční samičku a za dva týdny jsem zjistila, že březí a za další tři týdny se jí narodili mimča. Jinak taky každá rasa je jiná. Třeba peruánci nebo sheltie jsou zvědavý a akčnější a třeba takový US Teddy jsou spíš peciválové co rádi leží a chrní. Já mám třeba hladkosrsté - pohodová klidná holčina, její mimča jsou huňatější a těžko říct co je to za rasu, ale jedno je klidné a další totální torpédo a pak skinny- zvědavá, přítulná a povahově moc hodná, ale uřvaná jak hrom, když spustí rve to uši i sousedům. Takže bych si i pozjišťovala charakteristiky plemen, které by pro vás bylo nejvhodnější a dle.toho morčátko koupila.

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 11.07.18 10:31

Projeďte net a najděte si chovatele. Nekupujte za pár šlupek ze zverimexu. Budete mít větší jistotu zdravýho zvířátka. Co znám chovatele, tak všechny svoje zvířata (i ty, co jsou časem pryč) milujou, takže jsou vymazlený, očkovaný a správně krmený. A když něco nebudete vědět, jistě vám rádi poradí.

Wendea71
Kecalka 292 příspěvků 11.07.18 11:08

@lucenka piliny určitě ne ty jsou z dřevotřísky a to jim škodí,jediné hobliny ze dreva

Pipet
Generální žvanilka 24104 příspěvků 11.07.18 17:51
@Solni píše:
@Pipet kraval ?? Je je..mame maly byt :)

A máte kam dát metrovou klec?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >