Co s přerostlými orchidejemi?

303
16.7.13 12:42

Co s orchidejemi?

Rostlinky jsou vytáhlé, jak lezou za sluníčkem, tak jsou hodně na jednu stranu. Kdybych je otočila, aby se srovnaly, tak mi spadnou na zem. Všude vzdušné kořeny. Je to taková džungle. Ale co s nimi?

Příspěvek upraven 27.04.14 v 20:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5470
16.7.13 13:06

Pridej fotku pro lepsi predstavu, taky mam dost dzungli, ale rekla bych, ze jim to vyhovuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
16.7.13 13:06

Já mám pořád u stonků přidělané ty tyčky a krásně to drží, nikam se kytka nekácí. Ale mám je podstatně mladší. Kvetení pořád dokola závidím, já teď čekala půl roku a konečně začal rašit novej, zatím má asi 6cm, ale to půjde :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 13:13

Mě tedka odkvetly, zas budu čekat půl roku než něco vyrasi. Mám je nějak zastrihnout, chtěla bych aby mi kvetly celoročně :) nějaké tipy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5470
16.7.13 13:22

Tak orchideje maji sve obdobi, kdy kvetou a hlavne, kvet velmi vysiluje, takze pokud rostlina kvete a kvete opakovane, je to nekdy na ukor rostliny samotne, je lepsi kvetni vyhon ustrihnout a nechat rostlinu zregenerovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7779
16.7.13 13:32

Já sem je přesadila akošate je mami po přesazeníí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7779
16.7.13 13:33

@Obr Koloděj ja se o ně vubec nestaram a kvetou me furt, jen odkvete už se raši nova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
16.7.13 13:45

@adna pokud zrovna nekvetou, přesadit a vyrovnat v novém, větším květináči. Já je pravidelně otáčím, aby se mi nebortily na jednu stranu. Se vzdušnými kořeny nic neuděláš. Buď ráda, že se jim tak daří :-) Pokud se Ti zdá rostlinka vysílená (slábnou listy) je lepší nenechat kvést (výhon odstřihnout)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
16.7.13 14:58

Když je přesadíš, tak se nic nestane - mě kvetou i po přesazení jak blbé :) Celoročně mám orchideje obsypané květy :) Takže se ničeho neboj, jsou to cizopasníci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 15:21

Klidne je přesaď a srovnej tak aby byly hezké. Špatné listy můžeš i ořezat, koreny radej ne. Zkus je podepřit tyčkami a zaštipnout štipcem aby se nehýbali. Jo a hezký květináč udělá hodně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15492
16.7.13 17:18

S dovolením se přidám s dotazem. Jak přesazujete, aby orchideje hezky držely v květináči? Dřív nebyl problém vytáhnout květináč z obalu třeba jen za ty tyčky, teď musím opatrně vytahovat přímo květináč a potom i s ním opatrně manipulovat, jinak mi orchidej vypadne ven, nebo se mi povytáhne a nakloní, kůra mi často vypadává ven. Musela jsem je přesadit kvůli breberkám, tudíž vyklepat veškerou starou kůru, tak je možná chyba v tom, že nemají žádný pevný základ. Myslela jsem, že kořeny brzo kůrou prorostou a bude to OK, ale už je to pomalu rok a změna žádná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
16.7.13 17:40

Tak s přesazováním asi moc neporadím, to moc nedělám 8)
Jinak jak už tu někdo psal, otáčím je postupně, aby se nebortily na jednu stranu. Přijde mi vtipné, že pokaždé když dostanu novou orchidej (kvetoucí) začnou kvést i staré, které mám doma.
Vždy když odkvetou, zastřihnu stonek pod třetím očkem od vrchu, případně zkrátím stonek víc, pokud je zaschlý nebo něco.
U orchidejí platí, že čím víc se o ně člověk stará tím dřív zajdou ;) teda aspoň u těch co mám doma. Takže jim nechávám prostor, občas je zaliju, občas zastřihnu a oni mi za to kvetou prakticky pořád :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.13 12:17

Zkus koupit větši květináč a pořádne tam nacpat kůru, i mezi kořeny, aby nevypadávali, nic jiného mně nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama