Plody paprik padají

4240
16.7.13 09:43

Plody paprik padají

Ahoj, dala jsem na balkón do truhlíku papriky. Jsou nádherné, košaté, zelené. Kvetou, udělá se malinký plod a ten pak na konci stonku za chvíli jako uschne a plod upadne. Čím to může být? Je pravda, že mi papriky zvadly, protože dcerce lezou zuby, pořád pláče a musím ji nosit, tak ne vždy je zvládnu každý den zalít. Může to být tím? Mají haldu pupínků dál, dál kvetou, opilí se, ale plody nezůstanou. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58857
16.7.13 09:47

@Osmanka více zalívat, přemístit :think: Jinak může to být i tím, že je jich moc, takže zkuste vyselektovat pár pěkných ks a ostatní uštípnout. Rostlina je nezvládá vyživovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
16.7.13 09:51

@martina.se
Přemístila bych je, jenže je mám v teplejším rohu, když je dám jinam a bude méně teplo, tak zase jim bude zima a nechci s nima pořád mávat. Tak zkusim denně zalívat, snad se mi zadaří :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
16.7.13 09:52

@martina.se
Moc ji určitě nemá, vykvete jeden či dva kvítky, udělá se plod a za týden upadne, tak množstvím to nebude, možná ta voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
16.7.13 09:53

@Osmanka tak ještě zkusit hnojivo - poptej se v květince. Je nějaký důvod, proč nedokáže plody vyživit :think: mě to dělali většinou právě díky suchu nebo proto, že plodů bylo moc :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
19.7.13 13:48

Díky za radu, hnojím jednou týdně čím si na rajčata a papriky, ale to bude asi tím suchem. Dám si větší pozor na vláhu - musím denně zalít a pověsila jsem před ně prádlo, tak jsou ve stínu :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama