Co vaříte z hrachu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
stazinka09
20.1.13 14:17

Co vaříte z hrachu?

Ahoj všem,
otázka je v nadpisu. Já hrách používám jenom na hrachovou kaši a polévku. Znáte a děláte ještě něco jiného? Hrách mi chutná (i dětem), ráda bych ho zařadila do jídelníčku častěji. Jen nevím, co s ním :lol:. Děláte někdo třeba pučálku? Je to dobré? Recept jsem na netu našla, ale přijde mi to zdlouhavé. Nakličujete někdo hrách?

Díky za tipy. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
659
20.1.13 14:35

My dnes měli hrachovou polévku :pankac:, ale nic jiného než kaši a polívku bohužel neznám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16884
20.1.13 14:40

Je toho určitě spousta, stačí si zadat hrách recepty :mrgreen: Já dělám jen polévku- krém. Nešli mi vložit odkazy na recepty, tak pohledej :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
20.1.13 14:43

Dělám hrachové placky, musí se pak potřít olivovym olejem, jsou krapet suchý, ale to já ráda :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
20.1.13 14:44

Hrách a kroupy, česnek, majoránka, sádlo -lze samostatně i místo přílohy

hrstková polévka - směs všemožných luštěnin, kořenová zelenina, někdy s bramborem někdy bez

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
20.1.13 14:48

A co hrášek na smetaně? :dance: My podáváme s masem, ale dá se i třeba se špekáčkem udělaným na ježka a příloha buď brambory nebo knedla :srdce: Je to velká dobrota :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
20.1.13 14:51
@Kelly3 píše:
A co hrášek na smetaně? :dance: Je to velká dobrota

To děláš ze zelenýho nebo suchýho hrachu? Já znám jen ze zeleného hrášku a to je dobrý, to je fakt.

• Citovat
  • Nahlásit
stazinka09
20.1.13 14:52

@monika32
zajímala mě osobní zkušenost, práci s vyhledávačem znám :mrgreen: jinak dík

• Citovat
  • Nahlásit
stazinka09
20.1.13 14:54
@Babulka123 píše:
Dělám hrachové placky, musí se pak potřít olivovym olejem, jsou krapet suchý, ale to já ráda :))

Tak tohle mě láká. Nějak je dochucuješ, myslím to těsto na placky?

• Citovat
  • Nahlásit
3476
20.1.13 14:56
@stazinka09 píše:
To děláš ze zelenýho nebo suchýho hrachu? Já znám jen ze zeleného hrášku a to je dobrý, to je fakt.

Z toho zelenýho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
20.1.13 15:00

@stazinka09 dávám česnek, pepř majoránku, nebo v sezoně coje zelený, a cibuli, a peču v troubě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
20.1.13 15:07

@Babulka123
dík. :kytka: prima, to vyzkouším, to bych tipla, že se u nás chytne :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
25959
20.1.13 15:13

Šoulet - uvařenej hrách, kroupy, česnek, majoránka, můžeš i uzený, trochu omastit olejem a do trouby :palec: Jinak klasika, polívka, kaše..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73721
20.1.13 15:15

Naklíčený jen tak na zobání Jinak namočený do přihodit do zeleninov polévky, dušené zeleniny, vařit společně. Uvařený rozmixovat a přidat do zeleninových placek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
20.1.13 15:21
@Lama Lama píše:
Naklíčený jen tak na zobání Jinak namočený do přihodit do zeleninov polévky, dušené zeleniny, vařit společně. Uvařený rozmixovat a přidat do zeleninových placek

Ten naklíčený hrách jíte syrový? Se ptám jak pako, no :lol:. To by šlo i do salátu ne? Hodně dělám zeleninový saláty s luštěninou, ale hrách jsem ještě nezkoušela, nějak ho mám spojený s tepelnou úpravou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat