Co za svatebni koláče?

4099
29.7.14 22:04

Co za svatebni koláče?

Holky dáváte i něco jiného za svatební koláčky než jen peníze? děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
927
29.7.14 22:07

Dříve jsem bydlela v menším městě a tam nám za svatební koláče dávali např. látkový ubrus a tak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
29.7.14 22:08
@alexsona píše:
Dříve jsem bydlela v menším městě a tam nám za svatební koláče dávali např. látkový ubrus a tak.

fakt? a k tomu penízky?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
927
29.7.14 22:09

@Kornel Ne, my jsme sousedům dávali jen takový ten menší košíček, takže jsme dostali „jen“ ubrus a jinak nic :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5473
29.7.14 22:09

Hm, jsem městský člověk, tak mi naprosto uniká smysl otázky :nevim:. Já za objednané svatební koláče v cukrárně zaplatila, ale toto asi není myšleno, žejo :mrgreen:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
29.7.14 22:11
@Samamama píše:
Hm, jsem městský člověk, tak mi naprosto uniká smysl otázky :nevim:. Já za objednané svatební koláče v cukrárně zaplatila, ale toto asi není myšleno, žejo :mrgreen:.

Taky zrovna uvažuju nad tím, jestli je to nějaká tradice a nebo si sedím na vedení :mrgreen: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3168
29.7.14 22:12

Nám za svatební koláčky nikdo nic nedal… :think: Co je to za tradici?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
29.7.14 22:12
@Samamama píše:
Hm, jsem městský člověk, tak mi naprosto uniká smysl otázky :nevim:. Já za objednané svatební koláče v cukrárně zaplatila, ale toto asi není myšleno, žejo :mrgreen:.

neeeee :D
když přinese nevěsta s ženichem svatební koláče před svatbou tak se jim davá obalka ale chtěli jsme být originalní :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
29.7.14 22:13

@Kornel No dprčic a proč já se o tom dozvídám až několik let po svatbě :cert: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
29.7.14 22:14
@jajda32 píše:
Nám za svatební koláčky nikdo nic nedal… :think: Co je to za tradici?

ahaa u nas je to zcela běžné, spíš není normální když někdo nedá :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
29.7.14 22:14

@Kornel Takže hledáš jiný způsob, co dát a nebo jak jinak darovat peníze?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5473
29.7.14 22:15

@Kornel Aha, to slyším prvně a zjevně pozdě. Sakra, takový výdělek nám ušel :mrgreen:. To bude asi zvyk z menších vesnic, že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1846
29.7.14 22:15

Jako že, když dostanu svatební koláč, tak bych měla něco zaplatit? No to slyším poprvé. Já budu rozdávat teď v sobotu 55 výslužek (velký koláč + cca 25 ks cukroví) a dostanu max. poděkování. To se u nás nedělá, za svatební koláče se nic nedává. Jsem z vesnice ze západních Čech.

Příspěvek upraven 29.07.14 v 22:16

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
29.7.14 22:15

@Kornel Jsem musela nakouknout, odkud jsi :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
29.7.14 22:17

@Lerista Tak je na čase u vás takovou tradici zavést, ne. Musíš ale začít včas nadhazovat, že je to tradice. Když to budeš říkat až s koláčkama, bude to podezřelé :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný