Co zařídit po státnicích?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tulkakantnerova
Povídálka 21 příspěvků 07.06.19 11:25
Co zařídit po státnicích?

Dobrý den, v pondělí jsem udělala státnice a do práce nastupuji od července. Ve škole na studijním oddělení nám nebyli schopni říct co je potřeba. Máte někdo zkušenost?
Vím že zdravotní za mě platí stát ještě měsíc po ukončení školy, ale musím se i přesto hlásit na úřad práce že nestuduji? Nebo třeba na zdravotní pojišťovně?
Děkuji :)

Reakce:
Sue2008
Kecalka 416 příspěvků 07.06.19 11:45

Ja myslim, ze nemusis, pokud treba v bance nemas studentsky ucet atd. Zjisti jak to budes mit s promoci (kdy dostanes diplom, je to v podstate potvrzeni o ukonceni skoly). Uz je to sice par let, ale nastupovala jsem do prace až v srpnu a nepamatuji se, zebych byla nekde nahlasena. Uzij si posledni volno :mrgreen:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.06.19 11:46

Tipuji ze za ten jeden mesic nemusis nic, jen bych mozna nechala udelat overenou kopii diplomu (az ho budes mit), to po Tobe muzou chtit prave v te praci, nebo ne?

Jo a jeste me napadaji treba listky do hromadne dopravy, ze muzes zacit potrebovat dospelacke a ne studentske.

P4ja
Echt Kelišová 9571 příspěvků 07.06.19 12:13
@Sue2008 píše:
Ja myslim, ze nemusis, pokud treba v bance nemas studentsky ucet atd. Zjisti jak to budes mit s promoci (kdy dostanes diplom, je to v podstate potvrzeni o ukonceni skoly). Uz je to sice par let, ale nastupovala jsem do prace až v srpnu a nepamatuji se, zebych byla nekde nahlasena. Uzij si posledni volno :mrgreen:

Diplom klidně může dostat až na promoci v srpnu. Studium je ukončeno dnem statnic. My dostávali potvrzení o datu statnic.

Studentský účet v bance se většinou prodlužuje až s novým potvrzením o studiu, takže se nic nehlásí. Jen ho potom nedoloží. A spousta bank už má účet do 26 bez ohledu na studium.

Váš příspěvek
Reklama