Studijní obor Informatika v pedagogice- co myslíte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 15:20
Studijní obor Informatika v pedagogice- co myslíte?

Ahoj,

prosím co si myslíte o tomto oboru? Já dlouho hledám a řeším, co bych mohla studovat. Jsem na mateřské, takže nutnost je kombinovaná forma studia. Chtěla bych něco, co se dá skloubit s mateřstvím a má to dobré uplatnění - tím myslím, že se dá dobře sehnat práce a tak nějak vše aby bylo vhodné pro ženu. Nejde mi o velkou kariéru a velké peníze. Nejsem typ, co by studoval jenom pro titul, ale aby to fakt mělo nějaký smysl. Tenhle obor mě hodně zaujal, i když se studuje na soukromé škole, tak by to mohlo mít smysl, nebo myslíte, že se pletu?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 15:26

Jinak přikládám vyučované předměty - mně přijde, že by to mohlo být fakt fajn…

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 05.06.19 15:27

Máš představu, co s takovým oborem budeš v reálu dělat? Jaké má uplatnění? Přiznávám, že nevím, co bych si s ním počala.

Premek_Orac
Kelišová 5137 příspěvků 05.06.19 15:30

Ahoj,
a naplnilo by tě to potom? Dávalo by ti to smysl?
Na trhu práce se s tím uplatníš, ikdyž je to obor, který se vyvíjí tak dnamicky, že co se dnes naučíš, je už vlastně staré, takže by tě to nuilo pořád držet krok s novými formami techologií a jejich využití. Což můžebýt fajn, ale taky nemusí.
Jinak co je práce smysluplná a odborníků naprostý nedostatek, tak to je psycholog, psychiatr. Tam bych se uplatnění a smyslu, vnitřního naplnění, nebál. Ale zas ne každý to unese a zvládne netahat si v hlavě práci domů…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15231 příspěvků 05.06.19 15:32

Tak to by mě upřímně zajímalo co s tím pak po vystudování, co se dá dělat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 15:33

@modravlocka no já si právě myslím, že jak školy, tak i soukromý sektor vždy využije člověka, co má znalosti z pedagogiky, psychologie a IT…takže myslím, že bych se potom obrátila jak na školy, tak právě i na různé vzdělávací společnosti a spolupracovala s nimi - ať už výuka na počítači (klidně i seniorů, ale i dětí) nebo právě oblast reklamy… :nevim:

Pvln34
Stálice 81 příspěvků 05.06.19 15:42

Ak ta zaujíma IT, nechceš radšej využiť nejaké dlhodobé kurzy od Czechitas? Spolupracujú s vela firmami, kamarátka sa takto rekvalifikovala na dátovú analyticku, potom nastúpila na stáž do firmy na 3 mesiace (zadarmo) a potom si ju nechali na full time. Ted berie 50k v hrubom.
Ja osobne by som išla touto cestou :palec:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 05.06.19 15:47
@Anonymní píše:
@modravlocka no já si právě myslím, že jak školy, tak i soukromý sektor vždy využije člověka, co má znalosti z pedagogiky, psychologie a IT…takže myslím, že bych se potom obrátila jak na školy, tak právě i na různé vzdělávací společnosti a spolupracovala s nimi - ať už výuka na počítači (klidně i seniorů, ale i dětí) nebo právě oblast reklamy… :nevim:

Jo tak třeba ta výuka seniorů mě nenapadla. Trochu bych se bála toho, že např. za 10 let už to senioři potřebovat nebudou. Vezmi si, že dnešní sedesatnici práci s počítačem většinově ovládají. A na středních školách se samotnou informatikou nevím nevím…učitelé většinou učili těch předmětů několik, nejsem si jistá, jestli by je pár hodin informatiky týdne uzivilo. :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 46034 příspěvků 05.06.19 16:08

Jestli planujes ucit :palec:. Informacni technologie ma snad kazda stredni skola.
Nevim, jestli to bude stacit, aby byl plny uvazek. U nas ucitele informacnich technologii uci i fyziku, matematiku.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 05.06.19 16:32
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím co si myslíte o tomto oboru? Já dlouho hledám a řeším, co bych mohla studovat. Jsem na mateřské, takže nutnost je kombinovaná forma studia. Chtěla bych něco, co se dá skloubit s mateřstvím a má to dobré uplatnění - tím myslím, že se dá dobře sehnat práce a tak nějak vše aby bylo vhodné pro ženu. Nejde mi o velkou kariéru a velké peníze. Nejsem typ, co by studoval jenom pro titul, ale aby to fakt mělo nějaký smysl. Tenhle obor mě hodně zaujal, i když se studuje na soukromé škole, tak by to mohlo mít smysl, nebo myslíte, že se pletu?

A jaké je konkrétně uplatnění absolventa?

Váš příspěvek
Reklama