Koučink - výcvik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 15:35
Koučink - výcvik

Ahoj všichni, pracuji v HR a chtěl bych své znalosti a komunikační techniky obohatit i o metody koučinku. Pravděpodobně bych ho využíval pouze v rámci personalistiky, ale možná by mě to bavilo i s klienty - to si asi ujasním až v praxi. Potřeboval bych tedy poradit, zda máte někdo zkušenosti s kvalitním výcvikem, jelikož je mnoho možností a mě z toho jde hlava kolem, ceny jsou přibližně stejné, a když už to stojí tolik, tak bych chtěl kvalitu. Děkuji za každé tipy! :andel:

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4786 příspěvků 02.06.19 16:57

Asi to nebudeš chtít slyšet, ale vyhozené peníze. Je to mířené na lidi, kteří doufají, že se jim změní život a kterým kurz slibuje nereálné výsledky.

Ou
Echt Kelišová 7845 příspěvků 02.06.19 17:13

Trošku varovný signál je, že se ptáš na mamaserveru, namísto toho aby sis dal práci se základní příčetnou rešerší tématu.

Ale jinak k profesní praxi je byznysové či kariérní koučování docela dobrý nápad. Hledej akreditované výcviky, které vychází z nějaké psychoterapeutické školy, rozhondě se vyhni zázračným superkoučům, co vynalezli převratnou metodu. Ve své podstatě je koučink o kladení pár otázek furt dokolečka ve vhodný čas a navázání důvěrného vztahu a toho aby člověk v něm nepřekážel klientovi vlastními tématy, fakt to není ani jaderná fyzika ani nejhlubší vrstvy hermetického zasvěcení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 17:22

@Lalelale děkuji za názor, já jsem měl jeden semestr koučink již na VŠ, kterou teď dodělávám a neslibovali nám tam zázračné výsledky - bylo to ale hodně strohé, co se dá taky naučit za jeden semestr. Ale ta možnost pomáhat lidem je směřovat a pozitivně ovlivňovat je pro mě zajímavá, myslím si, že i ve své práci bych spoustu věcí a situací zvládl mnohem lépe, kdybych měl schopnost koučink aplikovat a neznal jen nabiflovanou teorii.

Ou
Echt Kelišová 7845 příspěvků 02.06.19 17:25
@Anonymní píše:
@Lalelale děkuji za názor, já jsem měl jeden semestr koučink již na VŠ, kterou teď dodělávám a neslibovali nám tam zázračné výsledky - bylo to ale hodně strohé, co se dá taky naučit za jeden semestr. Ale ta možnost pomáhat lidem je směřovat a pozitivně ovlivňovat je pro mě zajímavá, myslím si, že i ve své práci bych spoustu věcí a situací zvládl mnohem lépe, kdybych měl schopnost koučink aplikovat a neznal jen nabiflovanou teorii.

No počkej, pokud ti je pod 40 let, tak se vykašli na koučink a především se věnuj kariéře, ideálně v různě velkých firmách. A pokud možno i v zahraničí - na východ i na západ.

Bez relevantních zkušeností z byznysu a života budeš patři mezi ty kouče co jsou pro smích. A co nejsou drazí, protože se prostě nevyplatí na nic jiného, než lehké neurozky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 17:28

@Ou na mamaserver se často obracím s jakýkoliv dotazem, protože mi to zde v minulosti pomohlo. A když se zeptám odborníka na nějakou konkrétní prověřenou instituci, často mě obrací na Asociaci koučů, jenže jejich informace mi přijdou dost neaktualizované - inzerují i výcvikové instituce, kterých vypršela akreditace :zed:

O koučinku již něco vím, tak nepotřebuji informace, ale spíš zde zkouším narazit na názor někoho, kdo výcvikem již prošel a mohl by nějakou instituci doporučit. Hlavně tedy z vlastní zkušenosti, ale děkuji :)

Ou
Echt Kelišová 7845 příspěvků 02.06.19 17:37
@Anonymní píše:
@Ou na mamaserver se často obracím s jakýkoliv dotazem, protože mi to zde v minulosti pomohlo. A když se zeptám odborníka na nějakou konkrétní prověřenou instituci, často mě obrací na Asociaci koučů, jenže jejich informace mi přijdou dost neaktualizované - inzerují i výcvikové instituce, kterých vypršela akreditace :zed:O koučinku již něco vím, tak nepotřebuji informace, ale spíš zde zkouším narazit na názor někoho, kdo výcvikem již prošel a mohl by nějakou instituci doporučit. Hlavně tedy z vlastní zkušenosti, ale děkuji :)

jo chlapče, kdybys měl o něco víc zkušeností, tak by sis všiml že vím o čem píšu.

Takže si vyber - buď z tebe bude mlamoj, který bude schopný koučovat jen lidi s ještě méně zkušenostmi, než máš ty a nebo spolkneš trošku sarkasmu, překonáš svoje ego a namísto touhy stát se koučem co se radí u mamin začneš něco reálně dělat a až nasbíráš dostatek zkušeností, tak teprve pak začneš řešit jak je předávat.

Pokud se vydáš druhou cestou, tak za pět, šest let zjistíš, že jsem si tuhle radu mohla dát fakt dobře zaplatit.

Tak si vyber- červená a nebo modrá pilulka - mlamoj a nebo docela dřina?

Ou
Echt Kelišová 7845 příspěvků 02.06.19 17:38

A jinak pokud nezvládáš trochu sarkasmu na síti, tak se nepouštěj do práce s lidmi, ale především se začni věnovat nějakému sebepoznání, přirozené, ne hrané sebejistotě a hmatatelným výsledkům rozumné práce - dost to se sebevědomám mladých mužů pomáhá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 17:47

@Ou je pravda, že bez zkušeností se blbě radí. Ale v personalistice pracuji již několik let a když za mnou přijde zaměstnanec, že chce dát asi výpověď, protože se mu v práci nedaří, chci mu poradit, nebo ho alespoň podpořit. Připadá mi hloupé se s někým o tomto bavit, aniž bych si nebyl jistý tím, co říkám a nevěděl, jak někoho dovedu tam, kam chci. Proto bych chtěl umět s tímto lépe pracovat. Rozhodně to ale nepopírá to, co píšeš ty. Máš svatou pravdu.

Váš příspěvek
Reklama