Manžel odmítá hlídat dítě

Anonymní
10.2.21 16:29

Covid a hlídání batolete

Ahoj, potřebovala bych nezaujatý náhled na následující situaci. Jsem na RD s dvouletým dítětem. Studuju dálkove poslední ročník na bc. plus ještě jeden kurz v rámci CZV. Výuka a zkoušky jsou o víkendu nebo během týdne, ale vždy až večer např. od 18 hodin. Manžel pracuje na HO, opravdu pracuje, neflaka se. V září loňského roku jsem měla domluvenou miniskolku na dva půl dny. Z důvodu Covidu byl manžel proti, aby tam dítě šlo. Domluvili jsme se, že jednou týdně budou dítě hlídat jeho rodiče, abych já mohla dělat věci do školy. To hlídání bylo pod podmínkou, že nebude dítě chodit do kolektivu, aby se nenakazilo. To jsem dodržela, nikam nechodime, maximálně ven do parku apod. Dítě prarodiče od září nehlídali ani jednou. Mě teď začíná poslední semestr, který bude velmi náročný. Plus náročný semestr v tom CZV. Prosila jsem může, jestli by si mohl vzít jeden den dovolenou, protože jeden den musím na výuku (on-line), je to povinné. On tomu nejdřív nevěnoval pozornost, že to prý nějak uděláme. A teď jak se to blíží za mnou přišel, že prý jestlie je to nutné na celý den. Bohužel ano je. Tak mi odvětil, že doufá, že tohle nebude 50× za rok. Přitom jsem se mu před tím snažila vysvětlit, že tohle je poslední den, kdy potřebuji být 100% on-line a přítomna. Pak už jen státnice a obhajoba. No a plus pak hledání práce a pohovory. Právě pro tyhle situace jsem tu školku chtěla, aby si nemusel brát volno. Jenže ne, má hrozný strach z Covidu. Což ok, beru. Jenže on naznačuje, že nechce aby šlo dítě do školky od září (3 bude mít v listopadu). Což ok, klidně budu další rok doma, pokud dostanu neplacené volno nebo se nějak se zaměstnavatelem domluvíme. Jenže pak poslouchám řeči, že si na mé vzdělávání nebude brát volno. Přitom studuji proto, abych mela po RD lepší uplatnění. Dostala jsem se do fáze, ze přemýšlím, že dítě dám od března do školky, tak jak bylo v plánu v září. Protože stejně budu potřebovat čas na učení a dítě se potřebuje socializovat. Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64378
10.2.21 16:32

Myslím, že je Mimoň.. Zaprvé nechápu, že tě nepodpoří a ještě má blbe kecy, zadruhé, že nedodrží slovo. Osobně bych prcka dala do školky, kde mu bude fajn a našla si aspoň zkraceny úvazek, jinak by mi doma hráblo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
10.2.21 16:34
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych nezaujatý náhled na následující situaci. Jsem na RD s dvouletým dítětem. Studuju dálkove poslední ročník na bc. plus ještě jeden kurz v rámci CZV. Výuka a zkoušky jsou o víkendu nebo během týdne, ale vždy až večer např. od 18 hodin. Manžel pracuje na HO, opravdu pracuje, neflaka se. V září loňského roku jsem měla domluvenou miniskolku na dva půl dny. Z důvodu Covidu byl manžel proti, aby tam dítě šlo. Domluvili jsme se, že jednou týdně budou dítě hlídat jeho rodiče, abych já mohla dělat věci do školy. To hlídání bylo pod podmínkou, že nebude dítě chodit do kolektivu, aby se nenakazilo. To jsem dodržela, nikam nechodime, maximálně ven do parku apod. Dítě prarodiče od září nehlídali ani jednou. Mě teď začíná poslední semestr, který bude velmi náročný. Plus náročný semestr v tom CZV. Prosila jsem může, jestli by si mohl vzít jeden den dovolenou, protože jeden den musím na výuku (on-line), je to povinné. On tomu nejdřív nevěnoval pozornost, že to prý nějak uděláme. A teď jak se to blíží za mnou přišel, že prý jestlie je to nutné na celý den. Bohužel ano je. Tak mi odvětil, že doufá, že tohle nebude 50× za rok. Přitom jsem se mu před tím snažila vysvětlit, že tohle je poslední den, kdy potřebuji být 100% on-line a přítomna. Pak už jen státnice a obhajoba. No a plus pak hledání práce a pohovory. Právě pro tyhle situace jsem tu školku chtěla, aby si nemusel brát volno. Jenže ne, má hrozný strach z Covidu. Což ok, beru. Jenže on naznačuje, že nechce aby šlo dítě do školky od září (3 bude mít v listopadu). Což ok, klidně budu další rok doma, pokud dostanu neplacené volno nebo se nějak se zaměstnavatelem domluvíme. Jenže pak poslouchám řeči, že si na mé vzdělávání nebude brát volno. Přitom studuji proto, abych mela po RD lepší uplatnění. Dostala jsem se do fáze, ze přemýšlím, že dítě dám od března do školky, tak jak bylo v plánu v září. Protože stejně budu potřebovat čas na učení a dítě se potřebuje socializovat. Co myslíte?
Že tvůj chlap je pěknej lenoch a není ti oporou :nevim: Kdybys chtěla jeden den jeho dovolené abys šla na manikúru, tak neřeknu ani popel, ale na studium? Proč nehlídají ti prarodiče?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:35

@martina.se me doma nehrabe. Mám náplň v tom učení, to vážně není na budku. Zůstávám docela v obraze a např v IT jsem dost, díky studiu, poskočila. Na půl úvazek teď vážně nemám prostor. Už jsem ho měla a musela jsem to pustit, nešlo to se školou a dítětem bez hlídáni stíhat.

• Citovat
  • Nahlásit
17722
10.2.21 16:36

A ano, já bych si dupla a dítě dala normálně do školky, covid necovid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
10.2.21 16:36

Taky dalkove studuju a je to s detmi velmi narocne. Vzhledem k pristupu tveho partnera, ktery se evidentne moc nema k tomu, aby ti dal prostor ke studiu, si myslim, ze vam skolka muze hodne pomoci. Ale fakt bych si to neomlouvala tim, ze se 2,5 lete dite potrebuje nekde bez maminky socializovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:37
@unuděná píše: Že tvůj chlap je pěknej lenoch a není ti oporou :nevim: Kdybys chtěla jeden den jeho dovolené abys šla na manikúru, tak neřeknu ani popel, ale na studium? Proč nehlídají ti prarodiče?

Prarodiče máme jen z jeho strany. A nehlídají protože se bojí nákazy. :nevim: sice právě kvůli nim nikam nechodime. Ale ono je to složité. S druhými vnoučaty, které měli ve třídě Covid se normálně potkávají s naším dítětem, které je kvůli nim doma, ne. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15127
10.2.21 16:37

Myslim, ze uvazujes rozumne. Na chlapa se spolehnout nemuzes, takze se musis zaridit podle svych moznosti.
Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
10.2.21 16:38
@Anonymní píše:
Prarodiče máme jen z jeho strany. A nehlídají protože se bojí nákazy. :nevim: sice právě kvůli nim nikam nechodime. Ale ono je to složité. S druhými vnoučaty, které měli ve třídě Covid se normálně potkávají s naším dítětem, které je kvůli nim doma, ne. :nevim:
:roll: Takže se jim hlídat nechce. Já bych fakt nediskutovala: domluva zněla jasně, buď jednou v týdnu na den hlídá babi s dědou, nebo bude dítě v miniškolce. Tečka.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:39
@misuled píše:
Taky dalkove studuju a je to s detmi velmi narocne. Vzhledem k pristupu tveho partnera, ktery se evidentne moc nema k tomu, aby ti dal prostor ke studiu, si myslim, ze vam skolka muze hodne pomoci. Ale fakt bych si to neomlouvala tim, ze se 2,5 lete dite potrebuje nekde bez maminky socializovat.

Hele já nevím jestli se má 2,5 leté dítě socializovat a jak. Sama nad tím usilovně přemýšlím. Zase nechci, aby v září, kdy bude mít 2r 8m bylo najednou 8 hodin v zařízení bez mámy. Chtěla jsem proto pozvolný nástup. Ale ok. Teď mi jde o to, že něco bylo domluveno a já kvůli tomu, že někdo neplní sliby můžu hodit 3 roky studia do koše.

• Citovat
  • Nahlásit
64378
10.2.21 16:40
@Anonymní píše:
@martina.se me doma nehrabe. Mám náplň v tom učení, to vážně není na budku. Zůstávám docela v obraze a např v IT jsem dost, díky studiu, poskočila. Na půl úvazek teď vážně nemám prostor. Už jsem ho měla a musela jsem to pustit, nešlo to se školou a dítětem bez hlídáni stíhat.

Myslela jsem půl úvazek potom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
10.2.21 16:41
@Anonymní píše:
Prarodiče máme jen z jeho strany. A nehlídají protože se bojí nákazy. :nevim: sice právě kvůli nim nikam nechodime. Ale ono je to složité. S druhými vnoučaty, které měli ve třídě Covid se normálně potkávají s naším dítětem, které je kvůli nim doma, ne. :nevim:

Tak to se asi zase tak neboji :nevim: prostě nechtějí.
Poslala bych dítě do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
10.2.21 16:42

Prosad si školku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
@Anonymní píše:
Hele já nevím jestli se má 2,5 leté dítě socializovat a jak. Sama nad tím usilovně přemýšlím. Zase nechci, aby v září, kdy bude mít 2r 8m bylo najednou 8 hodin v zařízení bez mámy. Chtěla jsem proto pozvolný nástup. Ale ok. Teď mi jde o to, že něco bylo domluveno a já kvůli tomu, že někdo neplní sliby můžu hodit 3 roky studia do koše.

Jestli hrozí, že od září (potažmo toho listopadu) půjdeš normálně naplno do práce, tak je určitě víc než vhodné, aby si na školku zvykalo už teď. Takže další plus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@cecetka @unuděná díky holky. Budu muset sebrat odvahu a vážně to udělat. Protože jinak se nepohneme. Už toho mám dost. Ucim se do skoly po nocích, protože dítě dřív jak v 21 hodin neusne a už jsem z toho na prášky. A pak ještě poslouchat řeči, že doufá, že to nebude 50× za rok. I když jsem se sním snažila domluvit, tak říkal že to nějak uděláme… Najednou je to děsný problém.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat