CRP 26 a antibiotika u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 13:34
CRP 26 a antibiotika

Dcera má od pondělí kašel který se postupně zhoršoval, včera ráno k tomu teploty skoro 40,po sražení nešly pod 38,kašel škaredý, tak jsem mazala k doktorce. Myslela jsem a doufala že to bude jen viróza která přejde, ale na poslechu už lehce chycené průdušky, těžké dýchání, zarudlý krk, ale CRP jen 26.Trošku mám obavy, jestli je nebere zbytečně při tak nízké hodnotě CRP. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost, myslela jsem že se nasazují až při vyšších hodnotách, ale u dětí je ta hranice možná trošku jiná.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cell
Echt Kelišová 8106 příspěvků 06.02.19 13:37

CRP je jen pomocná metoda, která dopňuje klinické vyšetření. Neléčí se hodnota, léčí se pacient. Těžko Ti tu někdo poradí, když nemocnou nevidíme

Lucie_Sx
Závislačka 3385 příspěvků 06.02.19 13:47

Tak můžeš tomu ještě tak den dva dát, jak se to bude vyvíjet, a uvidíš. Já takhle atb ani nenasadila, horečky dva dny, kašel hnusný, ale pak o 50 % lepší, crp kleslo, tak už ani pediatr na tom netrval.
Atb s tělem šíleně zamávají, lepší se jim vyhnout, pokud to jde.

sediza
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 06.02.19 13:48

Já měla CRP 5 a 14 dní trvajicí „virózu“ dle hodnot CRP a ne a ne se z toho vyhrabat. Nakonec to moje dr. nevydrzela a ty ATB mi napsala. Už po 24h mi bylo líp. CRP je jenom jeden ukazatel a nemá 100% spolehlivost. Dulezitejsi jsou klinické přiznaky. Je dobre, ze jste proti nadužívání antibiotik, ale důvěřujte své doktorce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 13:52

@Teruška85 @Lucie_Sx
Dnes je streda,pokud teploty od vcera! CRP jeste nemusi byt na svem vrcholu. Pokud byl klinicky nalez jasny-a zvlast na pruduskach ATB jiste.

di.xi.nka01
Stálice 85 příspěvků 06.02.19 13:53

Já teda nevím, nejsem zastánce zbytečného bráni léku, když to jde všemu se vyhnu ale pokud se to zhoršuje a je to u dítěte dala bych na lékaře…Pokud vím tak hranice pro bakteriální infekce je 30 takže 26 zas tak málo není a jak už tu někdo psal je to jeden z ukazatelů…pří­padně bych ještě vzala dceru k jinému dr

cell
Echt Kelišová 8106 příspěvků 06.02.19 13:54

@di.xi.nka01 já bych teda dceru v horečkách po dalších lékařích netahala …

Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 13:57

Kašel má opravdu škaredý,sestra co tu byla včera na návštěvě a má s tím zkušenosti,říkala že je určitě od průdušek.Včera tedy dostala první dávku,dnes ráno druhou,kašel stále hrozný,ale objektivně se mi zdá lepší,více si hraje,zlobí…teploty jsou pořád ale trochu klesly

di.xi.nka01
Stálice 85 příspěvků 06.02.19 13:57
@cell píše:
@di.xi.nka01 já bych teda dceru v horečkách po dalších lékařích netahala …

Já bych třeba věřila své dr a atb dala ale pořad mi přijde lepsi ji táhnout k jinému dr než po radách na emiminu nedat atb…

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2490 příspěvků 2 inzeráty 06.02.19 14:05

Hranice je 40, ono se to pak den ode dne zvyšuje, takže těžko říct kolik by měla zítra. Syn měl 40 a atb dostal.. každopádně asi zbytečně, vůbec mu to nepomohlo a stejně se z toho lízal měsíc (rýma, kašel, průdušky) :roll: takže musíš posoudit sama, u nás byly k prdu.. Nakonec jsme to doma chytli všichni, takže to byl nejakej hnusnej vir.

azalia
Kecalka 341 příspěvků 06.02.19 14:10

Ono to CRP je relativní. Jedna dcera měla 26 a podle RTG zápal plic. Druhá měla 29, ATB nedostala a do rána jí prasklo ucho a vyvalila se kvanta hnisu. Takže těžko říct, jestli je 26 málo nebo moc. Vždy záleží na klinickém obrazu.

Alyss1
Závislačka 3012 příspěvků 4 inzeráty 06.02.19 14:12

Pokud vim, tak pokud jsou chycene prudusky nebo niz tak se atb nasazuji i pri nizsim crp. Protoze na virovou infekci casto nasedne v plicich bakterialni. A crp u zanetu v plicich neni uplne smerodatne. V tomhle verim sve doktorce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:51

@Teruška85 crp je jen ukazatel, dobrý doktor posuzuje i další věci. Mám s tím bohaté zkušenosti.
Mám doma druhý extrém. Syn mel opakovane horečku přes 40° a nic k tomu, jen CRP 80, další den už bez horečky, ale crp 90, po dalších 2 dnech crp 5. ATB neměl. Opakovalo se nám to už několikrát. Horečka trvá kolem 16 hodin, nedá se pořádně srazit, pak klesne sama od sebe.
Naopak při další nemoci měl crp 20, ale kašel šílený, horečku. Okamžitě mu dala ATB, protože to bylo už na průduškách.
A poslední případ je, kdy měl crp 7, ale měl zapal plic, tak dostal atb. Naše doktorka zastává názor, že zápal plic je lepší přeléčit ATB.

blumen
Hvězda diskuse 45337 příspěvků 06.02.19 14:55

Rozhoduje klinicky nalez.

Dcera mela 40-ky a prokazaneho streptokoka v nemocnici pri pouhych CRP 13. Antibiotika jsme samozrejme dostali a nasadili a pomohla.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 15:26

děkuji všem za názory,snad nám brzy zaberou a bude jí lépe

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >