Dotaz na paní učitelky 4. třídy

1113
24.6.20 21:27

Čtvrtá trida- dotaz na paní ucitelky

Dobry večer,

rada bych se zeptala, jak moc má mít čtvrtak teď aktuálně zafixovanou shodu podmětu s prisudkem. Učím se teď se synem doma. A stále v tomto chYbuje. A já nevím, zda je to v tuto dobu ještě v normě. Umi vše spravne odůvodnit, ale kdyz píše sam, naseka chyby.
Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

894
24.6.20 21:35

Tak umět by to měl, ale podívej se tu na diskuse, jak to píšou špatně mnozí dospělí… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
24.6.20 21:38

Učím ve čtvrté třídě a shodu jsme ani nezačali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.6.20 21:39

@hanka.br. Ooo dekuji. Nezačala jsi kvůli Covidu? Nebo jak je to v osnovách? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
894
24.6.20 21:40
@hanka.br. píše:
Učím ve čtvrté třídě a shodu jsme ani nezačali.

Fakt? U nás se ve třetí udelaly vyjmenovany slova, slovní druhy, jmenné a slovesné kategorie, a ve čtvrté se jenom zopaknou vyj slova a jde se na shodu, ještě na podzim… Jak to máte u vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.6.20 21:41

@Platanka tak asi to s nim není tak hrozne. Když budu u nej a vše mi zduvodni, napíše to v pohode. ChYbuje, když píše sam. Podle mě e mu nechce si to oduvodnocat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.6.20 21:42

@Platanka a nepletes se? Ještě ti tam chybí koncovky podstatných jmen, a ty jsou před shodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
24.6.20 21:44
@Platanka píše:
Fakt? U nás se ve třetí udelaly vyjmenovany slova, slovní druhy, jmenné a slovesné kategorie, a ve čtvrté se jenom zopaknou vyj slova a jde se na shodu, ještě na podzim… Jak to máte u vas?

Tak hlavně se ve čtvrté třídě učí všechny vzory podstatných jmen, což je práce na půl roku.
@janoma
Kvůli Covidu. Je v učebním plánu na duben, květen, červen, ale na domácí výuku jsem shodu zadávat nechtěla. Zvládneme ji v pětce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30625
24.6.20 21:45
@janoma píše:
@hanka.br. Ooo dekuji. Nezačala jsi kvůli Covidu? Nebo jak je to v osnovách? Dekuji
Žádné osnovy nejsou, výstupy jsou ve 3.a 5. třídě, to by mělo být sjednoceno, mezitím má učitel víceméně volnou ruku.
Dcera shodu dělala už ve 4. třídě, je v páté, ale pořád dělá sem tam chyby. Je fakt, že pro češtinu tolik citu nemá.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1082
24.6.20 21:47

V tomto chybují i někteří vzdělání dospělí. Dost pomáhá “jazykový cit” a ten mají hlavně holky. Myslím, že budou ještě hodně v páté třídě procvičovat a zlepší se to. Existuje také mnoho procvičování tohoto na netu nebo výukové programy, mého syna to bavilo mnohem víc než třeba na papíře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.6.20 21:47

@hanka.br. Dekuji. Také jsem si rikala, ze to mohlo počkat. Já jsem mu to sice vysvětlila, ale holt nejsem ucitelka. Slo mi hlavně o to zafixovani. A vidim, ze to není žádná tragédie.
Moc dekuji :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.6.20 21:48

@Jana206 dekuji. Mému synkovi jde také lepe cestina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30625
24.6.20 21:49
@aknadar píše:
V tomto chybují i někteří vzdělání dospělí. Dost pomáhá “jazykový cit” a ten mají hlavně holky. Myslím, že budou ještě hodně v páté třídě procvičovat a zlepší se to. Existuje také mnoho procvičování tohoto na netu nebo výukové programy, mého syna to bavilo mnohem víc než třeba na papíře.

Tak ten jazykový cit jde pěstovat, hlavně čtením kvalitní literatury. A to si myslím, že je největší bolest dnešních dětí. Syn má poměrně obsáhlou povinnou četbu a jen z těch knih může dělat referáty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
894
24.6.20 21:50

Aha… Tak to se omlouvám, asi jsem to spletla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.6.20 21:50

@aknadar ano, to je fakt. To s těmi dívkami. Já mám zase zkušenost, ze na netu mu to jde. Pak dam diktat a nestačim se divit :nevim:
Tak jedeme hlavně na papír.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama