cucání palečku

11.4.07 21:22

cucání palečku

ahoj holky,
musím se na vás obrátit, protože nevím rady…od malička si neustále cucá paleček (dříve je střídal, poslední měsíc už jen pravý palec), dudlíka nechtěl nikdy…proto jsem mu ho ani nenutila…jenže včera jsem uviděla na jeho palečku ranku - určitě je to od zubů -a připadá mi že se dneska trochu zvětčila, je už taková bílá - jak to má furt v puse…tak přemýšlím jak ho to odnaučit… zalepit? - s tím si bude určitě hrát a kousat ještě víc, do pepře či podobných věcí dávat nebudu…
máte někdo s tím zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

302
11.4.07 21:44

mám zkusenost pouze osobní…mě doma dělali hrozný věci, abych si přestala cucat paleček(pepř, na noc zabalený ručičky do rukavic)..nepomohlo nic..akorát jsem si postupem času přestala cucat palec a místo toho jsem začala mačkat rohy od peřiny :roll: Takže asi neporadím. :lol: Jsem holt nervoza. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
11.4.07 22:16

Já sem u starší vyzkoušela snad vše a zabrala až rukavice, ale trvalo to až do 4l…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
11.4.07 23:16

Můj kluk má 2,5 roku, cucá si prostředníček + prsteníček (specialitka), a myslím, že kdybych ho to nějak necitlivě odnaučovala, mohla bych z něj mít neurotika. Musím ale skočit k zubaři, aby nám řekl, jestli se mu už nedělá zaječí pusina, ale nepřipadá mi to.
Zkuste nabízet za střídačku dudlík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
11.4.07 23:26

Tak u nás je totální favorit levý palec, dudlík zcela ze zá:,–(y odmítá, tak taky nevím co s ní. No ona cumlala už na ultrazvuku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
27.8.07 21:55

Ahojte holky,
náš malý (3 měsíce), před páru týdny taky přišel na to, k čemu je dobrý paleček. Cucá si oba, dokonce v noci, když procitne, tak se palečkem ududlá ke spánku, už ani nechce a nepotřebuje dudlík. Snažím se mu dávat dudlík, aspoň občas s ním chvíli vydrží. Myslíte, že mu cucání palečku zůstane? Mám už teď ho to odnaučovat? Máte s tím zkušenosti?

Díky Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
27.8.07 22:03
vikina píše:
Můj kluk má 2,5 roku, cucá si prostředníček + prsteníček (specialitka), a myslím, že kdybych ho to nějak necitlivě odnaučovala, mohla bych z něj mít neurotika. Musím ale skočit k zubaři, aby nám řekl, jestli se mu už nedělá zaječí pusina, ale nepřipadá mi to.
Zkuste nabízet za střídačku dudlík.

Jo tak „paroháče“ dělá Hanička taky! :D Vlastně už od narození - nikdy nechtěla dudlík a dodnes usíná s prstíčky v puse. Můžeme to na ni zkoušet po dobrém nebo po zlém, ale stejně je to nanic! :( V posteli se ke mě večer otočí zády a řekne mi: „Maminko, běž okamžitě za tatínkem.“ 8O A sotva co odejdu z pokoje, jsou prsty v puse!
Nevím nevím, jaks tím budeme bojovat… :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
28.8.07 09:55
Kati píše:
Ahojte holky,
náš malý (3 měsíce), před páru týdny taky přišel na to, k čemu je dobrý paleček. Cucá si oba, dokonce v noci, když procitne, tak se palečkem ududlá ke spánku, už ani nechce a nepotřebuje dudlík. Snažím se mu dávat dudlík, aspoň občas s ním chvíli vydrží. Myslíte, že mu cucání palečku zůstane? Mám už teď ho to odnaučovat? Máte s tím zkušenosti?Díky Kati

No zřejmě mu to zůstane. Ale teď ho to nejspíš ani neodnaučíš. Starší si taky začla cucat jako mimi a nic sem s tím nesvedla. Někde sem i četla že do roka to neva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
30.8.07 21:20

Ahojky Kati

tak Anička taky ve 3 měsících objevila paleček no, taky jsem se snažila jí dávat dudlíka,ale toho stejně nikdy nechtěla a palečkový jsme stále :wink: :lol: .zatím to neřeším. myslím, že jak jednou paleček objeví, tak už jim na chvíli zůstane.to víš najdou ho i v noci, vždy po ruce. no ale třeba malej zas bude chtít dudlík (ale myslím že ně)

Míšenka+paleccucající Anička :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
4.9.07 19:51

Jája si občas nechá dát i dudlík, ale paleček vyhrává :D . Palečkem ho z pusinky pěkně vyrýpne :D . taky někdy už i žužlá hračky, tak snad jednou na ten paleček zapomene sám.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama