Cukr v moči během těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
beata123
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 11.01.18 12:26
Cukr v moči těhotenství?

Měli jste někdy cukr v moči v těhotenství ikdyž vám vyšlo test ogt negativní? Je pravda že před tím jsem si to neuvědomila a měla sprite a koláče po delší době, jinak piji vodu. Sestřička říkala že to bude tím? MYslíte že ano máte zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verunecka289
Závislačka 3344 příspěvků 11.01.18 12:51

Bylo to z ranní moči? Kdy předtím jsi to snědla? Chtěla bych pro jistotu kontrolu moči častěji :think: jedna známá taky měla cukr v moči, taky si setřička myslela, že to má z koláče a byla to cukrovka :nevim:

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 22 inzerátů 11.01.18 12:55

@beata123 myslím že to možné je. Já jsem posnídla chleba s medem a teprve potom si uvedomila že jdu do poradny. Moč kterou jsem donesla z domu dopadla strasně. Pro jistotu mi sestřička provedla nový test a to bylo asi už 3 hodiny po snídani. Kontrolní už byl v pořádku.

Jindriska88
Kecalka 243 příspěvků 11.01.18 13:06

Já měla taky cukr v moči v těhotenství. Den před tím jsem zdebužírovala 5 palacinek s marmeládou. Takze jídlo má velký vliv. Sestřička příště zkontrolovala moč a vše v pořádku. Takže zachovat klid a den předem. se vyhnout sladkému.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 11.01.18 13:56

Pokud byl oGTT negativní, tak bych se tím nevzrušovala. Pokud jsi snědla den předem víc sladkého, tak to prostě „ledvinama přeteklo“, u prvního jsem to měla taky, měla jsem asi 3× pozitivní cukr v moči, oGTT negat, kluk zdravej, problémy s cukrem nikdy neměl. Dr mi říkala, že se to stát může, že jsou ledviny v těhotenství trochu propustnější než u netěhotnejch. Pro vlastní klid bych si koupila v lékárně papírky DiaPhan a občas moč otestovala, pokud bys nejedla sladké a opakovaně měla pozotivní, tak by stál za zvážení glykemický profil z krve, ale nejspíš to bude ok

beata123
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 11.01.18 14:05

@Verunecka289
Ne jedla jsem to večer a ráno jedla až po odběru moči.

beata123
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 11.01.18 14:07

@Jindriska88
Díky trochu jsi mě uklidnila. Opravdu jsem si to neuvědomila že když jdu dávám jen moč něměla bych sladké. navíc jsem opravdu vypila skoro půl lahve sprite který je sladký což jinak nedělám a do toho koláče a i nějaké vánoční cukroví.

beata123
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 11.01.18 14:08

Holky díky moc ted mám jít opět do poradny tak si dnes hlídám cukr tak snad už to bude dobré, musím říct že minule mě to docela vyděsilo.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 11.01.18 14:22

Nééé, v klídku, to tě mohla rovnou dr uklidnit. Já měla cukr dokonce mezi prvním a druhým okýnkem, ale večer předtím jsem „vychlastala“ skoro celou plechovku Salka :mrgreen: prase, já vím, ale když já si nemohla pomoct :lol:

beata123
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 11.01.18 14:44

@králíkovna
No doktorka to vůbec neřešila ani nekomentovala jen sestra se mě vyptávala. Jo člověk si někdy nemůže pomoct to znám :-)

Jindriska88
Kecalka 243 příspěvků 11.01.18 15:43

@beata123

Cukřík dělá divy :D. Hlavně klid, já si taky užívala sladký a to jsem ho před těhotenstvím nejedla moc. Jiný stav a jiné chutě.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 11.01.18 16:45

Ja mela cele prvni tehohenstvi cukr v moci, byla jsem na testu na cukrovku v 16 tt a byl pozitivni. v druhem tehotenstvi cukrovka potvrzena ve 12 tt a moc celou dobu ok. pokud by se ti problem opakoval, domluv si drivejsi termin zatezoveho testu. at to mas radsi podchycene. ale s nejvetsi pravdepodobnosti to bude v poradku.

Jindriska88
Kecalka 243 příspěvků 11.01.18 17:43

@nozu

Zakladatelka zmínila test na cukrovku negativní.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 11.01.18 18:03

@Jindriska88 aha, díky. Já to četla nějak blbě, že ještě test nemá za sebou. Zakladatelce se omlouvám.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 11.01.18 18:04

No, ještě je ale otázka, zda byl test správně proveden - odběr ze žíly, sezení po vypití roztoku místo procházek atd. Ne všechny laboratoře postupují při testování tak jak mají…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >