Reklama

Cukr v moči během těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beata123
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.01.18 12:26
Cukr v moči těhotenství?

Měli jste někdy cukr v moči v těhotenství ikdyž vám vyšlo test ogt negativní? Je pravda že před tím jsem si to neuvědomila a měla sprite a koláče po delší době, jinak piji vodu. Sestřička říkala že to bude tím? MYslíte že ano máte zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verunecka289
Závislačka 3325 příspěvků 11.01.18 12:51

Bylo to z ranní moči? Kdy předtím jsi to snědla? Chtěla bych pro jistotu kontrolu moči častěji :think: jedna známá taky měla cukr v moči, taky si setřička myslela, že to má z koláče a byla to cukrovka :nevim:

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 27 inzerátů 11.01.18 12:55

@beata123 myslím že to možné je. Já jsem posnídla chleba s medem a teprve potom si uvedomila že jdu do poradny. Moč kterou jsem donesla z domu dopadla strasně. Pro jistotu mi sestřička provedla nový test a to bylo asi už 3 hodiny po snídani. Kontrolní už byl v pořádku.

Jindriska88
Kecalka 217 příspěvků 11.01.18 13:06

Já měla taky cukr v moči v těhotenství. Den před tím jsem zdebužírovala 5 palacinek s marmeládou. Takze jídlo má velký vliv. Sestřička příště zkontrolovala moč a vše v pořádku. Takže zachovat klid a den předem. se vyhnout sladkému.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 11.01.18 13:56

Pokud byl oGTT negativní, tak bych se tím nevzrušovala. Pokud jsi snědla den předem víc sladkého, tak to prostě „ledvinama přeteklo“, u prvního jsem to měla taky, měla jsem asi 3× pozitivní cukr v moči, oGTT negat, kluk zdravej, problémy s cukrem nikdy neměl. Dr mi říkala, že se to stát může, že jsou ledviny v těhotenství trochu propustnější než u netěhotnejch. Pro vlastní klid bych si koupila v lékárně papírky DiaPhan a občas moč otestovala, pokud bys nejedla sladké a opakovaně měla pozotivní, tak by stál za zvážení glykemický profil z krve, ale nejspíš to bude ok

beata123
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.01.18 14:05

@Verunecka289
Ne jedla jsem to večer a ráno jedla až po odběru moči.

beata123
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.01.18 14:07

@Jindriska88
Díky trochu jsi mě uklidnila. Opravdu jsem si to neuvědomila že když jdu dávám jen moč něměla bych sladké. navíc jsem opravdu vypila skoro půl lahve sprite který je sladký což jinak nedělám a do toho koláče a i nějaké vánoční cukroví.

beata123
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.01.18 14:08

Holky díky moc ted mám jít opět do poradny tak si dnes hlídám cukr tak snad už to bude dobré, musím říct že minule mě to docela vyděsilo.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 11.01.18 14:22

Nééé, v klídku, to tě mohla rovnou dr uklidnit. Já měla cukr dokonce mezi prvním a druhým okýnkem, ale večer předtím jsem „vychlastala“ skoro celou plechovku Salka :mrgreen: prase, já vím, ale když já si nemohla pomoct :lol:

beata123
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.01.18 14:44

@králíkovna
No doktorka to vůbec neřešila ani nekomentovala jen sestra se mě vyptávala. Jo člověk si někdy nemůže pomoct to znám :-)

Jindriska88
Kecalka 217 příspěvků 11.01.18 15:43

@beata123

Cukřík dělá divy :D. Hlavně klid, já si taky užívala sladký a to jsem ho před těhotenstvím nejedla moc. Jiný stav a jiné chutě.

nozu
Extra třída :D 11554 příspěvků 11.01.18 16:45

Ja mela cele prvni tehohenstvi cukr v moci, byla jsem na testu na cukrovku v 16 tt a byl pozitivni. v druhem tehotenstvi cukrovka potvrzena ve 12 tt a moc celou dobu ok. pokud by se ti problem opakoval, domluv si drivejsi termin zatezoveho testu. at to mas radsi podchycene. ale s nejvetsi pravdepodobnosti to bude v poradku.

Jindriska88
Kecalka 217 příspěvků 11.01.18 17:43

@nozu

Zakladatelka zmínila test na cukrovku negativní.

nozu
Extra třída :D 11554 příspěvků 11.01.18 18:03

@Jindriska88 aha, díky. Já to četla nějak blbě, že ještě test nemá za sebou. Zakladatelce se omlouvám.

nozu
Extra třída :D 11554 příspěvků 11.01.18 18:04

No, ještě je ale otázka, zda byl test správně proveden - odběr ze žíly, sezení po vypití roztoku místo procházek atd. Ne všechny laboratoře postupují při testování tak jak mají…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Aneta Krejčíková zveřejnila kojící fotku, aby prodala odsávačky na mléko!

Kojení na sociálních sítích je hitem posledních let, neúnavně ho propagují... číst dále >

Chmurná bilance Jana Hrušínského: My se smějeme, ale jsme prakticky zničeni

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (63) se k politice vyjadřuje poměrně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >